
441/1622/17
2-а/441/12/2018
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
05.01.2018р. Городоцький районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді Перетятько О.В.
при секретарі Сорока М.В.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Городок справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та зобов"язання перерахувати пенсію, -
встановив:
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом та просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх з України та членів їх сімей № - 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № - 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09.03.2006 р. № 268» та довідки № 91-00934 від 03.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка видана Ліквідаційною комісією УМВС України у Львівській області. Просив зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок та виплату пенсії, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18.11.2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09.03.2006 № 268» та довідки № 91-00934 від 03.05.2017 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року, яка видана Ліквідаційною комісією УМВС України у Львівській області, починаючи з 01.01.2016 р.
Ухвалою судді від 02.11.2017 р. відкрито провадження у зазначеній справі.
05.01.2018р. позивачем через канцелярію суду подано заяву про скерування справи для розгляду у Львівський окружний адміністративний суд.
Оглянувши матеріали справи вважаю, що справу слід передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду, такий висновок підтверджується наступним.
Як вбачається із матеріалів позову, зобов»язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок пенсії позивачем.
Питання щодо предметної підсудності адміністративних справ регулюється ст. 19 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Із системного аналізу статті 10, 81,82 Закону України «Про пенсійне забезпечення» убачається, що процедура призначення, обчислення, нарахування (перерахунку) пенсії здійснюється органами Пенсійного фонду України. При цьому, роботодавці осіб, які звертаються за пенсійними виплатами, не приймають участі у здійсненні пенсійного забезпечення, а лише надають довідки до органів Пенсійного фонду, які за своєю суттю є інформацією, яка потрібна для визначення розміру відповідних пенсійних виплат. При цьому, висновок щодо того чи має особа право на призначення (перерахунок) пенсії надають органи Пенсійного фонду, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України. Положеннями ст. 80 та ст. 81 зазначеного Закону передбачено, що заява про призначення пенсії працюючим подається за місцем роботи, а непрацюючим - до зазначених у ст. 81 цього Закону органів за місцем проживання заявника. Призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 280 від 23.07.2014 року Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Згідно п.п. 1 та 3 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 28-2 від 22.12.2014 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485) та Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №28-2 від 22.12.2014 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 41/26486) із змінами внесених із змінами внесених постановою правління ПФУ від 06.04.2017року № 7-1 - Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління Фонду) та Управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднані управління (далі - управління Фонду) є територіальними органами Пенсійного фонду України, основними завданнями яких є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення; забезпечення ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; виконання інших завдань, визначених законом.
З наведеного вбачається, що територіальні органи Пенсійного фонду України наділені повноваженнями щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсії. При цьому, висновок щодо наявності чи відсутності права особи на призначення (перерахунок) пенсії надається також органами Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 10 ч. 1 Розділу 7 Перехідних положень КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
За наведеного, вважаю, що справа Городоцькому районному суду Львівської області не підсудна і підлягає передачі на розгляд суду за предметною підсудністю, а саме: до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 22 КАС України, суд
ухвалив:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та зобов"язання перерахувати пенсію передати на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Городоцький районний суд Львівської області в порядку та строки передбачені ст. 294 КАС України.
Суддя Перетятько О.В.