
Справа № 161/192/18
Провадження № 1-кс/161/468/18
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії
09 січня 2018 року м. Луцьк
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Артиш Я.Д. при секретарі судового засідання Гайбун Б.В.,
розглянувши клопотання прокурора Луцької місцевої прокуратури Бущака В.В. про проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління капітального будівництва Луцької міської ради, яке знаходиться за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 19,
за участю прокурора Бущака В.В.,
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що в провадженні СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017031010000081 від 28 липня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що директор ПрАТ "Універмаг Луцьк" ОСОБА_2, будучи службовою особою, умисно, вніс до декларації про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності від 02 грудня 2016 року недостовірні відомості, що ПП "Фасад" є генеральним підрядником по будівництві квіткового павільйону по пр. Волі, 1 у місті Луцьку, достовірно знаючи, що дане підприємство виконувало лише роботи з влаштування огороджуючої конструкції. Крім того, директор ПрАТ "Універмаг Луцьк" ОСОБА_2 зазначив в декларації про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності від 02 грудня 2016 року недостовірні відомості щодо назви, номера та дати видачі документа, що підтверджує повноваження особи на виконання робіт наказу та вніс інформацію в зазначену графу, що виконроб ОСОБА_3 здійснює загально-будівельні роботи на підставі наказу №42 від 03 жовтня 2016 року, хоча ПП "Фасад" такого документа не видавало, ОСОБА_3 не виконував функції виконроба. В подальшому, ОСОБА_2 зазначена декларація була подана до відділу ДАБК Луцької міської ради, на підставі чого об'єкт був зданий в експлуатацію. Крім того, директор ПрАТ "Універмаг Луцьк" ОСОБА_2 подав до Луцької міської ради підроблений кошторис на проведення будівництва квіткового павільйону по пр. Волі, 1 у місті Луцьку, виконаний від імені директора ПП "Фасад" ОСОБА_4, хоча ОСОБА_2 достовірно знав, що останній даний документ не підписував, кошторис є заниженим з метою ухилення від сплати обов'язкового платежу у формі пайового внеску в місцевий бюджет, чим спричинив місцевій громаді м. Луцька тяжкі наслідки.
Згідно договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька від 22 листопада 2016 року, укладеного між ПрАТ "Універмаг-Луцьк" та Луцькою міською радою загальна кошторисна вартість будівництва склала 802546 гривень. В той же час, згідно рішення господарського суду Волинської області від 27 червня 2017 року (справа № 903/456/17), яке набрало законної сили, встановлено, що кошторисна вартість будівництва склала 1964851 гривень. Даний факт також підтверджується актом виконаних робіт №1 від 23 грудня 2016 року, підписаного представниками ПП "Фасад", яке виконувало підрядні роботи по влаштуванню квіткового павільйону по пр. Волі, 1 у місті Луцьку, та ПрАТ "Універмаг-Луцьк". У зв'язку з вищевказаним до місцевого бюджету міста Луцька не надійшла значна сума коштів пайової участі на розвиток інфраструктури населеного пункту.
Виконання умов договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Луцька від 22 листопада 2016 року та перевірка правильності вирахування суми пайової участі ПрАТ "Універмаг-Луцьк" покладено на управління капітального будівництва Луцько міської ради, яке знаходиться в місті Луцьку, вулиця Богдана Хмельницького, 19.
В зв'язку з цим, на підставі ст. 3 Наказу № 346/1025/685/53 від 19 жовтня 2006 року "Про затвердження порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, внутрішніх справ, Служби безпеки України", згідно листа Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області №13-03-19-17/4940 від 18 грудня 2017 року погоджено можливість проведення проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління капітального будівництва Луцької міської ради щодо правильності нарахування суми пайової участі ПрАТ "Універмаг-Луцьк" при введенні в експлуатацію квіткового павільйону по пр. Волі, 1 в м. Луцьку, в період з 15 січня 2018 року по 02 лютого 2018 року.
З метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, встановлення чи спростування порушень законодавства, при здійсненні нарахування сум пайової участі у розвиток інфраструктури міста Луцька, в тому числі при введенні в експлуатацію квіткового павільйону ПрАТ "Універмаг-Луцьк" по пр. Волі, 1 в м. Луцьку, за період 2016 року, а також встановленні суми завданих матеріальних збитків та обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, прокурор звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Заслухавши прокурора, який клопотання підтримав з підстав викладених в ньому та просив його задовольнити, дослідивши матеріали клопотання, суд вважає, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.
Так, згідно до вимог ч. ч. 7, 8 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління капітального будівництва Луцької міської ради, яке знаходиться за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 19, терміном 15 робочих днів з 15 січня 2018 року, тому Управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області слід надати дозвіл на проведення ревізії.
На підставі викладеного, керуючись ч. 7 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", Положенням про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою КМУ за № 43 від 03 лютого 2014 року, ст. 132 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл для проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління капітального будівництва Луцької міської ради, яке знаходиться за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 19, терміном 15 робочих днів з 15 січня 2018 року.
Проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління капітального будівництва Луцької міської ради доручити Управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області, що за адресою: 43005, Волинська область, м. Луцьк, пр. Грушевського, 3А.
Визначити строк для проведення позапланової виїзної ревізії 15 робочих днів, починаючи з 15 січня 2018 року по 02 лютого 2018 року включно.
На проведення ревізії поставити наступні запитання:
- чи дотримано службовими особами управління капітального будівництва Луцької міської ради вимоги законодавства при нарахуванні сум пайової участі у розвиток інфраструктури міста Луцька за період 2016 року, в тому числі при введенні в експлуатацію квіткового павільйону ПрАТ "Універмаг-Луцьк" по пр. Волі,1 в м. Луцьку згідно договору № 98 від 22 листопада 2016 року, укладеного між ПрАТ "Універмаг-Луцьк" та Луцькою міською радою? Якщо вимоги законодавства України службовими особами управління капітального будівництва Луцької міської ради не дотримано, то які порушення допущено, ким і яких нормативно-правових актів, кому та у якій сумі завдано матеріальних збитків (шкоди) внаслідок допущених порушень, з чиєї вини та хто є відповідальними особами за це?
- чи мали місце факти безпідставного заниження або ж звільнення від сплати сум пайової участі у розвиток інфраструктури міста Луцька за період 2016 року на виконання ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності? " Якщо такі факти мали місце, то які порушення та ким вони допущені, яких нормативно-правових актів, кому та у якій сумі завдано матеріальних збитків (шкоди) внаслідок допущених порушень, з чиєї вини та хто є відповідальними особами за це?
Надати дозвіл у ході проведення Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності управління капітального будівництва Луцької міської ради провести зустрічні звірки із ПрАТ "Універмаг-Луцьк" (ЄДРПОУ 01557325) та інших організацій, потреба в яких виникне в ході проведення ревізії, щодо підтвердження чи спростування можливих порушень законодавства України при нарахуванні сум пайової участі у розвиток інфраструктури міста Луцька за період 2016 року на виконання ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Згідно до вимог п. 16 ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" проведення ревізії органами державної фінансової інспекції не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя:/підпис/
Згідно з оригіналом:
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Я.Д. Артиш