Постанова № 71480594, 05.01.2018, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
05.01.2018
Номер справи
212/7962/17
Номер документу
71480594
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 212/7962/17

3/212/79/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 січня 2018 року м. Кривий Ріг

Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно:

ОСОБА_2, 1976 року лютого місяця 19 дня народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого депутатом Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради, начальником інвестиційного відділу управління ПАТ «ПІВНГЗК», який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Сторони у справі про адміністративне правопорушення: прокурор Криворізької місцевої прокуратури №2 Дніпропетровської області ОСОБА_4, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, -

В С Т А Н О В И В:

У провадження Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_2 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 429 від 11.12.2017 року, ОСОБА_2 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: згідно протоколу І сесії Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради VII скликання від 07 грудня 2015 року було визнано повноваження 36 депутатів Тернівської районної у місті ради, серед яких обрано депутатом Тернівської районної у місті ради VII скликання ОСОБА_2.

Відповідно до списку депутатів Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради VII скликання для отримання посвідчень та значків депутата районної у місті ради, ОСОБА_2 07.12.2015 року отримав посвідчення та значок депутата Тернівської у місті ОСОБА_3 ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Пунктом першим статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», передбачено, що депутат місцевих рад зобов'язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов'язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до плану проведення навчання депутатів Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради від 08.02.2017 року виносилось питання «Про електронне декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», на якому серед присутніх був ОСОБА_2

Таким чином, на підставі підпункту «б» пункту 1 частини першої ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Тернівської у місті ОСОБА_3 ради ОСОБА_2 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 6172, згідно з яким доповнено розділ XIII Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 27.11.2017 встановлено, що ОСОБА_2 опублікував щорічну декларацію за 2016 рік лише 28.08.2017 року.

Електронний ключ ОСОБА_2 отримав 25.08.2017 року у відділенні банку «ПриватБанк» розташованому за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Володимира Терещенка, 5А.

Таким чином, ОСОБА_2, станом на 01.05.2017 будучи депутатом Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради VII скликання, відповідно до статті 1, підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з поясненнями ОСОБА_2, поважні причини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, відсутні.

Разом із цим, ОСОБА_2 в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, не маючи поважних причин, не виконав у встановлений законодавством строк (до 01.05.2017) конкретний обов'язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме - на подання до 01.05.2017 року щорічної (за минулий рік, за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації (за минулий рік, за 2016 рік) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_2 подав несвоєчасно, тобто поза строком, визначеним законом, не маючи на це поважних причин, щорічну (за минулий рік, за 2016 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та її було подано лише 28.08.2017 року о 20:38 годині та присвоєно унікальний ідентифікатор "7bd2330d-7d31-4142-b4ed-3f6730fdd0be", чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, усвідомлюючи те, що він є суб'єктом декларування та має особисто виконати обов'язок щодо своєчасного подання щорічної (за минулий рік, за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий термін (часові межі) виконання якого (обов'язку) Законом визначено «до 1 травня», не виконав даний обов'язок у встановлений законом строк у визначеному законом порядку.

При складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, що притягується до адміністративної відповідальності були роз'яснені вимоги ст. 268 КУпАП України й зміст ст. 63 Конституції України.

ОСОБА_2 у суді факт вчинення визнав, щиро розкаявся та вказав, що його повноваження, як депутата не припинялися, поважних причин щодо несвоєчасної подачі декларації немає.

Перевіривши та дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, який підтримав протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 та просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУПАП, суддя дійшов наступного висновку.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, що закріплено ст. 252 КУпАП.

Детально вивчивши та дослідивши матеріали справи та надані докази, суддя дійшов висновку, що винність ОСОБА_2 у судовому засіданні встановлена та підтверджується наступними доказами, а саме протоколом № 429 від 11.12.2017 року про адміністративне правопорушення; копією витягу унікального ідентифікатора з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), щодо ОСОБА_2; запитом до Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради №7903/39/103/01-2017 від 27.09.2017 року; відповіддю Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради №1/31-709 від 15.11.2017 року; копією протоколу І сесії Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради від 07.12.2015 року; копією роздавальної відомості від 07.12.2015 року; копією плану проведення навчання депутатів Тернівської районної у місті ОСОБА_3 ради від 08.02.2017 року зі списком присутніх; повідомлення НАЗК; поясненнями ОСОБА_2; витягом з АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк»; витягом з інтегрованої інформаційно-пошукової системи «АРМОР».

Виходячи із вищевикладеного, дослідивши та перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення, проаналізувавши надані докази в їх сукупності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, а саме щире каяття, визнання винуватості, суддя дійшов висновку про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу, проте у мінімальному розмірі, згідно санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Відповідно до вимог ЗУ «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст. ст. 24,172-6, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 352,40 гривень на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області. Постанову може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, при застосуванні заходів примусового впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: О. Н. Борис