
Справа № 589/3022/17
Провадження № 3/589/1309/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2017 року м. Шостка
Суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Литвинко Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_1,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов протокол № 16 від 11 серпня 2017 року про вчинення директором ТОВ «Аструм ЛТД» ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, яке передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та надав суду копію постанови Сумського окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2017 року, якою визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Сумській області №0002901405 від 17 серпня 2017 року про збільшення податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 650241 грн за результатами перевірки, які зафіксовані в акті від 21 липня 2017 № 1292/18-28-14-05-20/23047623/124.
Дослідивши матеріали, додані до протоколу, суд приходить до висновку про відсутність доказів вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому правопорушення та необхідності закриття справи за відсутністю складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
У відповідності до чинного законодавства відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно вимог ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є документом, на основі даних якого у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП визначені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема в ньому мають бути: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Постановою Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від 14 серпня 2017 року, даний протокол про адміністративне правопорушення направлявся на доопрацювання органу, який його склав.
Разом з тим, після повернення протоколу з доопрацювання посадова особа Головного управління ДФС у Сумській області у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, не виклала конкретні обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
В протоколі лише зазначено, що ОСОБА_1 вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, встановленого абз «а» п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст.198 Податкового кодексу України; донарахував податку на додану вартість на суму 520193 грн; занизив відємне значення, що зараховується до складу ПК наступного звітного (податкового) періоду на загальну суму 55892 грн.
Однак, у вказаному протоколі не вказано суть конкретних дій та спосіб їх вчинення, які призвели до порушень встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що ставляться директору в провину та підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Будь-яких доказів, окрім оскаржених висновків, які зафіксовані в акті від 21 липня 2017 № 1292/18-28-14-05-20/23047623/124, зібраних у визначеному законом порядку, які б беззаперечно підтверджували факт вчинення інкримінованого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, ініціатором складення протоколу суду не надано і посилання на них в самому протоколі не наведено, а тому констатація факту їх вчинення в протоколі є припущенням.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про відсутність в діяннях ОСОБА_1 складу інкримінованого йому правопорушення, так як висновки протоколу про винуватість ОСОБА_1 ґрунтуються тільки на акті перевірки від 21 липня 2017 № 1292/18-28-14-05-20/23047623/124, висновки якого оскаржені, а сам протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, що виключає можливість притягнення особи до відповідальності.
Відповідно до п. 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Закрити справу щодо ОСОБА_1 на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд Сумської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_2