Ухвала суду № 71514049, 10.01.2018, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
10.01.2018
Номер справи
489/6225/17
Номер документу
71514049
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.01.2018

Справа № 489/6225/17

Провадження № 2-а/489/100/18

УХВАЛА

про передачу позовної заяви до належного суду

10 січня 2018 року м. Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Рум’янцева Надія Олексіївна, розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

28 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.

Ознайомившись з матеріалами адміністративного позову, встановлено наступне.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Статтею 20 КАС України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних справ.

Згідно з частиною першою статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частиною другою статті 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Із адміністративного позову вбачається, що предметом спору є Головне управління пенсійного фонду України в Миколаївській області пов’язані з нарахуванням та виплатою пенсії позивачу, а тому вирішення даного спору відноситься до юрисдикції Миколаївського окружного адміністративного суду, згідно статті 20 КАС України.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З огляду на викладене, адміністративний позов, згідно вимог КАС України, не підсудний Ленінському районному суду міста Миколаєва та підлягає передачі до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 5, 20, 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И Л А :

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії - передати до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

У відповідності з п. 15.5 Розділу VІІ Кодексу адміністративного судочинства України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Суддя Ленінського районного

суду міста Миколаєва: