ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"13" червня 2007 р. Справа №9/3724-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький
до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький
про стягнення 7044,91 грн. штрафних санкцій
Суддя Секретар судового засідання
Представники сторін:
Від позивача - Кундиловська М.М. за дов. від 11.06.07,
Від відповідача - ОСОБА_1 підприємець
Позивач у позовній заяві та представник у судовому засіданні просять стягнути з відповідача 7044,91грн. штрафних санкцій за порушення норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на підставі п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” .
Відповідач в судовому засіданні наявність письмового заперечення не надав, посилається на те, що заборгованість погашається частинами , в подальшому буде погашена.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
04.05.03 позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у кафе „ІНФОРМАЦІЯ_1” поАДРЕСА_1 у м. Хмельницькому, що належить відповідачу, за наслідками якої складено акт НОМЕР_1. Перевіркою встановлені порушення відповідачем п.п.1,2,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення №НОМЕР_2 від 13.05.03 про застосування штрафних санкцій в розмірі 449,2 грн.
02.05.03 позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу під час здійснення виїзної торгівлі у парку ім. 500-річчя м. Хмельницького, що здійснювалась відповідачем, за наслідками якої складено акт №НОМЕР_3. Перевіркою встановлені порушення відповідачем п.п.1,2,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення №НОМЕР_4 від 15.05.03 про застосування штрафних санкцій в розмірі 2044,84 грн.
10.05.03 позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу бару „ІНФОРМАЦІЯ_1” поАДРЕСА_1 у м. Хмельницькому, що належить відповідачу, за наслідками якої складено акт №НОМЕР_5. Перевіркою встановлені порушення відповідачем п.9 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та ст.7 п.п.7.1 та 7.2 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення №НОМЕР_6 від 19.05.03 про застосування штрафних санкцій в розмірі 1643,47 грн.
20.04.04 позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кафе „ІНФОРМАЦІЯ_1” поАДРЕСА_1 у м. Хмельницькому, що належить відповідачу, за наслідками якої складено акт №НОМЕР_7Перевіркою встановлені порушення відповідачем п.п.1,2,3,5,11 ст.3, ст.5 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення №НОМЕР_8 від 26.04.04 про застосування штрафних санкцій в розмірі 444,40 грн.
26.08.05 позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кафе „ІНФОРМАЦІЯ_1” поАДРЕСА_1 у м. Хмельницькому, що належить відповідачу, за наслідками якої складено акт №НОМЕР_9. Перевіркою встановлені порушення відповідачем п.п.11,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення №НОМЕР_10 від 02.09.05 про застосування штрафних санкцій в розмірі 395,00 грн.
12.12.06 позивачем проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кафе „ІНФОРМАЦІЯ_1” поАДРЕСА_1 у м. Хмельницькому, що належить відповідачу, за наслідками якої складено акт №НОМЕР_11. Перевіркою встановлені порушення відповідачем п.п.1,2,9,11,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та ст.15 Закону України „Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
На підставі акту перевірки позивачем прийняте рішення №НОМЕР_12 від 20.12.06 про застосування штрафних санкцій в розмірі 2463,00 грн.
У зв'язку з несплатою штрафних санкцій в добровільному порядку позивачем подано позов.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Згідно ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Актом проведеної позивачем перевірки від 12.12.06 №НОМЕР_11 підтверджується факт допущення відповідачем порушення п.п.1,2,9,11,13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” , актом перевірки від 26.08.05 №НОМЕР_9 підтверджується факт порушення відповідачем п.п. 11,13, ст.3 вказаного Закону.
Згідно ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції,9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються в розмірі у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Тому позивачем обґрунтовано застосовано штрафну санкцію згідно податкового повідомлення-рішення №НОМЕР_10 від 02.09.05 в розмірі 395 грн. (за невідповідність готівки в касі -62,00 грн.х5=310грн., за невикористання режиму попереднього програмування товарів по кількості , ціні та найменуванню -85 грн.) та згідно рішення від 20.12.06 №НОМЕР_13 в розмірі 2463,00 грн. ( за не проведення розрахункової операції в розмірі 632,5грн. (126,5грн.х5), за невикористання режиму попереднього програмування цін, найменування та кількості товарів в розмірі 85 грн. (5 неоподатковуваних. мінімумів доходів громадян), за не роздрукування щоденних фіскальних звітних чеків в розмірі 340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена розрахунковій книзі в розмірі 1405,5грн. (281,10грн. х5)).
Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідач в добровільному порядку не сплатив суму штрафних санкцій, тому на дату звернення з позовом до суду заборгованість відповідача по сплаті фінансових санкцій становить 2858,00 грн.
Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в зазначеному акті перевірки та доводи позивача, відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано, тому позовні вимоги в частині стягнення з відповідача штрафних санкцій в розмірі 2858,00 грн. відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Позивачем проведено також перевірки від 02.05.03, 04.05.03, 10.05.03 та 20.04.04. Однак, суд прийшов до висновку, що по прийнятих на підстав даних актів податкових повідомлень-рішень №НОМЕР_2 від 13.05.03 на суму 449,2 грн. , №НОМЕР_4 від 15.05.03 на суму 2044,84 грн., №НОМЕР_6 від 19.05.03 на суму 1643,47 грн., №НОМЕР_8 від 26.04.04 на суму 444,40 грн. позивачем пропущений строк для реалізації відповідальності і стягнення штрафних санкцій, встановлений ст.15 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (1095 календарних днів), а також трирічний строк позовної давності згідно ст. 223 ГК України та 257 ЦК України. За таких обставин позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають у зв'язку з безпідставністю.
Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД
ПОСТАНОВИВ :
Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 7244,91 грн. штрафних санкцій задовольнити частково.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2, код НОМЕР_14 на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький /вул. Театральна, 12, код 21324474/ штрафні санкції в розмірі 2858,00 грн. /дві тисячі вісімсот п'ятдесят вісім гривень/.
В решті позову відмовити.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС УКРАЇНИ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС УКРАЇНИ Постанова, якщо інше не встановлено КАС УКРАЇНИ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи, 2 - позивачу,
3 - відповідачу,