Постанова № 714359, 14.05.2007, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
14.05.2007
Номер справи
15/92-07-1773а
Номер документу
714359
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" травня 2007 р.

Справа № 15/92-07-1773А

09 год. 06 хв. м. Одеса

Господарський суд Одеської області у складі:

Судді Петрова В.С.

При секретарі Стойковій М.Д.

За участю представників сторін:

від позивача - Голотинін Р.Ю.,

від відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Котовської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення 3386,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Котовська об'єднана державна податкова інспекція Одеської області звернулась до господарського суду Одеської області з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 600 грн. податкового боргу по єдиному податку, 2 786 грн. штрафних санкцій за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 14 березня 2007 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 15/92-07-1773А.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 03 квітня 2007 р. у справі № 15/92-07-1773А закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду в засіданні суду на 19 квітня 2007 р.

Відповідач заперечення проти позову не надав, також представник відповідача у судові засідання не прибув, хоча про дату, час та місце слухання справи відповідач повідомлявся належним чином, у зв'язку з цим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до п. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

У зв'язку з набранням 01 вересня 2005 р. чинності Кодексом адміністративного судочинства України господарський суд Одеської області зазначає, що згідно з п. 6 розділу VII Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд встановив наступне.

Фізична особа ОСОБА_1зареєстрований як підприємець Котовською районною державною адміністрацією Одеської області 04. липня 2005 р. року, номер запису про державну реєстрацію НОМЕР_1, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи -підприємця серії НОМЕР_2

Згідно довідки про взяття на облік платника податків від НОМЕР_4 на обліку у Котовській об'єднаній державній податковій інспекції Одеської області в якості платника податків підприємець знаходиться з 04 липня 2005 р. за НОМЕР_3

Згідно Указу Президента України № 746/99 від 28.06.1999 р. „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності” (зі змінами та доповненнями) суб'єкти малого підприємництва -фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку; рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийнято не більше одного разу за календарний рік.

Відповідно до п. 4 зазначеного Указу Президента України № 746/99 від 28.06.1999 р. для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період. Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 114.06.2006 р., поданої до Котовської ОДПІ, відповідачу видано свідоцтво про сплату єдиного податку від 14.06.2006 р. серії Г № НОМЕР_5. Таким чином, відповідач є платником єдиного податку.

Згідно ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. зі змінами та доповненнями платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п. 2 Указу Президента України № 746/99 від 28.06.1999 р. „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності” суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно рішення Котовської районної ради „Про встановлення ставок єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності” від 28.07.2000 р. № 139-ХІІІ ставка єдиного податку для ОСОБА_1 складає 100 грн. щомісячної плати.

Так, за період з червня 2006 р. по листопад 2006 р. відповідачу було нараховано 600 грн. Проте, в порушення вимог законодавства нарахована сума єдиного податку відповідачем не сплачувалась, що підтверджується даними облікової картки відповідача. У зв'язку з цим позивачем виставлялись відповідачу перша податкова вимога № НОМЕР_6 від 21.06.2006 р. та друга податкова вимога № НОМЕР_7 від 31.07.2006 р. Так, загальна сума недоїмки у відповідача по єдиному податку складає 600 грн.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, у вересні 2006 року Державною податковою адміністрацією в Одеській області була проведена перевірка відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Проведеною позивачем перевіркою було встановлено порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. За результатами вказаної перевірки був складений акт від 21.09.2005 р. № НОМЕР_8, на підставі якого Котовською ОДПІ 25.01.2007 р. прийняті рішення:

- № НОМЕР_9 про застосування штрафних (фінансових) в сумі 86 грн. за порушення позивачем п. 1 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”;

- № НОМЕР_10 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 2 700 грн. за порушення ст. 111 та ст. 15 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.

Вищевказані штрафні санкції були застосовані до відповідача на підставі п. 1 ст. 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та абз. 4, 11 ч. 2 ст. 17 „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” відповідно.

При цьому слід зазначити суми штрафних (фінансових) санкцій, визначені у вказаних вище рішеннях про застосування штрафних (фінансових) санкцій Котовської ОДПІ, оскаржені відповідачем не були, також заперечень на позов відповідач до суду не надав, у зв'язку з чим ці суми застосованих санкцій не оспорюються.

Згідно ст. 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Також відповідно до ч. 3, 5 ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” зазначені у цій статті штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Таким чином, оскільки відповідач суму застосованих до нього штрафних санкцій не сплатив, у нього виникла заборгованість зі сплати вказаних санкцій на загальну суму 2 786,00 грн.

Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч. 1 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, господарський суд Одеської області вважає, що позовні вимоги Котовської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області обґрунтовані та відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Котовської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення 3 386,00 грн. задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідент.код НОМЕР_11) заборгованість по єдиному податку в сумі 600/шістосот/грн. 00 коп. до бюджету (р/р 34217379700305, одержувач -УДК у Котовському районі ГУДКУ в Одеській області, код 23214672, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, м. Одеса, код платежу 116050200).

3. Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідент.код НОМЕР_11) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 2 786/дві тисячі сімсот вісімдесят шість/грн. 00 коп. до бюджету (р/р 31110104700294 одержувач УДК у Котовському районі ГУДКУ в Одеській області, код 23214672, банк ГУДКУ в Одеській області МФО 828011, м. Одеса, код платежу 2108090).

Постанова суду може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку ст.254 КАС України.

Повний текст постанови складено 05.06.2007 р.

Суддя