
Провадження № 2-а/522/1909/17
Справа № 522/17482/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2017 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області МВС України, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Приморського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області МВС України, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за яким просив:
- визнати відносного нього, ОСОБА_1, бездіяльність Міністерства внутрішніх справ щодо несвоєчасного (у п’ятиденний строк) повідомлення Пенсійного фонду України про підставі про перерахунок пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) – неправомірною;
- визнати бездіяльність ГУПФУ в Одеській області щодо несвоєчасного перерахунку та виплати раніше нарахованої ОСОБА_1 пенсії – неправомірною;
- визнати бездіяльність ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області щодо несвоєчасного надання ГУПФУ в Одеській області довідки №3720 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на ім’я позивача – неправомірною;
- зобов’язати ГУПФУ в Одеській області нарахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки №3720 про розмір грошового забезпечення для перерахування пенсії на ім’я ОСОБА_1, починаючи з 01.01.2016 року.
До суду надійшло клопотання відповідача ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області, згідно якого просили закрити провадження у даній справі з посиланням на те, що справа має розглядатись Одеським окружним адміністративним судом.
У відповідності до приписів пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим судам як адміністративним підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
У свою чергу пунктом 1 частини 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з частиною 1 статті 24 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач ставить вимогу про оскарження бездіяльності Міністерства внутрішніх справ України, тобто центрального органу виконавчої влади, з приводу перерахунку соціальних виплат.
Відтак, з урахуванням заявлених позивачем вимог, у відповідності до приписів частини 1, 2 статті 18 та частини 1 статті 24 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що законом чітко не визначено, якому саме суду - окружному чи місцевому загальному підсудний даний спір.
Таким чином, звернення особи в даному випадку за захистом права, як до окружного, так і до місцевого загального суду не є порушенням підсудності адміністративних справ.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про безпідставність клопотання представника відповідача та в його задоволенні відмовляє.
Керуючись ст.. 2, 17, 18, 22, ст. 157 , ст. 158- 160, 165 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ліквідаційної комісії ГУМВС України в Одеській області МВС України про закриття провадження у справі – відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Домусчі Л.В.