Ухвала суду № 71511250, 09.01.2018, Верховний Суд (діє з 15.12.2017)

Дата ухвалення
09.01.2018
Номер справи
813/5066/13-а
Номер документу
71511250
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВЕРХОВНИЙ СУД

УХВАЛА

09.01.2018 Київ К/9901/4677/17 813/5066/13-а Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Васильєвої І.А., перевіривши касаційну скаргу Офісу великих платників Державної фіскальної служби на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 року у справі № 813/5066/13-а за позовом Офісу великих платників податків Державної фіскальної служи до Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал», Львівської міської ради, третіх осіб: Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області, Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках, -

В С Т А Н О В И В:

28 грудня 2017 року до касаційного адміністративного суду Верховного суду надійшла касаційна скарга Офісу великих платників Державної фіскальної служби на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 року у справі № 813/5066/13-а, яка передана судді 29 грудня 2017 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28 грудня 2017 року.

Згідно зі штемпелем на поштовому конверті, скарга направлена до суду касаційної інстанції 08 грудня 2017 року.

Водночас, згідно з пунктом 12 Розділу VІІ «Перехідних положень» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ (далі - КАС України), яка діє з 15 грудня 2017 року встановлено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Так, відповідно до частини п'ятої статті 213 КАС України в редакції Закону України від 13 липня 2017 року № 2136-VІІІ встановлено, що до касаційної скарги окрім іншого додається документ про сплату судового збору, який впротеріч викладеній нормі не доданий особою, яка її подала.

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що на час звернення позивача до суду першої інстанції з даним позовом діяли ставки судового збору, встановлені Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI в ред. від 09.06.2013 року, яким встановлено, що за подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (1 147*2 = 2 294 грн).

При цьому відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Таким чином, ставка судового збору, що підлягає сплаті податковим органом при зверненні з цією касаційною скаргою, складає 2 752,80 грн (120 % від 2 294 грн), оскільки 0,1 % розміру майнових вимог є більшим, ніж 2 розміри мінімальних заробітних плат, проте впротеріч викладеній нормі особою, яка подала касаційну скаргу судовий збір не сплачений, та не зазначені обґрунтовані підстави, які дають право на пільги щодо сплати судового збору, а в свою чергу в переліку осіб, які звільнені від сплати судового збору, встановленому статтею 5 Закону України «Про судовий збір» відсутні органи Державної фіскальної служби, як особи, які не повинні сплачувати судовий збір.

Крім цього суд зазначає, що касаційна скарга підписана представником Офісу великих платників Державної фіскальної служби ОСОБА_1, до якої додана копія довіреності від 18.01. 2017 року № 304/9/28-10-10-18 на представництво ним інтересів наведеного податкового органу в установах, підприємствах, в усіх без виключення судах загальної юрисдикції, яка підписана начальником установи та завірена оригіналом підпису цього ж представника, що не відповідає вимогам статті 58 КАС України, оскільки довіреність в розумінні вимог цієї статті не може бути у даному випадку підписана та завірена самостійно особою, якій цією ж довіреністю надане право на представництво інтересів установи, а тому не може бути прийнята судом.

Щодо визначення процесуального строку, встановленого КАС України для усунення недоліків касаційної скарги суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 3 статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно з частиною другою статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, відповідно до вимог частини 2 статті 169 КАС України касаційну скаргу слід залишити без руху та встановити скаржнику десятиденний строк для усунення її недоліків шляхом надання документу про сплату судового збору у розмірі 2 752,80 грн., суму якого сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030102 «Судовий збір за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), ВЕРХОВНИЙ СУД (назва суду, де розглядається справа); надати суду належним чином оформлену довіреність у відповідності до статті 58 КАС України, або повноваження цього представника на засвідчення довіреності, або її копії.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 332, 330 КАС України, пунктом 12 Розділу VІІ «Перехідних положень» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Офісу великих платників Державної фіскальної служби на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 року у справі № 813/5066/13-а, - залишити без руху.

Надати скаржнику десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали, шляхом усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині даної ухвали суду.

Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга у відповідності до частини 4 статті 169 КАС України разом із доданими до неї матеріалами буде повернута особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Васильєва І.А.