
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2017 року 16 год. 39 хв.Справа № 808/2649/17 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., за участю представників позивача Щепілової Н.В., Пориченського П.В., представника відповідача Корольова О.О., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Селянського (фермерського) господарства "Агролан"
до Головного управління ДФС у Запорізькій області
про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Селянське (фермерське) господарство «Агролан» (надалі - позивач або С(Ф)Г «Агролан») звернулося до суду із адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Запорізькій області (надалі - відповідач або ГУ ДФС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення від 16.08.2017 за №0011131413, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання по єдиному податку 4 групи сільськогосподарських товаровиробників на суму 46116 грн. 88 коп., у тому числі: 36893 грн. 50 коп. - за податковим зобов'язанням; 9223 грн. 38 коп. - за штрафною (фінансовою) санкцією.
Позивачем у позові (а.с.4-12) зазначено, що ГУ ДФС у Запорізькій області за актом документальної позапланової виїзної перевірки №418/08-01-14-13-13/32286166 від 26.07.2017 протиправно, в порушення прав і інтересів господарства, винесло податкове повідомлення-рішення від 16.08.2017 за №0011131413 по збільшенню грошового зобов'язання по єдиному податку (четвертої) групи сільськогосподарських товаровиробників в сумі 36893,50 грн. з штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 9223,38 грн., разом в сумі 46116,88 грн. Позивачем процедура адміністративного (досудового) оскарження податкового повідомлення-рішення від 16.08.2017 за №0011131413 не проводилася. На думку позивача, відповідач за актом №418/08-01-14-13-13/32286166 від 26.07.2017 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки С(Ф)Г «Агролан» (ЄДРПОУ 32286166) з питань дотримання вимог податкового законодавства з єдиного податку 4 групи за період з 01.01.2015 по 30.06.2017» протиправно донарахував єдиний податок 4 групи в сумі 36893,50 грн. (в тому числі 8695,91 грн. за 2015р., 22314,33 грн. за 2016р., 5883,26 грн. за 2017р.) по сільськогосподарських угіддях площею 113,4497га на території Новотавричеської сільської ради Оріхівського району Запорізької області, наданих С(Ф)Г «Агролан» в оренду Оріхівською районною державною адміністрацією Запорізької області за трьома договорами оренди земельних ділянок нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) від 21.04.2014. Відповідачем при нарахуванні єдиного податку 4 групи застосована нормативна грошова оцінка 113,4497га земельної ділянки в розмірах 27450,26 грн./га за 2015р., 28201,27 грн./га за 2016р., 31698,23 грн./га за 2017р., тоді як згідно Інформаційних листів про вартість земельної ділянки Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 №590/01-04-0, №591/01-04-0, №592/01-04-0 нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь на території Новотавричеської сільської ради Оріхівського району Запорізької області за договорами оренди земельних ділянок нерозподілених (невитребуваних) земельних часток (паїв) з Оріхівською районною державною адміністрацією у Запорізькій області від 21.04.2014 площами 18,6837га, 53,1990га, 41,5670га - разом 113,4497га на 2016р. становить 3918,66 грн./га. З урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного Державною службою статистики України станом на 1 січня 2017р. в розмірі 112,4%, нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь загальною площею 113,4497га на 2017р. становить 4404,57 грн./га (3918,66 грн. х 112,4%). Позивач у відповідності до вимог ст.292-1.2, ст.14.1.125 Податкового кодексу України застосував в податкових деклараціях нормативну грошову оцінку 3918,66 грн./га за 2016р., 4404,57 грн./га за 2017р. З метою проведення самостійної перевірки по застосуванню нормативної грошової оцінки 113,4497га земельної ділянки за 2015р. позивач звернувся з заявою від 29.08.2017 до Відділу у Оріхівському районі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про надання інформації. Згідно до листа Відділу у Оріхівському районі ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області від 01.09.2017 №0-8-030-500/109-17 нормативна грошова оцінка сіножатей 113,4497га на території Новотавричеської сільської ради Оріхівського району на 2015 рік становить 3265,55 грн./га (817 грн. [нормативна грошова оцінка на 1995р.] х 3,997 [коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки на 2015р. починаючи з 1995р.]). Таким чином, позивачем встановлено, що застосована ним нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь загальною площею 113,4497га на 2015р. в розмірах 10449,76 грн./га (на площу 71,8827га) та 10360,22 грн./га (на площу 41,5670га) є невірною та завищеною - повинно було застосовувати нормативну грошову оцінку 3265,55 грн./га. Отже, фактично С(Ф)Г «АГРОЛАН» за 2015р., 2016р, перше півріччя 2017р. задекларовано 9868,54 грн. єдиного податку 4 групи, тоді як потрібно було задекларувати 6217,58 грн. Тобто, позивачем завищено єдиний податок 4 групи на 3650,96 грн., а не занижено на 36893,50 грн., як це протиправно стверджує відповідач. При складанні акту №418/08-01-14-13-13/32286166 від 26.07.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області не врахувало Інформаційні листи про вартість земельної ділянки площею 113,4497га Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 №590/01-04-О, №591/01-04-О, №592/01-04-О, які були надані ГУ ДФС у Запорізькій області 17.07.2017. Також ці Інформаційні листи про вартість земельної ділянки площею 113,4497га Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 35.02.2016 №590/01-04-О, №591/01-04-О, №592/01-04-О були надані позивачем до відповідача 03.08.2017 в Запереченні від 02.08.2017 на акт №418/08-01-14-13- 13/32286166 від 26.07.2017, але також не були відповідачем враховані. Відповідач безпідставно вважає, що позивач не мав права на застосування нормативної грошової оцінки одного гектара сільськогосподарських угідь загальною площею 113,4497га за Інформаційними листами про вартість земельної ділянки площею 113,4497га Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 95.02.2016 №590/01-04-О, №591/01-04-О, №592/01-04-О, тому що 113,4497га були надані позивачу в оренду як сіножаті та використовуються ним як рілля. Стосовно правомірності використання орендованих земель сіножаті на території Новотавричеської сільської ради Оріхівського району розмірами 18,6837га, 53,1990га, 41,5670га (разом 113,4497га) С(Ф)Г «АГРОЛАН» звернулося з листом-заявою до орендодавця земель Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області з проханням перевірити виконання договорів оренди земельних ділянок нерозподілених (не витребуваних) земельних часток (паїв) від 21.04.2014. В листі-відповіді Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області від 30.11.2016 за №552 «Про перевірку виконання договорів оренди земельних ділянок» зазначено, що за результатами проведеної перевірки, порушень умов зазначених вище договорів оренди з боку орендаря С(Ф)Г «Агролан», в тому числі щодо нецільового використання земельних ділянок та несвоєчасної (неповної) сплати орендної плати за 2014, 2015 та 2016 роки, районною державною адміністрацією не виявлено. Отже, для земель, які використовуються як сіножаті та як рілля, встановлена однакова ставка єдиного податку 4 групи (0,45% на 2015р., 0,81% на 2016р., 0,95% на 2017р.). Тобто, для оподаткування немає значення, як використовується земля - як сіножаті або як рілля, ставка податку однакова та позивачем при декларуванні єдиного податку 4 групи не порушена. В обліку ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області земельна ділянка 113,4497га зареєстрована як сіножать, та цей облік земельної ділянки не може бути змінений власним рішенням ГУ ДФС у Запорізькій області. Відповідач не має права застосовувати для сіножаті нормативну грошову оцінку, встановлену для ріллі. Таким чином, донарахування відповідачем єдиного податку 4 групи в сумі 36893,50 грн. є протиправним в порушення ст.ст.292-1.2, 14.1.125 Податкового кодексу України, п.1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру. У відповідача відсутні підстави по застосуванню штрафних (фінансових) санкцій в сумі 9223,38 грн., а їх нарахування зроблене в порушення ст.123.1 Податкового кодексу України. Фактично Державна фіскальна служба України в Рішенні від 21.04.2017 №8499/6/99-99-11-03-01-25 зобов'язала ГУ ДФС у Запорізькій області провести перевірку нарахування єдиного податку 4 групи за 9 місяців 2016р., а не за період з 01.01.2015 по 30.06.2017.
Представники позивача підтримали позовні вимоги у повному обсязі, просили позов задовольнити.
Відповідачем подано до суду письмові заперечення (а.с.69-71), в яких зазначено, що ГУ ДФС у Запорізькій області проведено виїзну документальну планову перевірку С(Ф)Г "Агролан" (ЄДРПОУ 32286166), з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби за період з 01.01.2015 по 30.06.2017. За результатами перевірки С(Ф)Г "Агролан" встановлено порушення п.292-1.2 ст.292-1 Податкового кодексу України - занижено єдиний податок четвертої групи у розмірі 36893,50 грн., у т.ч. за 2015 рік на суму 8695,91 грн., за 2016 рік на суму 22314,33 грн., за період з 01.01.2017 по 30.06.2017 на суму 5883,26 грн. В ході перевірки С(Ф)Г "Агролан" встановлено, що у перевіряємому періоді з 01.01.2015 по 30.06.2017 підприємство використовувало земельні ділянки на території Новотавричеської сільської ради, відповідно до договорів оренди землі, які зареєстровані у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, про що вчинено відповідний запис. Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи у 2015 році підприємство С(Ф)Г "Агролан" використовувало земельні ділянки загальною площею 1203,5713га, а саме: рілля - 1090,1216га, сіножатті 71,8827га, 41,5670га. Відповідно до статистичної звітності форма №4-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 02.07.2014 №206 "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2015р.", наданої С(Ф)Г "Агролан" до відділу статистики у Оріховському районі посівна площа відображена платником ф.№4-сг код рядка 049 зернові та зернобобові культури всього - 578,0000 га, код рядка 143 технічні культури всього - 625,6000га, код рядка 400 посіяна площа всього - 1203,6000га, а всього у користуванні сільськогосподарських угідь код рядка 409 - 1203,6000га, код рядка 420 рілля - 1090,1216га. Відповідно до статистичної звітності форма №29-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 14.06.2013 №181 "Підсумки збору врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду на 1 грудня 2015р", С(Ф)Г "Агролан" до відділу статистики у Оріховському районі ф.№29-сг код рядка 1440 посівна площа всього 1203,6000га, відповідно до ф.№29-сг площа сільськогосподарських угідь, які використовує підприємство згідно ф.№29-сг - 1203,6000га як рілля. Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи у 2016 році підприємство С(Ф)Г "Агролан" використовувало земельні ділянки загальною площею 1230,4392га, а саме: рілля - 1116,9895га, сіножатті 113,4497га. Відповідно до статистичної звітності форма №4-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 02.07.2014 №206 "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2016р.", наданої С(Ф)Г "Агролан" до відділу статистики у Оріховському районі посівна площа відображена платником ф.№4-сг код рядка 049 зернові та зернобобові культури всього - 331,0000 га, код рядка 143 технічні культури всього - 899,4400га, код рядка 400 посіяна площа всього -1230,4400 га, а всього у користуванні сільськогосподарських угідь код рядка 409 - 1230,4400га, код рядка 420 рілля - 1116,9895га. Відповідно до статистичної звітності форма №29-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 14.06.2013 №181 "Підсумки збору врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду на 1 грудня 2016р", С(Ф)Г "Агролан" до відділу статистики у Оріховському районі ф.№29-сг код рядка 1440 - посівна площа всього 1230,4400га, відповідно до ф.№29-сг площа сільськогосподарських угідь, які використовує підприємство згідно ф.№29-сг - 1230,4400га як рілля. Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи у 2017 році підприємство С(Ф)Г "Агролан" використовувало земельні ділянки загальною площею1279,4392га, а саме: рілля - 1162,9895га, сіножатті 113,4497га. Відповідно до статистичної звітності форма №4-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 24.06.2016 №103 "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017р.", наданої С(Ф)Г "Агролан" до відділу статистики у Оріховському районі посівна площа, відображена платником ф.№4-сг код рядка 049 зернові та зернобобові культури всього - 960,0000га, код рядка 143 технічні культури всього - 319,4000га, код рядка 400 посіяна площа всього - 1279,4000га, а всього у користуванні сільськогосподарських угідь код рядка 409 - 1279,4000га, код рядка 420 рілля - 1162,9895га. Розпорядженнями голови Запорізької обласної державної адміністрації від 13.04.2016 №161 "Про організацію проведення заходу "Врожай-2016" та №55 від 15.02.2017 "Про організацію проведення заходу "Врожай-2017" визначено основні стратегічні напрями заходів "Врожай". Одночасно, наказами ГУ ДФС у Запорізькій області затверджено План заходів операції "Врожай" на 2016-2017рр. №438 від 29.04.2016 та №1327 від 25.05.2017. Відповідно до Акту обстежень щодо проведення моніторингу земель сільськогосподарського призначення на території Оріхівського району "Про організацію проведення операції "Урожай-2016" Пологівська ОДПІ отримала інформацію про фактичне використання земель С(Ф)Г "Агролан" сіножатті 113,4497га, а саме сіножаті 113,4497га розорені під посівні культури: озима пшениця та соняшник. Відповідно до інформації, яка надійшла до Пологівської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області 30.06.2017 за №01-11/0458 від Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області на виконання Розпорядження Голови Запорізької обласної адміністрації від 15.02.2017 №55 "Про організацію проведення операції "Врожай-2017", встановлено, що С(Ф)Г "Агролан" сіножатті 113,4497га фактично використовується підприємством як рілля для вирощування сільськогосподарських культур. До перевірки були надані виключно договори оренди земельних ділянок з фізичними особами та договори оренди земельних ділянок з Оріхівською РДА, інших документів не надано. Враховуючи викладене, земельну ділянку загальною площею 113,4497га категорія земель сіножаті С(Ф)Г "Агролан" використовувало як рілля. Законом України від 24.12.2015 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" з 01.01.2016 внесено зміни до розділу XIV Податкового кодексу України "Спеціальні податкові режими", які набирають чинності з 01.01.2016. Для платників єдиного податку четвертої групи змінено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду. Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" з 01.01.2017 внесено зміни до розділу XIV Податкового кодексу України "Спеціальні податкові режими", які набирають чинності з 01.01.2017. Для платників єдиного податку четвертої групи змінено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду. Таким чином, сума єдиного податку четвертої групи за землю, яка повинна сплачуватись С(Ф)Г "Агролан" згідно вимог діючого законодавства, становить: за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 - 8695,91 грн.; річна сума податку згідно декларації від 09.10.2015 №9206478692 за період з 01.01.2016 по 31.12.2016 - 22314,33 грн.; річна сума податку згідно декларації від 12.02.2016 №9015470314 за період з 01.01.2017 по 30.06.2017 - 5883,26 грн. Стосовно наданих інформаційних листів про вартість земельної ділянки площею 113,4497га Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 №590/01-04-О, №591/01-04-О, №592/01-04-О, які були надані до ГУ ДФС у Запорізькій області 17.07.2017, де вказано нормативна грошова оцінка за 2016р. по сіножаті площею 53,1990га 208468,79 грн., по сіножаті площею 41,5670га 162886,94 грн., по сіножаті площею 18,6837га 73215,07 грн. (3918,66 грн. за 1 га.), відповідач зазначає, що площа угідь сіножатті 113,4497га використовується С(Ф)Г "Агролан" як рілля, а нормативна грошова оцінка площі земельної ділянки рілля відповідно поданих С(Ф)Г "Агролан" декларацій складає 27450,26 грн. у 2015 році, 28201,27 грн. у 2016 році, 31698,23 грн. у 2017 році, яка і була застосована при розрахунку суми єдиного податку четвертої групи за землю, яка повинна сплачуватись С(Ф)Г "Агролан" згідно вимог діючого законодавства.
Представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення представників позивача, заперечення представника відповідача, розглянувши матеріали справи, суд з'ясував наступне.
У висновку Акту №418/08-01-14-13-13/32286166 складеному 26.07.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області за наслідками позапланової виїзної документальної перевірки С(Ф)Г "Агролан" з питань дотримання вимог податкового законодавства з єдиного податку 4 групи за період з 01.01.2015 по 30.06.2017, зазначено: "Перевіркою С(Ф)Г "Агролан" встановлено порушення: - п.292-1.2 ст.292 Податкового кодексу України … занижено єдиний податок четвертої групи у розмірі 36893,50 грн., у т.ч. за 2015 рік на суму 8695,91 грн., за 2016 рік на суму 22314,33 грн., за період з 01.01.2017 по 30.06.2017 на суму 5883,26 грн. …" (а.с.84).
Результатом розгляду ГУ ДФС у Запорізькій області вищевказаного Акту перевірки №418/08-01-14-13-13/32286166 від 26.07.2017 стало прийняття 16.08.2017 відносно С(Ф)Г "Агролан" податкового повідомлення-рішення №0011131413, яким позивачу збільшено грошове зобов'язання по єдиному податку 4 групи сільськогосподарських товаровиробників (єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%) на суму 46116 грн. 88 коп., у тому числі: 36893 грн. 50 коп. - за податковим зобов'язанням; 9223 грн. 38 коп. - за штрафною (фінансовою) санкцією (а.с.22-23, 72).
Судом досліджено Розрахунок штрафних санкцій до Акту перевірки №418/08-01-14-13-13/32286166 від 26.07.2017, в якому зазначено про донарахування: 8695 грн. 91 коп. за податковою декларацією №9206478692 від 09.10.2015; 22314 грн. 33 коп. за податковою декларацією №9015470314 від 12.02.2016; 5883 грн. 26 коп. за податковою декларацією №9023429858 від 18.02.2017, та застосування штрафної санкції у розмірі 25% від суми донарахованих податкових зобов'язань на загальну суму - 9223 грн. 38 коп. (а.с.23).
В Акті перевірки №418/08-01-14-13-13/32286166 від 26.07.2017 зазначено наступне: «… В ході перевірки С(Ф)Г «Агролан» … встановлено, що у перевіряємому періоді з 01.01.2015 по 30.06.2017 підприємство використовувало земельні ділянки на території Новотавричеської сільської ради, відповідно до договорів оренди землі, які зареєстровані у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі, про що вчинено відповідний запис. Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи у 2015 році підприємство С(Ф)Г «Агролан» використовувало земельні ділянки загальною площею 1203,5713га, а саме: рілля-1090,1216га, сіножатті 71,8827га, 41,5670га. Відповідно до статистичної звітності форма №4-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 02.07.2014 №206 «Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2015р.», наданої С(Ф)Г «Агролан» … до відділу статистики у Оріховському районі посівна площа відображена платником ф.№4-сг код рядка 049 зернові та зернобобові культури всього - 578,0000 га, код рядка 143 технічні культури всього - 625,6000га, код рядка 400 посіяна площа всього -1203,6000га, а всього у користуванні сільськогосподарських угідь код рядка 409 - 1203,6000га, код рядка 420 рілля - 1090,1216га. Відповідно до статистичної звітності форма №29-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 14.06.2013 №181 «Підсумки збору врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду на 1 грудня 2015р», С(Ф)Г «Агролан» … до відділу статистики у Оріховському районі ф.№29-сг код рядка 1440 - посівна площа всього 1203,6000га , відповідно до ф.№29-сг площа сільськогосподарських угідь, які використовує підприємство згідно ф,№29-сг - 1203,6000га як рілля. Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи у 2016 році підприємство С(Ф)Г «Агролан» використовувало земельні ділянки загальною площею 1230,4392га, а саме: рілля - 1116,9895га, сіножатті 113,4497га. Відповідно до статистичної звітності форма №4-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 02.07.2014 №206 «Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2016р.», наданої С(Ф)Г «Агролан» … до відділу статистики у Оріховському районі посівна площа відображена платником ф.№4-сг код рядка 049 зернові та зернобобові культури всього - 331,0000 га, код рядка 143 технічні культури всього - 899,4400га, код рядка 400 посіяна площа всього -1230,4400 га, а всього у користуванні сільськогосподарських угідь код рядка 409 - 1230,4400га, код рядка 420 рілля - 1116,9895га. Відповідно до статистичної звітності форма №29-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 14.06.2013 №181 "Підсумки збору врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду на 1 грудня 2016р", С(Ф)Г "Агролан" (32286166) до відділу статистики у Оріховському районі ф.№29-сг код рядка 1440 - посівна площа всього 1230,4400га , відповідно до ф.№29-сг площа сільськогосподарських угідь, які використовує підприємство згідно ф.№29-сг - 1230,4400га як рілля. Відповідно до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи у 2017 році підприємство С(Ф)Г "Агролан" використовувало земельні ділянки загальною площею1279,4392га, а саме: рілля - 1162,9895га, сіножатті 113,4497га. Відповідно до статистичної звітності форма №4-сг (річна) затвердженої наказом Держкомстату України від 24.06.2016 №103 "Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017р.", наданої С(Ф)Г "Агролан" … до відділу статистики у Оріховському районі посівна площа, відображена платником ф.