
Справа № 569/16919/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 грудня 2017 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду Панас О.В. розглянувши в порядку письмового провадження в місті Рівне справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання дій державного виконавця протиправними, -
ВСТАНОВИВ:
До Рівненського міського суду з позовною заявою звернулося Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання дій державного виконавця протиправними.
В обґрунтування своїх позовних вимог вказує на те, що 22 вересня 2017 року управління направило заяву про прийняття до виконання виконавчого документу №569/16726/16-а до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Однак 24 жовтня 2017 року управління отримало повідомлення головного державного виконавця Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Гаркавенко Анни Андріївни про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання на підставі пропущення встановленого законом строку пред'явлення виконавчого документа до виконання. У виконавчому документі №569/16726/16-а зазначено, що строк пред'явлення виконавчого листа: протягом трьох років з наступного дня після набрання рішення законної сили. Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Просили суд визнати дії державного виконавця Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Гаркавенко Анни Андріївни щодо винесення повідомлення про повернення виконавчого документу №569/16726/16-а стягувачу без прийняття до виконання неправомірними та скасувати повідомлення про повернення виконавчого документу №569/16726/16-а стягувачу без прийняття до виконання, та зобов'язати Оболонський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві розпочати примусове виконання рішення суду по справі №569/16726/16-а, звільнити управління праці та соціального захисту Рівненського міськвиконкому від сплати судового збору на підставі п.19 ч.1.ст.5 Закону України «Про судовий збір».
До початку судового засідання представником позивача була подана заява в якій просила розгляд справи проводити без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений заздалегідь та належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до наступного висновку, що позовна заява підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Рівненського міського суду від 22 лютого 2017 року по справі №569/16726/16-а за позовною заявою Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплаченої суми щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг позовні вимоги були задоволені.
Відповідно до виконавчого листа № 569/16726/16-а виданого 21.04.2017 року строк пред'явлення виконавчого листа до виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання рішення законної сили.
22 вересня 2017 року управління направило заяву про прийняття до виконання виконавчого документу № 569/16726/16-а до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві.
Однак 24 жовтня 2017 року управління отримало повідомлення головного державного виконавця Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Гаркавенко Анни Андріївни про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання на підставі пропущення встановленого законом строку пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Позивач з повідомленням про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання не погодився та звернувся до із даним позовом.
Спірні правовідносини врегульовані Конституцією України, Законами України «Про виконавче провадження», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до абз.1 ч.1, 3 ст.373 Кодексу адміністративного судочинства України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. Виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Згідно до ст. 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
Стаття 7 Конституції України в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) місцеве самоврядування - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до абз. 10 ст.1 Закону виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього закону створюються сільськими селищними міськими, районними в містах ( у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах визначених цим та іншими законами.
Відповідно до ч.1,2 ст.16 Закону органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. Органам місцевого самоврядування законом можуть надаватися окремі повноваження органів виконавчої влади, у здійсненні яких вони є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Відповідно до п.1.1 Положення про Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, яке затверджене Рішенням Рівненської міської ради від 28.04.2011 року №499 Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради є виконавчим органом Рівненської міської ради, який забезпечує впровадження норм загальнодержавної соціальної політики, соціальний захист населення міста та соціальне забезпечення соціально-вразливих верств населення. Управління утворюється Рівненською міською радою, є підконтрольним і підзвітним міській раді, а з питань здійснення повноважень органів виконавчої влади - підпорядкованим виконавчому комітету Рівненської міської ради, міському голові та підконтрольним відповідним органам виконавчої влади. Координує та контролює діяльність управління заступник міського голови.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 9, 19, 20, 77, 241, 244, 245, 246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради до Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві про визнання дій державного виконавця протиправними - задовольнити.
Визнати дії державного виконавця Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Гаркавенко Анни Андріївни щодо винесення повідомлення про повернення виконавчого документу № 569/16726/16-а стягувачу без прийняття до виконання неправомірними.
Скасувати повідомлення про повернення виконавчого документу № 569/16726/16-а стягувачу без прийняття до виконання.
Зобов'язати Оболонський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві розпочати примусове виконання рішення суду по справі № 569/16726/16-а.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів, з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини постанови суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд.
Позивач:Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, 12, м.Рівне, 33028, код ЄДРПОУ 03195441) .
Відповідач : Оболонський районний відділ державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві ( місцезнаходження: вул. Маршала Тимошенка, 2-Д, м.Київ, 04212, код ЄДРПОУ 35018577).
Повне судове рішення складене - 30.12.2017 року
Суддя: О.В.Панас