
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"09" січня 2018 р. Справа № 809/28/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 Начальника ГУ ДФС в Івано-Франківській області Столярик Ірини Михайлівни, Адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області
про визнання протиправними та скасування постанови №51 від 02.11.2017, рішення №0001644001 та розпорядження №116-р від 22.12.2017,-
В С Т А Н О В И В:
04.01.2018 ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Начальника ГУ ДФС в Івано-Франківській області Столярик Ірини Михайлівни, адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправними та скасування постанови №51 від 02.11.2017, рішення №0001644001 та розпорядження №116-р від 22.12.2017.
Пунктами 3, 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує:
- чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Так, у пункті 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що позивач не зазначив:
- ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- за наявності - власну адресу електронної пошти;
- офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідача (якщо відомий).
Окрім того, частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Так, згідно частини 1 статті 1 вказаного Закону, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно із частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою-підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд:
1) визнати протиправною та скасувати постанову №51 від 02.11.2017;
2) визнати протиправним та скасувати рішення №0001644001 від 22.12.2017;
3) визнати протиправним та скасувати розпорядження №116-р від 22.12.2017;
4) повернути 510 грн. штрафу, сплаченого позивачем.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривень.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем у позовній заяві заявлено три вимоги немайнового характеру, а також одну вимогу майнового характеру, а тому із урахуванням положень частини 2 статті 4, частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" ОСОБА_1 за подання даної,
позовної заяви повинен сплатити 5 990,80 грн. (1 762,00 * 0,4 + 1762,00 * 3).
Крім того, частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Суд звертає увагу, що оскаржувана постанова від 02.11.2017, винесена відповідачем 2, згідно її змісту, може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суд, на виконання вимог закону, встановив, що позивачем пропущено строк звернення до суду з даним позовом, однак до адміністративного позову позивачем не додано заяву про поновлення цього строку.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частинами 1, 2 статті 169 коментованого Кодексу визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 2 частини 5 статті 160, частинами 3, 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 122, 160, 161, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Начальника ГУ ДФС в Івано-Франківській області Столярик Ірини Михайлівни, адміністративної комісії виконавчого комітету Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправними та скасування постанови №51 від 02.11.2017, рішення №0001644001 та розпорядження №116-р від 22.12.2017- залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом:
1) зазначення:
- ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- за наявності - власної адреси електронної пошти;
- офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача (якщо відомий).
2) подання квитанції про сплату судового збору в розмірі 5 990,80 грн.
3) подання заяви про поновлення цього строку та доказів поважності причин його пропуску;
Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Главач І.А.