№4-сг код рядка 049 зернові та зернобобові культури всього - 960,0000га, код рядка 143 технічні культури всього - 319,4000га, код рядка 400 посіяна площа всього - 1279,4000га, а всього у користуванні сільськогосподарських угідь код рядка 409 - 1279,4000га, код рядка 420 рілля - 1162,9895га. … Відповідно до Акту обстежень щодо проведення моніторингу земель сільськогосподарського призначення на території Оріхівського району "Про організацію проведення операції "Урожай-2016" Пологівська ОДПІ отримала інформацію про фактичне використання земель С(Ф)Г "Агролан" … сіножатті 113,4497 га , а саме сіножаті - 113,4497 га розорені під посівна культура озима пшениця та соняшник. Відповідно до інформації, яка надійшла до Пологівської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області 30.06.2017 за №01-11/0458 від Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області на виконання Розпорядження Голови Запорізької обласної адміністрації від 15.02.2017 №55 "Про організацію проведення операції "Врожай-2017", встановлено, що С(Ф)Г "Агролан" сіножатті 113,4497га фактично використовується підприємством як рілля для вирощування сільськогосподарських культур. До перевірки були надані виключно договори оренди земельних ділянок з фізичними особами та договори оренди земельних ділянок з Оріхівською РДА, інших документів не надано … Законом України від 24.12.2015 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" з 01.01.2016 внесено зміни до розділу XIV Податкового кодексу України "Спеціальні податкові режими", які набирають чинності з 01.01.2016. Для платників єдиного податку четвертої групи змінено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду: для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,81; для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,49; для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,49; для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,16; для земель водного фонду - 2,43; для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 5,4. Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" з 01.01.2017 внесено зміни до розділу XIV Податкового кодексу України "Спеціальні податкові режими", які набирають чинності з 01.01.2017. Для платників єдиного податку четвертої групи змінено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду: для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,95; для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,57; для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,57; для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,19; для земель водного фонду - 2,43; для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 6,33. Таким чином, сума єдиного податку четвертої групи за землю, яка повинна сплачуватись С(Ф)Г «Агролан» згідно вимог діючого законодавства, становить: за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 - 8695,91грн; … за період з 01.01.2016 по 31.12.2016 - 22314,33 грн.; … за період з 01.01.2017 по 30.06.2017 - 5883,26 грн.; Перевіркою встановлено порушення вимог п.292-1.2 ст.292 Податкового кодексу України …, що призвело до заниження суми єдиного податку четвертої групи за землю та несплати до бюджету суми податкового зобов'язання С(Ф)Г «Агролан» (ЄДРПОУ 32286166) у розмірі 36893,50 грн., у т.ч. за 2015 рік на 8695,91 грн., за 2016 рік на 22314,33 грн., за період з 01.01.2017 по 30.06.2017 на 5883,26 грн. …».
Позивачем надано до суду: Податкову декларацію з фіксованого сільськогосподарського податку за 2015 рік, Податкові декларації платника єдиного податку четвертої групи за 2016 та 2017 роки; Державні статистичні спостереження №4-сг «Посівні площі сільськогосподарських культур під урожай» 2015, 2016 року; Державне статистичне спостереження №4-сг «Звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року»; Державне статистичне спостереження №29-сг «Підсумки збору врожаю сільськогосподарських культур, плодів, ягід та винограду» на 1 грудня 2015 року, на 1 грудня 2016 року (а.с.113-133).
Судом досліджені Договори оренди земельних ділянок, укладені позивачем з Оріхівською районною державною адміністрацією Запорізької області, в яких предметом договору є сіножаті (а.с.34-53).
Також, судом досліджені Інформаційні листи про вартість земельної ділянки площею 113,4497га Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 за №590/01-04-О, №591/01-04-О, №592/01-04-О (а.с.30-32).
Відповідачем в обґрунтування позиції по справі надано до суду документи, згідно яких Розпорядженнями голови Запорізької обласної державної адміністрації від 13.04.2016 за №161 "Про організацію проведення заходу "Врожай-2016"" та від 15.02.2017 за №55 "Про організацію проведення заходу "Врожай-2017"" визначено основні стратегічні напрями заходів "Врожай". За інформацією Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області від 30.06.2017 за №01-11/0458 С(Ф)Г "Агролан" 113,4497га сіножатті фактично використовується як рілля для вирощування сільськогосподарських культур. Згідно з Актом обстеження земель сільськогосподарського призначення щодо фактичного цільового використання С(Ф)Г "Агролан" 113,4497га сіножаті розорені під посівні культури: озима пшениця та соняшник (а.с.136-160).
Позивачем, його представниками не спростована інформація про використання 113,4497га сіножатті як рілля для вирощування сільськогосподарських культур.
Позов не підлягає задоволенню враховуючи викладене вище та через наступне.
Згідно з пп.14.1.235 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні: сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.
Як передбачено пп.14.1.125 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, у цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні: нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XII, глави 1 розділу XIV цього Кодексу - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відповідно до пп.4 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: четверта група - сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Згідно з п.292-1.1 ст.292-1 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.
Як передбачено п.292-1.2 ст.292-1 Податкового кодексу України (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом. Базою оподаткування податком для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом.
Як зазначено у ст.1 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Відповідно до ч.5 ст.5 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
У період нарахування та сплати позивачем єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників у 2015-2016 роках і до 17.02.2017 діяв «Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затверджений 27.01.2006 наказом Держкомзему України, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук №18/15/21/11, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 за №388/12262, відповідно до розділу 4 якого за результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки згідно з додатком 2.
У період 2015-2016 років відповідно до п.2 "Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженої 23.03.1995 постановою Кабінету Міністрів України №213 (у редакції на час виникнення спірних правовідносин), інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), матеріали внутрігосподарського землевпорядкування, а земель населених пунктів - їх генеральні плани та проекти планування і забудови населених пунктів, матеріали економічної оцінки території.
Як передбачено п.295.9 ст.295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку четвертої групи: 295.9.1. самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу; 295.9.2. сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків.
Позивачем, його представниками не надано до суду доказів сплати єдиного податку четвертої групи за 2015-2017 роки у розмірах, які на їх думку є правомірними.
Розглядаючи питання щодо встановлення бази оподаткування єдиним податком четвертої групи суд бере до уваги, що у пп.5 п.83 Розділу І Закону України №909-VIII від 24.12.2015 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", який 01.01.2016 набрав чинності, зазначено: "…83. У розділі XX "Перехідні положення": … 5) підрозділ 8 доповнити пунктом 5 такого змісту: "5. Встановити, що у 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей: 1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу; …".
Згідно з пп.270.1.1 п.270.1 ст.270 Розділу ХІІ Податкового кодексу України об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.
Відповідно до пп.271.1.1 п.271.1 ст.271 Розділу ХІІ Податкового кодексу України базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.
Як зазначено у п.293.9 ст.293 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент визначення бази оподаткування у 2015 році): "Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування): 293.9.1. для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,45; 293.9.2. для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,27; 293.9.3. для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,27; …".
У той же час, згідно з п.293.9 ст.293 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент визначення бази оподаткування у 2016 році): "Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування): 293.9.1. для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,81; 293.9.2. для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,49; 293.9.3. для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,49; 293.9.4. для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,16; …".
Також, пп.3 п.30 Розділу І Закону України №1791-VIII від 20.12.2016 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" до ст.293 Податкового кодексу України внесено зміни.
Зокрема, у п.293.9 ст.293 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент визначення бази оподаткування у 2017 році) зазначено: «Для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування): 293.9.1. для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) - 0,95; 293.9.2. для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,57; 293.9.3. для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,57; 293.9.4. для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,19; …».
Досліджені судом: Податкова декларація з фіксованого сільськогосподарського податку за 2015 рік, Податкові декларації платника єдиного податку четвертої групи за 2016 та 2017 роки не свідчать про застосування позивачем наведених у п.293.9 ст.293 Податкового кодексу України ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь залежно від категорії (типу) земель (у відповідних відсотках бази оподаткування) до 113,4497га сіножаті, розореної під посівні культури: озима пшениця та соняшник - як до рілля.
Відповідно до ч.1 ст.19 Земельного кодексу України землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно з п.«а» ч.2 ст.22 Земельного кодексу України до земель сільськогосподарського призначення належать: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).
Сільськогосподарські угіддя - це земельні ділянки, які систематично використовуються для одержання сільськогосподарської продукції. До їхнього складу входять рілля (включаючи чисті пари), перелоги, багаторічні насадження, сіножаті та пасовища.
Рілля - це земельні ділянки, які систематично обробляються та використовуються під посіви сільськогосподарських культур, уключаючи посіви багаторічних трав, а також чисті пари, площі парників та теплиць. До площі ріллі не належать сіножаті та пасовища, які розорано з метою їх докорінного поліпшення та які використовуються постійно під трав'яними кормовими культурами для сінокосіння та випасу худоби, а також міжряддя садів, які використовуються під посіви.
Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень (ч.1 ст.20 Земельного кодексу України).
Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 цього Кодексу (ч.5 ст.20 Земельного кодексу України).
Як зазначено у пп.14.1.261 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, цільове призначення земельної ділянки - це використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.
Згідно з ст.1 Закону України "Про землеустрій" цільове призначення земельної ділянки - це використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.
Досліджені судом документи, надані відповідачем, Акт обстеження земель сільськогосподарського призначення щодо фактичного цільового використання свідчать про нецільове використання С(Ф)Г "Агролан" розораних 113,4497га сіножаті під посівні культури: озима пшениця та соняшник (а.с.136-160).
З вказаних підстав суд не погоджується з доводами позивача про те, що згідно пп.14.1.125 п.14.1 ст.14, п.292-1.2 ст.292-1 Податкового кодексу України "при декларуванні єдиного податку четвертої групи він повинен був застосувати нормативну грошову 113,4497га сільськогосподарських угідь як "сіножать" …", оскільки Інформаційний лист Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 №590/01-04-О; Інформаційний лист Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 №591/01-04-О; Інформаційний лист Управління Держгеокадастру у Пологівському районі Запорізької області від 05.02.2016 №592/01-04-О; Довідка Відділу у Оріхівському районі Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області від 05.10.2017 №0-8-0.30-663/109-17 (на які посилається позивач) - не свідчать про фактичний спосіб використання С(Ф)Г "Агролан" цих угідь як "сіножатей". Матеріали справи свідчать про використання 113,4497га сільськогосподарських угідь як "рілля".
Зміст Рішення ДФС України №8499/6/99-99-11-03-01-25 від 21.04.2017 (щодо періоду перевірки) та оскарження позивачем Наказу ГУ ДФС у Запорізькій області №1732 від 10.07.2017 про призначення перевірки, не спростовують, на думку суду, змісту виявленого порушення та негативних наслідків, які воно спричинило для відповідного бюджету.
Згідно з п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
У суду відсутні зауваження до періоду перевірки, підстав донарахування позивачу податкового зобов'язання з єдиного податку четвертої групи - 36893 грн. 50 коп. та застосування, відповідно, штрафної (фінансової) санкції у сумі 9223 грн. 38 коп.
З урахуванням приписів ч.3 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №0011131413 від 16.08.2017 прийнято відповідачем обґрунтовано, з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірним.
Аналогічно застосовані норми права Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом у постанові від 19.10.2017 по справі №808/3613/16.
У ч.2 ст.71 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене, позовні вимоги С(Ф)Г "Агролан" не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою (ч.1 ст.98 КАС України).
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.87 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 04.12.2017.
Суддя О.О. Прасов