
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
09 січня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1799/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Строммаш» про стягнення податкової заборгованості в сумі 1621366,88 грн,
ВСТАНОВИВ:
28 листопада 2017 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Строммаш» про стягнення податкової заборгованості в сумі 1621366,88 грн, в обґрунтування якого позивач послався на таке.
ТОВ «Завод «Строммаш» є юридичною особою та перебуває на обліку в ДПІ в м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області. Відповідач має непогашений податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 1621366,88 грн, який виник на підставі поданих платником податків податкових декларацій з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за 2014-2015 роки, уточнюючої податкової декларації за 2013 рік, та на підставі прийнятих контролюючим органом податкових повідомлень-рішень.
Суму боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачено, тому контролюючим органом сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 05.11.2012 № 1222, яку надіслано відповідачу. На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача кошти з рахунків у банках на суму податкового боргу у розмірі 1621366,88 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, просив розглядати справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, відповідно до частини одинадцятої статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України вважається повідомленим належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, про причини неприбуття не повідомив, заперечень проти позову не надав.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України № 2147-VIII від 03.10.2017 “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції.
Відповідно до п.п. 10 п. 1 розділу VII “Перехідні положення” КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 22.12.2017 вирішено подальший розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши письмові докази, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов такого.
Судом установлено, підтверджується матеріалами справи, що товариство з обмеженою відповідальністю «Завод «Строммаш» (код ЄДРПОУ 32503902), зареєстровано в якості юридичної особи 29.05.2003 та перебуває на обліку в ДПІ у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області (арк. спр. 5-10).
18.02.2014 відповідач подав до ДПІ у м. Черкасах податкову декларацію з плати за землю за 2014 рік, відповідно до якої ТОВ «Завод «Строммаш» самостійно визначено щомісячний платіж у розмірі 63391,60 грн, термін сплати 02.03.2014 (заборгованість по даній декларації враховується за період з жовтня по грудень 2014 року та становить 190174,80 грн) (арк. спр. 11-12).
29.09.2014 відповідач подав до ДПІ у м. Черкасах уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2014 рік, відповідно до якої ТОВ «Завод «Строммаш» самостійно визначено щомісячний платіж з січня по серпень 2014 року в розмірі 63391,60 грн, у вересні 2014 року – 80249,14 грн та з жовтня по грудень 2014 року – 91487,50 грн щомісяця, термін сплати 30.11.2014 (арк. спр. 13-14).
18.02.2015 відповідач подав до ДПІ у м. Черкасах податкову декларацію з плати за землю за 2015 рік, відповідно до якої ТОВ «Завод «Строммаш» самостійно визначено щомісячний платіж у розмірі 91487,50 грн, термін сплати 30.03.2015 (арк. спр. 24-25).
20.03.2015 та 23.03.2015 відповідач подав до ДПІ у м. Черкасах уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2015 рік, відповідно до яких ТОВ «Завод «Строммаш» самостійно визначено щомісячний платіж у розмірі 114269,40 грн, термін сплати 23.03.2015 (арк. спр. 15-20).
24.03.2015 відповідач подав до ДПІ у м. Черкасах уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2013 рік, відповідно до якої ТОВ «Завод «Строммаш» самостійно визначено щомісячний платіж у розмірі 65554,75 грн, термін сплати 24.03.2015 (арк. спр. 22-23).
ДПІ у м. Черкасах Головного управління ДФС у Черкаській області проведено перевірки ТОВ «Завод «Строммаш», за результатами яких контролюючим органом складено акти перевірок від 23.03.2016 № 754/23-01-15-03/32503902, від 22.04.2015 № 1312/23-01-15-03/32503902 та від 13.05.2015 № 384/23-01-15-03/32503902. На підставі вказаних актів перевірки винесено податкові повідомлення-рішення від 28.03.2016 № НОМЕР_1, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 170 грн, від 30.04.2015 № НОМЕР_2, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 17141,11 грн та від 23.03.2015 № НОМЕР_3, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 5695,48 грн та збільшено грошове зобов’язання за основним платежем на суму 22781,90 грн (арк. спр. 26-31),
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.
Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Як передбачено пунктом 287.3 статтею 287 цього Кодексу, податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Пунктом 11 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до пункту 58.1. статті 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов’язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Суму грошового зобов'язання відповідачем у встановлений законом строк сплачено не було, у зв'язку з чим утворився податковий борг з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) у сумі 1621366,88 грн.
Наявність вищевказаної заборгованості підтверджена витягом з інтегрованої картки платника орендної плати з юридичних осіб (арк. спр. 34,36).
Згідно з п. 59.1 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному статтею 59 Податкового кодексу України (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з непогашенням відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання позивачем винесено податкову вимогу Форми «Ю» від 05.11.2012 № 1222, яка отримана представником відповідача 28.11.2012 (арк. спр. 33).
Вказана вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалася, податковим органом не скасовувалась та не відкликалась, а тому є узгодженою.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Відповідно до частини четвертої статті 139 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Строммаш» про стягнення податкової заборгованості в сумі 1621366,88 грн задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Завод «Строммаш» (код ЄДРПОУ 32503902, місцезнаходження: проспект Гвардійський, 10-Б, м. Сєверодонецьк, Луганська область, 93400) на користь бюджету в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 1621366,88 грн (один мільйон шістсот двадцять одна тисяча триста шістдесят шість грн 88 коп.) за рахунок коштів платника з рахунків у банках, що його обслуговують.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено та підписано 09 січня 2018 року.
Суддя ОСОБА_1