
Справа 688/3707/17
№ 2-а/688/7/18
Рішення
Іменем України
09 січня 2018 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Козачук С.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
08.12.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (далі ГУ ПФУ в Хмельницькій області) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ і йому з 05.04.1994 року призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за вислугу років у розмірі 75% грошового забезпечення. З 01.01.2007 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Хмельницькій області як одержувач пенсії за вислугою років згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 80% грошового забезпечення.
29.12.2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII, яким ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після ч. 2 доповнено новою частиною наступного змісту: "Перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 змінено грошове забезпечення поліцейських. Вважає, що така зміна в законодавстві надає йому право на перерахунок пенсії, у зв’язку з чим 24.10.2017 року звернувся із відповідною заявою до ГУ ПФУ в Хмельницькій області.
Листом №11949/02 від 02.11.2017 року відповідачем повідомлено, що про те, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому раніше призначеної пенсії станом на 01.01.2016 року вих. №51/121/49-2017 від 11.05.2017 року надіслана до ГУ ПФУ в Хмельницькій області, проте в державних бюджетах України на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) виходячи із грошового забезпечення поліцейських не були передбачені. Пенсійним Фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Таке посилання позивач вважає безпідставним, а тому з урахуванням наданої відповіді на його заяву, просить визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Хмельницькій області щодо неприйняття відповідного чинному законодавству рішення про перерахунок та виплату йому пенсії у розмірі 80% грошового забезпечення, визначеного у довідці №51/121/49-2017 від 11.05.2017 року, виданій ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області, з 1 січня 2016 року без обмеження строком; зобов’язати ГУ ПФУ в Хмельницькій області розглянути його звернення від 24.10.2017 року та прийняти відповідне чинному законодавству рішення щодо перерахунку та виплати пенсії у розмірі 80% грошового забезпечення, визначеного у довідці №51/121/49-2017 від 11.05.2017 року, виданій ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області, з 01 січня 2016 року без обмеження строком; зобов’язати здійснити перерахунок та виплату йому пенсії з 01.01.2016 року згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", наказу МВС України №138 від 17.02.2017 року "Про затвердження переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішінх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських" та виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 11.05.2017 року №51/121/49-2017 без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження від 12.12.2017 року отримав 21.12.2017 року, подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що за документами пенсійної справи ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області як одержувач пенсії за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ. Зазначив, що перерахунок пенсії проводиться згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45, яким перерахунок призначених відповідно до Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах установлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і проводиться у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Листом МВС від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 ПФУ повідомлено, що перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України проводиться з урахуванням грошового забезпечення установленого для поліцейських згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». В листі ПФУ від 14.02.2017 зазначено, що в державних бюджетах України на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) виходячи із грошового забезпечення поліцейських не були передбачені у зв'язку з відсутністю підстав. Крім того, листом ПФУ від 28.03.2017 № 9493/02-23 головні управління ПФУ в областях та м. Києві проінформовано, що ПФУ сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України. Тому перерахунок та виплата перерахованих пенсій забезпечуватиметься після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Враховуючи викладене, підстав для проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 немає, в діях Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не вбачається будь-якої неправомірності. Позовні вимоги ОСОБА_1 про здійснення перерахунку та виплату пенсії без обмеження строком є необгрунтованими та безпідставними, як і про розгляд його звернення та прийняття відповідного рішення, оскільки останньому в строки, передбачені законодавством України, надано вичерпну відповідь листом від 02.11.2017 року №11949/02 з посиланням на нормативні акти та повним викладенням обставин щодо питань порушених у зверненні. А тому, просить позовні вимоги ОСОБА_1 в частині здійснення перерахунку пенсії за період з 01.01.2016 року по 08.12.2017 року залишити без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду, в іншій частині в задоволенні позову відмовити в повному обсязі. Також, у зв'язку із складністю справи та з метою ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення відповідач наполягає на розгляді справи в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Відповідно до п.10 розділу VII Перехідні положення КАС України у редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.6 ст. 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Згідно п. 2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у вказаній справі, передбачений ст. 263 КАС України та не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а тому розгляд справи слід здійснити у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку позов задовольнити з огляду на таке.
Відповідно до ч.1 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 05 квітня 1994 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", що підтверджується пенсійним посвідченням № 88/4891. Також з матеріалів справи вбачається, що позивач з 01 січня 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до вимог вищевказаного закону у розмірі 80% грошового забезпечення.
22 жовтня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУв Хмельницькій області із заявою про проведення перерахунку його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" .
Листом №11949/02 від 02 листопада 2017 року ГУ ПФУ в Хмельницькій області повідомило позивачу, що в ст.8 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що виплати пенсії, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищення до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зі служби військовослужбовцям, особами, які мають право на пенсію за цим Законом, та члени їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Однак, враховуючи те, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку йому раніше призначеної пенсії вих. №51/121/49-2017 від 11.05.2017 року надіслана до ГУ ПФУ в Хмельницькій області, а в державних бюджетах України на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), виходячи з грошового забезпечення поліцейських не були передбачені, Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України; перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Вважаючи бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся із данним позовом до суду.
За приписами ч. 18 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 pоку №2262-XII (далі Закон №2262-XII) у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
При цьому абзацом 2 пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України " Про Національну поліцію" (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відтак, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Таким чином, суд приходить до висновку, що у позивача виникло право на перерахунок пенсії, як пенсіонера органів внутрішніх справ України, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення поліцейських, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 встановлено розміри грошового забезпечення поліцейських, які є більшими від грошового забезпеченням колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Водночас, Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року № 900-VIII є нормативно - правовим актом, що став підставою для застосування в цілях перерахунку пенсії позивачу грошового забезпечення, виходячи із встановлених розмірів грошового забезпечення для поліцейських.
Разом з тим, порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі - Порядок № 45).
Нормами п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі - Порядок №45) визначено, що перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
За приписами п. 2 вказаного Порядку №45 рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, є тією підставою, що зобов'язувало Міністерство внутрішніх справ України у п'ятиденний строк повідомити Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців.
В той же час, Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
В свою чергу, Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Також положеннями п. 3 Порядку № 45 встановлено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-12 ). Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Крім того, відповідно до п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Як встановлено в суді, з січня 2007 року ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача та одержує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 80% грошового забезпечення.
11.05.2017 ГУПФУ в Хмельницькій області отримало виготовлену на ім'я позивача за формою згідно з додатком № 2 Порядку № 45 довідку за вих. № 51/121/49-2017 від 11.05.2017 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
У листі №11949/02 від 02 листопада 2017 року відповідач повідомив позивача про те, що 11.05.2017 за № 1617/03-12 на адресу Головного управління з ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області надійшла довідка про суму грошового забезпечення на ім'я позивача для проведення перерахунку пенсії.
Отже, суд вважає, що з урахуванням положень п. 4 Порядку №45 та ч. ч. 2, 3ст. 51 Закону № 2262-ХІІ відповідач зобов'язаний був ухвалити рішення про перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії станом на 01.06.2017 року і здійснити виплату перерахованого розміру пенсії.
Проте, орган Пенсійного фонду не прийняв рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної позивачу пенсії на підставі довідки №51/121/49-2017 від 11.05.2017 року, а відтак не здійснив перерахунку раніше призначеної йому пенсії на підставі вказаної довідки та не виплатив її.
Також посилання відповідача на відсутність виділення коштів з Державного бюджету України як на обґрунтовану підставу для затримки проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу суперечать нормам Закону №2262-ХІІ та Порядку №45. Варто зазначити те, що обов'язок органів Пенсійного фонду України щодо здійснення перерахунків та виплат пенсій слугує принципу рівності всіх осіб.
За таких обставин суд вважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, внаслідок чого порушив гарантоване державою право ОСОБА_1 на пенсійне забезпечення.
Крім того, суд не приймає до уваги посилання відповідача стосовно наявності підстав для залишення адміністративного позову без розгляду в частині позовних вимог з 01.01.2016 року по 08.12.2017 року, та зауважує, що відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Оскільки 01 січня 2016 року є датою виникнення права у позивача на перерахунок пенсії, то ОСОБА_1 має право на перерахунок та виплату пенсію саме з 01 січня 2016 року.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, достатньо вмотивованими, а відтак підлягають задоволенню.
На підставі ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст. 102 Закону України "Про Національну поліцію", керуючись ст.ст. 241-246, 262, 263 КАС України, суддя, -
ухвалив:
позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неприйняття відповідного чинному законодавству рішення про перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії у розмірі 80% грошового забезпечення, визначеного у довідці №51/121/49-2017 від 11 травня 2017 року, виданій ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області, з 1 січня 2016 року без обмеження строком.
Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року без обмеження строком згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії №51/121/49-2017 від 11 травня 2017 року, розглянувши звернення ОСОБА_1 від 22 жовтня 2017 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: С.В. Козачук