
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"09" січня 2018 р. справа № 809/25/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 надбавки за виконання особливо важких завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премії, зобов'язання до вчинення дій щодо направлення такої довідки в орган пенсійного забезпечення із врахування вірних складових, а також зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 04.01.2018 звернувся в суд з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 надбавки за виконання особливо важких завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премії, зобов'язання до вчинення дій щодо направлення такої довідки в орган пенсійного забезпечення із врахування вірних складових, а також зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
З'ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що за змістом частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 132 вказаного Кодексу визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Так, згідно частини 1 статті 1 вказаного Закону, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За приписами частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору, серед іншого, є громадяни України, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання фізичною особою до суду адміністративного позову не майнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривень.
Із змісту позовних вимог слідує, що позивач у відношенні до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області просить:
- визнати неправомірними дії щодо не включення в довідку про грошове забезпечення інформації про відповідну надбавку за виконання особливо важливих завдань, оперативно-розшукову діяльність та вірного розміру премії;
- зобов'язати видати довідку із належними даними про надбавку і премію;
- зобов'язати направити нову довідку до органу пенсійного забезпечення для перерахунку і виплати належної пенсії.
До Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області позивач скерував наступні позовні вимоги:
- зобов'язати здійснити перерахунок і виплату пенсії у збільшеному розмірі відповідно до належної інформації про відповідну надбавку за виконання особливо важливих завдань, оперативно-розшукову діяльність, вірного розміру премії та інших складових грошового забезпечення.
Слід відмітити, що у разі задоволення позову суд, керуючись пунктами 2, 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого, може прийняти різні за юридичним змістом рішення про:
- визнання протиправним та скасування індивідуального акта;
- зобов'язання вчинити певні дії.
Суд зазначає, що вимоги до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області та до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій і зобов'язання до вчинення дій є самостійними позовними вимогами, так як мають відмінний предмет доказування, за своїм змістом є різними шляхами (способами) захисту порушено права, а також можуть бути заявлені окремо одна від одної.
Позивач самостійно визначив такі вимоги у позовній заяві, відтак, виходячи із принципу диспозитивності адміністративного судочинства, суд вважає їх окремими двома позовними вимогами немайнового характеру.
Із урахуванням положень пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі - 1 409,60 гривень. (704,80 * 2 = 1 490,60 гривень).
В матеріалах адміністративної справи наявні квитанції №0.0.931909413.1, №0.0.931909643.1 від 04.01.2018 про сплату фізичною особою ОСОБА_1 судового збору в загальній сумі 1 360,00 гривень, тобто не в повному розмірі.
Розмір недоплаченого судового збору за даним позовом становить 49,60 гривень (1409, 60 - 1360,00 = 49,60).
Крім того, у відповідності до частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
В позовній заяві, відповідно до пунктів 5, 8 частини 5 статті 160 Кодексу, зазначається: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), інформація щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (пункт 8).
Згідно з частиною 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов'язані: сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи (пункт 2); подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (пункт 4); виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки (пункт 6); виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом (пункт 7).
В порушення вказаних норм Кодексу, долучивши до матеріалів адміністративного позову письмові документи, які вважає доказами на підтвердження відповідних обставин, заявник не засвідчив їх копії на відповідність оригіналам у встановленому статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України порядку, а також не вказав інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Суд також відзначає, що відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 коментованого Кодексу в позовній заяві, серед іншого, зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Вивчення змісту позовної заяви свідчить, що ОСОБА_1, не дотримано обов'язкових вимог до змісту адміністративного позову, а саме не зазначено:
- ідентифікаційний код двох відповідачів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- номер засобу зв'язку другого відповідача - Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, якщо такий відомий;
- офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти другого відповідача - Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області (якщо відомі).
- за наявності - власну адресу електронної пошти;
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог пунктів 5, 8 частини 5 статті 160, частин 3, 4 статті 161 і статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частинами 1, 2 статті 169 Кодексу визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв'язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктами 5, 8 частини 5 статті 160, частинами 3, 4 статті 161 і статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного, керуючись статтями 94, 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними щодо не включення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 надбавки за виконання особливо важких завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, премії, зобов'язання до вчинення дій щодо направлення такої довідки в орган пенсійного забезпечення із врахування вірних складових, а також зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктами 5, 8 частини 5 статті 160, частинами 3, 4 статті 161 і статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України вимог:
2.1. Необхідно вказати:
- власну адресу електронної пошти, за наявності;
- ідентифікаційний код двох відповідачів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- номер засобу зв'язку другого відповідача - Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області, якщо такий відомий;
- офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти другого відповідача - Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області (якщо відомі);
- інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів кожного із письмових доказів, копії яких додано до заяви.
2.3. Необхідно надати (долучити):
- квитанцію про сплату (доплату) судового збору в розмірі 49,60 гривень;
- оформлені відповідно до вимог статті 94 коментованого Кодексу всі наявні докази (письмові документи), на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.