
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
10 січня 2018 р. № 813/3581/17 Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп’як О.О.,
секретар судового засідання Єрмакова Х.Р.
За участю:
представника позивачів – ОСОБА_1
представника відповідача – ОСОБА_2
представника третьої особи – ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 до ОСОБА_14 районної державної адміністрації, Відділу містобудування та архітектури ОСОБА_14 районної державної адміністрації, треті особи - ОСОБА_14 міська рада, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання дій протиправними, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_14 районної державної адміністрації, Відділу містобудування та архітектури ОСОБА_14 районної державної адміністрації, треті особи - ОСОБА_14 міська рада, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання дій протиправними.
Ухвалою від 12.10.2017 року відкрито провадження у справі.
09.11.2017 року позивачами подано заяву про збільшення кількості позивачів та зміну (уточнення) позовних вимог. Відповідно до вказаної заяви позов заявлено ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 до ОСОБА_14 районної державної адміністрації, Відділу містобудування та архітектури ОСОБА_14 районної державної адміністрації, треті особи - ОСОБА_14 міська рада, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання дій протиправними.
В судовому засіданні 13.12.2017 року винесено ухвалу про витребування у відповідача ОСОБА_14 районної державної адміністрації додаткових доказів, зокрема всі документи, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення, докази оприлюднення рішення про розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї, копії містобудівної документації «Детального плану території для розміщення елеватора на земельній ділянці площею 11 га поблизу м. Мостиська ОСОБА_14 міської ради (за межами населеного пункту)».
Однак, в судове засідання 10.01.2018 року представник відповідача не подав докази на вимогу суду, повідомив суд, що йому не зрозуміло, які саме докази необхідно подати, та звернув увагу що рішення суду щодо витребування доказів виносилось по нормах КАС України, що діяли до 15.12.2017 року, тому покликається на положення ст.3 КАС України в редакції від 15.12.2017 року.
Представник позивачів, представник відповідача, представник третьої особи, проти повторного витребування доказів у відповідача не заперечили.
Заслухавши думку представника позивачів, представника відповідача, представника третьої особи, розглянувши питання про витребування доказів, суд дійшов висновку про необхідність витребування доказів у справі, виходячи з наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди згідно ч.2 ст. 2 КАС України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Однією із основних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.4 ч.3 ст. 2 КАС України є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.
Суд згідно ч.4 ст. 9 КАС України вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Доказами в адміністративному судочинстві є відповідно до ч.1 ст.72 КАС України будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Докази суду надають відповідно до ч.3 ст.77 КАС України учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки предметом позову у даній справі є:
- визнання протиправними дій Відділу містобудування та архітектури ОСОБА_14 РДА стосовно розробки відповідно до розпорядження ОСОБА_14 РДА №376 від 17.05.2017 року містобудівної документації «Детального плану території для розміщення елеватора на земельній ділянці площею 11 га поблизу м.Мостиська ОСОБА_14 міської ради (за межами населеного пункту)» та організація і проведення відповідно до оголошення в ОСОБА_14 районній газеті «Наш край» №70 від 15.09.2017 року громадського обговорення містобудівної документації;
- визнання протиправним і скасування розпорядження ОСОБА_14 районної державної адміністрації №376 від 17.05.2017 року «Про надання дозволу на розроблення схеми планування та розвитку промислової зони на земельній ділянці площею 200 га та детального плану території для розміщення елеватора на земельній ділянці площею 11 га поблизу м. Мостиська ОСОБА_14 міської ради (за межами населеного пункту)», суд за власною ініціативою вважає за необхідне для з'ясування всіх обставин у справі повторно витребувати у відповідача належним чином завірені копії:
- містобудівної документації «Детального плану території для розміщення елеватора на земельній ділянці площею 11 га поблизу м.Мостиська ОСОБА_14 міської ради (за межами населеного пункту)»;
- всі документи, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення;
- докази оприлюднення рішення про розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї.
Згідно ч.3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 72, 77, 80 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Витребувати від ОСОБА_14 районної державної адміністрації належним чином завірені копії:
- містобудівної документації «Детального плану території для розміщення елеватора на земельній ділянці площею 11 га поблизу м.Мостиська ОСОБА_14 міської ради (за межами населеного пункту)»;
- всі документи, які стали підставою для прийняття оскаржуваного рішення;
- докази оприлюднення рішення про розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї.
2. Витребувані докази скерувати на адресу суду протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до ч.6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд згідно п.3 ч1. ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Суд згідно п.4 ч.2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна