Постанова № 71492175, 04.01.2018, Апеляційний суд Вінницької області

Дата ухвалення
04.01.2018
Номер справи
132/3612/17
Номер документу
71492175
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 132/3612/17 Провадження № 33/772/43/2018

Головуючий у суді 1-ї інстанції Павленко І. В. Доповідач: Нешик Р. І.

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2018 р. м. Вінниця

Суддя Апеляційного суду Вінницької області Нешик Р.І., за участю ОСОБА_2, розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Калинівського районного суду Вінницької області від 10.11.2017, якою,-

ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_1,

визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст.172-15 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2 465грн, в дохід держави.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 320грн.

В С Т А Н О В И Л А :

Суд визнав провину ОСОБА_2 в тому, що він будучи військовослужбовцем Збройних Сил України призначений начальником режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку в порушення посадових обов'язків недбало поставився до своїх службових обов'язків в умовах особливого періоду, не забезпечив належного контролю за станом пропускного режиму та порядку допуску особового складу й техніки на технічну територію в/ч А 1119.

В результаті чого 26.09.2017 близько 13 год. 20 хв. солдат ОСОБА_3, перебуваючи у наряді черговим КПП ТТ військової частини А1119, виконав усне розпорядження командира військової частини А1119 підполковника ОСОБА_4 та допустив на технічну територію без наявності погодження ГУ ВКР ДКР СБУ та матеріальної перепустки 6 цивільних осіб - працівників підприємства «Аріадна-Полісся», а саме: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 та ОСОБА_10, якими здійснено переміщення через КПП ТТ курильних і запалювальних речей, а також нафтопродуктів. В подальшому відомості про вказаних осіб внесені черговим КПП ТТ солдатом ОСОБА_3 до Книги обліку особового складу, який прибуває на технічну територію за №№ 130-135. Будучи допущеними на технічну територію військової частини А1119 працівники підприємства «Аріадна - Полісся» занесли на технічну територію військової частини майно без видачі їм матеріальної перепустки, а також речі, пронесення яких на технічну територію суворо заборонено.

Незважаючи на визнання вини в місцевому суді, ОСОБА_2 звернувся із апеляційною скаргою, в якій просив скасувати постанову суду і закрити адміністративне провадження за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, посилаючись, що невиконання окремих посадових обов'язків було пов'язане з завантаженістю іншою роботою, недосвідченістю та незначним періодом перебування на посаді.

Крім того, вказував на порушення норм статті 256 КУпАП у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду; пояснення ОСОБА_2 підтримавшого доводи своєї апеляційної скарги; свідка ОСОБА_11, ОСОБА_12; дослідивши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали адміністративної справи дійшла висновку про законність прийнятого рішення із наступних підстав.

ОСОБА_2 не оскаржував факт виявлення недозволених речей на території військової бази в/ч А 1119 та допуск на територію бази без належного дозволу та поводження із СБУ 6 цивільних осіб.

Доводи ОСОБА_2 про відсутність його вини в цьому внаслідок великої навантаженості по службі та нетривалістю перебування на посаді начальника режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку Південного територіального управління Військової служби правопорядку не приймаються судом із наступних підстав.

Зазначене сталося на військовій базі де зберігається озброєння, ракети, боєприпаси і арсенали в особливий період.

Згідно з п.10 ст.1 Закону України "Про оборону України" - особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацією. Відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 №15/2015 затвердженого Законом України від 15.01.2015 №113-УІІІ, таке рішення було прийняте на території Вінницької та інших областей України.

Відповідно до наказу Міністра оборони України №5/ДСК від 06.06.2017 «Про затвердження порядку організації пропускного режиму на особливо важливих і режимних об'єктах Міністерства оборони України та Збройних Сил України» (далі - Наказ №5/ДСК), військова частина А 1119 є режимним об'єктом, на якому діє пропускний режим з метою запобігання, крім іншого, проникненню на територію військової частини сторонніх осіб. Для допуску на технічну територію (далі - ТТ) військової частини, занесення та винесення майна можливе через облаштовані КПП. Для здійснення пропускного режиму призначається наряд КПП у складі чергового КПП та його помічників.

Відповідно до «Положення про режимну службу Військової служби правопорядку у Збройних Силах України», (далі - Положення), режимна служба Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (далі - режимна служба) - це структурний підрозділ Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, який призначається для здійснення контролю за станом пропускного режиму та порядку допуску особового складу та техніки на адміністративно-господарчу та технічну територію арсеналів, баз і складів Збройних Сил України, на яких зберігаються озброєння, ракети, боєприпаси і арсенали; виконання вимог нормативно-правових актів щодо утримання та зберігання озброєння, ракет, боєприпасів і вибухових речовин.

Згідно з Положенням основними завданнями режимної служби у мирний час та в особливий період є здійснення режимної служби, надання методичної допомоги командирам (начальникам) на арсеналах, базах і складах в організації та виконанні заходів режиму на об'єктах; контроль за виконанням на арсеналах, базах і складах вимог нормативно-правових актів щодо здійснення пропускного режиму; оцінка та аналіз дотримання вимог нормативних документів щодо здійснення пропускного режиму, розроблення пропозицій щодо його поліпшення.

Аналогічні вимоги щодо здійснення контролю за станом пропускного режиму та порядком допуску особового складу та техніки на адміністративно-господарчі та технічну територію арсеналів, баз і складів Збройних Сил України, на яких зберігаються озброєння, ракети, боєприпаси і вибухові речовини, закріплено у Посадовій Інструкції начальника режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку, затвердженої наказом начальника Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку №305 від 09.12.2015.

Відповідно до особистого плану роботи начальника режимної служби на вересень 2017 року, затвердженого начальником Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку, майор ОСОБА_2 перебуваючи на військовій службі 26 вересня 2017 року зобов'язаний був здійснювати у військовій частині А1119 контроль за пропускним режимом; контроль за допуском особового складу, техніки на технічну територію та з технічної території; контроль за переміщенням боєприпасів; проведення профзаходів, що ним не було зроблено.

Майор ОСОБА_2 в порушення вимог вищевказаного законодавства та керівних документів внаслідок недбалого ставлення до військової служби та своїх службових обов'язків в умовах особливого періоду не забезпечив належного здійснення належного контролю за станом пропускного режиму та порядку допуску особового складу й техніки на технічну територію військової частини А 1119.

Ніякі інші завдання, ніж ті, що визначені Посадовою Інструкцією на ОСОБА_2 не покладалися.

Виконання функцій, визначених в Посадовій Інструкції, в тому числі і контроль за належним пропускним режимом на території військової частини лежав на ОСОБА_2, що підтвердили свідки ОСОБА_11 та ОСОБА_12

Ніколи ОСОБА_2 не ставив до відома керівництво щодо перевантаженості його посадовими обов'язками, в силу чого він не встигав щось виконати.

Тому, його твердження в цій частині безпідставні. Немає підстав вважати, що ОСОБА_2 зробив все, щоб дане правопорушення не було скоєне та що в його дія відсутній склад правопорушення.

Попередня бездоганна військова служба ОСОБА_2 не впливає і не виключає притягнення його до адміністративної відповідальності за дане правопорушення.

ОСОБА_2 визначене мінімальне адміністративне стягнення за частиною 2 статті 172-15 КУпАП.

Згідно статті 26 статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого проступку несуть адміністративну відповідальність.

Навіть за наявності позитивних характеристик та посвідчення учасника бойових дій КУпАП не передбачає застосування інших більш м'яких адміністративних стягнень, не передбачених санкцією статті, за якою особа притягаується до адміністративної відповідальності.

Протокол про скоєння адміністративне правопорушення не містить істотних недоліків, на які посилався ОСОБА_2 в своїй апеляційній скарзі.

За таких обставин в задоволенні апеляційної скарги ОСОБА_2 слід відмовити.

Зважаючи на вищевикладене та керуючись ст.294 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Постанову Калинівського районного суду Вінницької області від 10 листопада 2017 року щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 172-15 КУпАП залишити без змін.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя Апеляційного суду

Вінницької області Р.І. Нешик

Згідно з оригіналом:

Суддя: