ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"14" червня 2007 р. Справа №9/2983-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому
до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький
про стягнення 1990,75 грн. фінансових санкцій
Суддя Секретар судового засідання
Представники сторін:
від позивача - Назаренко О.В. - за дов. від 18.05.06,
від відповідача - не з'явився
Позивач у позовній заяві просить стягнути з відповідача фінансові санкції в розмірі 1990,75грн. згідно рішення від 17.11.06 №НОМЕР_1, застосовані за порушення п.п.1, 2, 11,13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг відповідно до п.п. 1,6 ст.17 та ст.22 Закону.
Відповідач заперечень на позов не надав, представника для участі у судовому засіданні не направив. Ухвали суду на його адресу поштою повернені.
Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.
В ході проведеної працівниками ДПА у Хмельницькій області перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину по АДРЕСА_1, який належить відповідачу, були виявлені порушення пп. 1,2,11,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: розрахункова операція на суму 53,05 грн., не виданий розрахунковий документ ; не використовувався режим попереднього програмування РРО по обліку кількості товарів; невідповідність готівових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів , яка вказана у денному звіті на суму 328,10грн.
За наслідками перевірки складено акт від 07.11.06 №НОМЕР_2.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення №НОМЕР_1 від 17.11.06 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1990,75 грн. Позивачем наданий в матеріали справи розрахунок суми штрафних санкцій.
У зв'язку з навністю боргу позивачем подано позов до суду .
Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.
Згідно ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Статтею 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Згідно статтi 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 .07.1995 р. із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані : 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Тому позивачем обґрунтовано застосовано фінансову санкцію в розмірі за порушення: п.1,2 ст.3 Закону в розмірі 265,25 грн. (53,05х5); п.13 ст. 3 Закону в розмірі 1640,50 грн. (328,10х5); п.11 ст.3 Закону в розмірі 85 грн. (5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.
Відповідач в добровільному порядку сплатив суму штрафних санкцій.
Будь-яких доказів, які б спростовували факти вказані в акті перевірки , відповідачем всупереч ч. 1 ст. 71 КАС України суду не надано.
Натомість, позивачем надано всі необхідні докази, що підтверджують виявлені факти порушень позивачем, співрозмірність та обгрунтованість позовних вимог.
При цьому рішення позивача про застосування фінансових санкцій у судовому порядку не оскаржено і не скасовано.
Враховуючи вищенаведені обставини позов належить задовольнити.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1м. Хмельницький про стягнення 1990,75 грн. фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1АДРЕСА_2, код НОМЕР_3 на користь Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м. Хмельницький (вул. Театральна, 12, код 21324474/ фінансові санкції в розмірі 1990,75 грн. (одна тисяча дев'ятсот дев'яносто гривень 75 коп.)
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя