
Код суду 233 № 233/45/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.01.2018 року м.Костянтинівка
Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Стадченко О.В., вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з військової частини А0641 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, яка народилась 20 листопада 1990 року в м.Костянтинівка Донецької області, яка знаходиться на дійсній військовій службі в/ч А0641, має військове звання –солдат та займає посаду – кухара, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
- за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Командиром військової частини А0641 підполковником ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП, відповідно до якого, 29 грудня 2017 року ОСОБА_1 перебувала на території військової частини А0641, яка дислокується за адресою: Донецька область, м.Костянтинівка, пр. Ломоносова, 161а, в стані алкогольного сп’яніння під час особливого періоду, що було зафіксовано в акті наявності ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що занижують увагу та швидкість реакції № 84 від 29 грудня 2017 року, вміст алкоголю в крові 1,0%.
Вивчивши матеріали про адміністративне правопорушення, суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно диспозиції частини 1 ст. 172-20 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп’яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Частина 3 ст. 172-20 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за вчинення дій передбачених частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
При вивченні матеріалу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення А0641 № 97 від 30 грудня 2017 року не в повній мірі викладена суть адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, а саме: не зазначено чим передбачений особливий період і чи діє він на території України, та не додано належних доказів на підтвердження цього факту.
Суд не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену в протоколі про адміністративне правопорушення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі Конвенція).
Вище зазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній. Тож, за таких обставин протокол про адміністративне правопорушення з доданими матеріалами підлягає поверненню до військової частини А0641 - для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 256, 276, 283 КУпАП, суддя, –
П О С Т А Н О В И В:
Протокол про адміністративне правопорушення А0641 № 97 від 30 грудня 2017 року відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП з додатками повернути до військової частини А0641 - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В.Стадченко