Рішення № 71513434, 11.01.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2018
Номер справи
803/1666/17
Номер документу
71513434
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2018 року ЛуцькСправа №803/1666/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області звернулося в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 17000,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками Головного управління ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку кіоску, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1. Перевіркою встановлено порушення відповідачем Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у зв'язку з чим позивачем прийнято рішення від 07 червня 2017 року №00000325-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії. Оскільки відповідач не сплатила суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 17000,00 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року було відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, відзив на позов у встановлений судом строк не подав, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 08 грудня 2016 року працівниками Головного управління ДФС у Волинській області на підставі наказу від 05 грудня 2016 року №1438 та направлень на перевірку від 05 грудня 2016 року №0000661, №0000655, №0000656 (а.с.7-10) була проведена фактична перевірка з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами господарської одиниці кіоску, що розташований за адресою: АДРЕСА_3, де здійснює торгівельну діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1, про що складено акт від 13 грудня 2016 року №03/194/40-01/НОМЕР_1 (а.с.4-6). Акт перевірки відповідач підписала без зауважень.

Перевіркою встановлено, крім іншого, порушення статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР (із змінами та доповненнями) - факт роздрібної торгівлі у період з 17.07.2016 року по 24.07.2016 року алкогольними напоями (пивом) без відповідної ліцензії.

Як вбачається з матеріалів перевірки, роздрібна торгівля у вказаному кіоску алкогольними напоями здійснювалася згідно ліцензій: НОМЕР_2 - термін дії з 17.07.2015 року до 17.07.2016 року; НОМЕР_3 - термін дії з 24.07.2016 року до 24.07.2017 року.

Таким чином, у період з 17 липня 2016 рок по 24 липня 2016 року в кіоску не було діючих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Перелік проданих без ліцензії алкогольних напоїв (пива) наведено у додатку №1 до акту перевірки.

З пояснень продавця кіоску ОСОБА_1 від 13.12.2016 року слідує те, що вона вважала про можливість здійснення реалізації алкогольних напоїв (пива) у період з 17.07.2016 року до 23.07.2016 року без відповідної ліцензії (а.с.11).

За наслідками перевірки 07 червня 2017 року позивачем прийнято рішення №00000325-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії (а.с.13).

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. Абзацом п'ятим частини другої цієї статті встановлено, що у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом), до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржувала ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому на час розгляду справи зазначене рішення є чинним.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790 рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (ДФС та її територіальні органи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до бюджету згідно із законодавством.

Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 07 червня 2017 року №00000325-40 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач не надала суду доказів сплати в добровільному порядку фінансових санкцій в сумі 17000,00 грн., відзиву проти позову не подала, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету Луцької міської ради (банк Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області, МФО 803014, н/р 31410561700002, одержувач коштів: УК у місті Луцьку (м. Луцьк), 21081500, ідентифікаційний код одержувача 38009628, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Позивач Головне управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, ідентифікаційний код 39400859).

Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Суддя В.Д. Ковальчук