
Справа № 141/1213/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 січня 2018 року смт. Оратів
Оратівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Лисака О.І.,
за участю секретаря Невмержицької Я.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Оратів справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій (бездіяльності) Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та про зобов’язання відповідача вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Оратівського районного суду Вінницької області знаходиться адміністративна справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій (бездіяльності) Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та про зобов’язання відповідача вчинити певні дії
Від представника відповідача - начальника Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області ОСОБА_2 до суду надійшло клопотання, в якому він просить передати вказану справу до Вінницького окружного адміністративного суду, оскільки дана справа, у відповідності до ч. 2 ст. 20 КАС України, підсудна окружним адміністративним судам. Просить сказане клопотання розглянути за відсутності відповідача.
Від позивача ОСОБА_1 надійшла заява, в якій він не заперечує проти задоволення клопотання представника відповідача щодо передачі справи за його позовом до Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій (бездіяльності) Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та про зобов’язання відповідача вчинити певні дії до Вінницького окружного адміністративного суду. Просить вказане клопотання розглянути за його відсутності.
У відповідності до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку що клопотання представника відповідача підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
15.12.2017р. набрала чинності (введена в дію) нова редакція КАС України.
За п.10 ч.1 Розділу ХІІ «Перехідні положення» КАС України справи в судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ч.3 ст.3 КАС України передбачає, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно зі п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, зокрема, справи у спорах фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення, дій чи бездіяльності (п.1 ч.1 ст.19 КАС України).
Згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, наявні підстави для задоволення клопотання представника відповідача та передачі справи до Вінницького окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.20, 29, п. 10 ч. 1 Розділу VІІ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» КАС України, суд , -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника відповідача - начальника Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області ОСОБА_2 задовольнити.
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій (бездіяльності) Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та про зобов’язання відповідача вчинити певні дії передати до Вінницького окружного адміністративного суду (21000, м.Вінниця, вул. Брацлавська, 14).
Ухвала може бути оскаржена до Вінницький апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає чинності після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано.
СУДДЯ О.І. Лисак