
Справа № 460/5879/16-а
Провадження №2-а/460/129/18
УХВАЛА
10.01.2018 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області у складі:
головуючої судді - Кондратьєвої Н.А.
з участю секретаря - Юрчишина В.В.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Ясниської сільської ради, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і скасування рішення Ясниської сільської ради від 06.10.2015року №70, -
встановив:
Позивач 29.12.2016 звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій протиправними і скасування рішення Ясниської сільської ради від 06.10.2015 року №70.
В судове засідання з'явилася представник позивача, відповідач та представник відповідача, треті особи в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлялися про час та місце слухання справи.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши думку представника позивача, суд вважає, що дану справу слід передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду з наступних мотивів.
Відповідно до п. 10 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України, в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року, справи в судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена ст. ст. 19, 20 КАС України в редакції, що діє з 15.12.2017 року. Частиною першою ст. 20 КАС України визначено вичерпний перелік адміністративних справ, які розглядаються місцевими загальними судами. Згідно частини 2 вказаної статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Серед переліку справ, які підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам з 15.12.2017 відсутні адміністративні справи з приводу оскарження рішень органів місцевого самоврядування, відтак, в силу ч.2 ст. 20 КАС України, така категорія справ підсудна окружним адміністративним судам.
Таким чином, в судовому засіданні судом встановлено, що даний спір не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншому суду.
Враховуючи вимоги ст. 20 КАС України, справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Ясниської сільської ради, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і скасування рішення Ясниської сільської ради від 06.10.2015року №70 слід передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 243, 297 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Ясниської сільської ради, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання дій протиправними і скасування рішення Ясниської сільської ради від 06.10.2015року №70 - передати на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Н.А. Кондратьєва