
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/4551/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
4 січня 2018 року
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Оболєнська С.А., за участю прокурора Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, директора Дочірнього підприємства «Житловик» Кочетокського державного виробничого управління житлово-комунального господарства,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, являючись згідно контракту від 30.09.2016 року директором ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ, допустив порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: будучи згідно з підпунктом «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700-VІІ суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, несвоєчасно – 06.11.2017 року без поважних причин подав Е-декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, порушивши строки, визначені Законом № 1700-VІІ, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, № 338 від 18.12.2017 року.
З письмових пояснень ОСОБА_2 вбачається, що він подав декларацію Е-декларацію із запізненням, оскільки подав податкову декларація та вважав, що в подачі додаткової Е-декларації немає необхідності.
Також, вина ОСОБА_2 об’єктивно підтверджується наданими та дослідженими у судовому засіданні матеріалами, а саме:
рішенням ХІХ сесії ХХІІІ скликання Кочетоцької селищної ради Чугуївського району Харківської області від 11.01.2002 року;
випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ;
колективним договором ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ;
правилами внутрішнього трудового розпорядку ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ;
внутрішнім розпорядком роботи ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ;
статутом ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ (нова редакція);
контрактом з керівником підприємства, організації та установи, що належить до комунальної власності територіальної громади Кочетоцької селищної ради від 30.09.2016 року;
витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, від 13.12.2017 року.
Вислухавши думку прокурора, який вважає, що ОСОБА_2 порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції», проаналізувавши письмові докази, що містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, зокрема, є:
2) особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:
а) посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VІІІ від 23.03.2017 року продовжено строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше, до 1 травня 2017 року.
ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ засноване відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про власність» та інших законодавчих актів України, на власності територіальної громади та належить до комунальної власності територіальної громади Кочетоцької селищної ради відповідно до рішення ХІХ сесії Кочетоцької селищної ради ХХІІІ скликання від 11.01.2002 року № 25 «Про надання дозволу Кочетокському ДВУЖКГ на утворення на базі Кочетокського ДВУЖКГ дочірнього підприємства» та статуту (нова редакція) від 11.03.2011 року.
Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Кочетоцької селищної ради, рішеннями виконавчого комітету Кочетоцької селищної ради, розпорядженнями Кочетоцької селищного голови, іншими нормативними актами.
Згідно контракту з керівником підприємства, організації та установи, що належить до комунальної власності територіальної громади Кочетоцької селищної ради від 30.09.2016 року ОСОБА_2 прийнятий (найнятий) на роботу у ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ на посаду директора ДП «Житловик» Кочетокського ДВУЖКГ.
Під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов’язків) відповідного працівника.
Відповідно до п.2 Контракту «Права та обов’язки» ОСОБА_2 наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями.
Отже, ОСОБА_2 як посадова особа юридичної особи публічного права, тобто суб’єкт відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, визначений в абз. а) п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», повинен був подати Е-декларацію за 2016 рік у строк з 1 січня 2017 року по 1 травня 2017 року.
Однак, ОСОБА_2 декларацію подав 06.11.2017 року, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, від 13.12.2017 року.
Таким чином, ОСОБА_2 винний у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення та його дії необхідно кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що згідно ст.ст.34, 35 КУпАП обтяжують відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_2 адміністративному стягненню у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що вважає достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 3, ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.172-6 ч. 1, 247, 278, 283 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1, адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, в дохід держави у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. 00 коп., на р/р 31113106700460, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: Чугуївське УДКСУ у Харківській області, код одержувача 37792204, банк одержувача: ГУДКСУ у Харківської області, МФО банку 851011.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1, судовий збір в дохід держави у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 340 (триста сорок) грн. 00 коп. на рахунок отримувача: 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030106, стягувач: Державна судова адміністрація України.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.А. Оболєнська