Рішення № 71470374, 05.01.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
05.01.2018
Номер справи
127/27146/17
Номер документу
71470374
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/27146/17

Провадження 2-а/127/1122/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(у порядку спрощеного позовного провадження)

05 січня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області у складі головуючого судді Дернової В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) у м. Вінниці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії та просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Довідки № 15109 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження граничного розміру; стягнутина користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області витрати зі сплати судового збору в розмірі 640 грн.; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем було протиправно не здійснено перерахунок пенсії.

29.12.2017 року відповідач подав до суду письмовий відзив на позов № 5470/09-36/07 від 28.12.2017 року, у якому зазначено, що Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області позов не визнає та просить відмовити у його задоволенні, оскільки пенсія була нарахована та виплачена позивачеві відповідно до існуючих бюджетних призначень. Також відповідачем було подано клопотання № 5475/09-36/07 від 28.12.2017 року про залишення позову без розгляду.

Також відповідачем було подано клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, проте відповідно до змісту ст. 263 КАС України справи даної категорії розглядаються виключно за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши докази та давши їм належну правову оцінку, суд вважає, що позов частково обґрунтований та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є пенсіонером (посвідчення № НОМЕР_1), перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 2012 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

01 грудня 2017 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області із заявою щодо перерахунку пенсії, до якої було додано Довідку ліквідаційної комісії Управління МВС України у Вінницькій області № 15109 на ім'я ОСОБА_1.

Однак, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області листом від 12 грудня 2017 № 1673/Г-12 повідомило позивача, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Держаного бюджету України.

Така бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області є протиправною з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії;перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. Крім того, відповідь про відсутність бюджетних призначень позивач отримав лише у грудні2017 року, а тому клопотання відповідача про залишення позову без розгляду задоволенню не підлягає.

Відповідно до абзацу 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», а у зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII пенсія позивачу підлягає перерахунку з 01 січня 2016 року.

Посилання відповідача на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення такого перерахунку є безпідставним, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України»).

Щодо позовної вимоги в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження її граничного розміру суд зазначає, що права позивача в цій частині не порушені, оскільки перерахунок не проведено, а суд не вправі вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце у майбутньому.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Щодо зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, то на момент розгляду справи у суду відсутні підстави вважати, що рішення суду не буде виконане суб'єктом владних повноважень, проте це не позбавляє позивача права подати до суду заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених рішенням суду, у порядку, передбаченому ст. 383 КАС України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 139, 244-246, 263, 383 КАС України, Законом України «Про судовий збір», суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 7, код ЄДРПОУ 13322403) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року відповідно до Довідки ліквідаційної комісії Управління МВС України у Вінницькій області № 15109 на ім'я ОСОБА_1.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на користь ОСОБА_1 640 (шістсот сорок) гривень судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повний текст рішення складено 05.01.2018 року.

СУДДЯ: