Постанова № 71428841, 03.01.2018, Крюківський районний суд м. Кременчука

Дата ухвалення
03.01.2018
Номер справи
536/2097/17
Номер документу
71428841
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 3/537/2367/2017

Справа № 536/2097/17

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.01.2018 року м. Кременчук

Суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, українець, громадянин України, працює генеральним директором ПП ВТК «Лукас», зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 3-й тупік Набережний,6

за ст.163 – 1 ч.1 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №481 від 20.11.2017 року, ОСОБА_2 працюючи генеральним директором ПП ВТК «Лукас», тобто будучи посадовою особою підприємства, порушив встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме несвоєчасно подав уточнюючий звіт про контрольовані операції за 2015 рік після граничного спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафних санкцій, за ППР від 02.09.2016 року №0000274200, винесеного на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 15.08.2016 року №64/28-09-42-10/23808087, чим порушив вимоги п.п.39.4.2, п. 39.4 ст.39 Податкового кодексу України та відповідальність за що передбачено ст..163 – 1 ч.1 КУпАП України.

ОСОБА_2 до судового засідання не з’явився з невідомих суду причин, направив до суду письмові пояснення, відповідно до яких вину у вчиненні правопорушення, яке зазначене у протоколі, він не визнає та просить провадження у справі закрити у зв»язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення і закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Суддя вважає за можливе розглянути справу у відсутність ОСОБА_2

Дослідивши матеріали справи, суддя встановив наступне.

Відповідно до ст..163 – 1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

ОСОБА_3 п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

03.05.2015 року ПП ВТК «Лукас» за реєстраційним номером НОМЕР_1 було подано звіт про контрольовані операції за 2015 рік.

Харківським управлінням Офісу великих платників податків ДФС проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ПП ВТК «Лукас» з питання не включення до Звіту про контрольовані операції за 2015 рік інформації про здійснені протягом звітного періоду контрольовані операції, за наслідками якої складено ОСОБА_3 від 15.08.2016 року №64/28 – 09 – 42 – 10/23808087, при цьому встановлені порушення вимог п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України в частині повноти розкриття інформації у Звіті про контрольовані операції за 2015 рік.

На підставі ОСОБА_3 перевірки від 15.08.2016 року №64/28 – 09 – 42 – 10/23808087 Харківським управлінням Офісу великих платників податків ДФС винесене податкове повідомлення – рішення від 02.09.2016 року №0000274200 на суму штрафної санкції 45 грн. 86 коп., яка була сплачена ПП ВТК «Лукас» у повному обсязі.

29.03.2017 року ПП ВТК «Лукас» подано до контролюючих органів уточнюючий звіт про контрольовані операції за 2015 рік за №9276975696.

ОСОБА_3 №88/28-10-50-17-06/23808087 від 14.11.2017 року «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Виробничо – торгова компанія «Лукас», з питань несвоєчасного подання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2015 рік після граничного спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафних санкцій», що складений заступником начальника відділу перевірок трансферного ціноутворення та фінансових операцій Харківського Офісу великих платників податків ДФС, перевіркою встановлено порушення ПП «ВТК «Лукас» пп.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України в частині неподання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2015 рік після граничного спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафних санкцій, за ППР від 02.09.2016 року №0000274200, винесеного на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 15.08.2016 року №64/28-09-42-10/2380808.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення №481 від 20.11.2017 року, останній складений за результатами перевірки, висновки якої викладені в акті №88/28-10-50-17-06/23808087 від 14.11.2017 року «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Виробничо – торгова компанія «Лукас», з питань несвоєчасного подання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2015 рік після граничного спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафних санкцій».

Акти податкових перевірок, відповідно до вимог чинного законодавства, не можуть бути предметом спору в суді, не мають обов’язкового характеру, а викладені в них обставини можуть бути лише підставою для застосування контролюючим органом відповідних заходів.

На підставі ОСОБА_3 перевірки №88/28-10-50-17-06/23808087 від 14.11.2017 року «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ПП «Виробничо – торгова компанія «Лукас», з питань несвоєчасного подання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2015 рік після граничного спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафних санкцій», Харківським управлінням Офісу великих платників податків ДФС винесене податкове повідомлення – рішення №0001075016 від 14.12.2017 року про застосування штрафу у розмірі 107 184 грн.

27.12.2017 року ПП ВТК «Лукас» до Полтавського окружного адміністративного суду подано адміністративний позов про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення №0001075016 від 14.12.2017 року.

Як вказано у протоколі про адміністративне правопорушення №481 від 20.11.2017 року, ОСОБА_2 допущено порушення ведення податкового обліку, а саме порушено пп.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України в частині неподання уточнюючого звіту про контрольовані операції за 2015 рік після граничного спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафних санкцій, за ППР від 02.09.2016 року №0000274200, винесеного на підставі акту документальної позапланової невиїзної перевірки від 15.08.2016 року №64/28-09-42-10/23808087.

Між тим, згідно п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі якщо платником податку виявлено, що у раніше поданому звіті про контрольовані операції інформація надана не в повному обсязі, містить помилки або недоліки, такий платник податків має право подати: новий звіт до закінчення граничного строку подання звіту про контрольовані операції за такий самий звітний період; уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.

Подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє від відповідальності, передбаченої підпунктом 120.3 статті 120 цього Кодексу.

Тобто із змісту вказаної норми ПК України вбачається, що нею передбачено обов»язок платників податків подавати саме звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису, а подання уточнюючого звіту є правом, а не обов»язком таких платників податків та такий звіт може бути подано після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду.

Відповідно до ст.. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст..62 Конституції України всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Приймаючи до уваги викладене, а також те, що ПП ВТК «Лукас» у встановлений законом строк було подано звіт про контрольовані операції за 2015 рік, податкове повідомлення – рішення №0001075016 від 14.12.2017 року, яке винесене на підставі ОСОБА_3 перевірки №88/28-10-50-17-06/23808087 від 14.11.2017 року на даний час оскаржується ПП ВТК «Лукас» до адміністративного суду, положеннями п.п.39.4.2 п.39.4 ст.39 ПК України, вимоги яких, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, порушив ОСОБА_2 працюючи на посаді директора ПП ВТК «Лукас», передбачено право платника податків подати уточнюючий звіт у разі його подання після закінчення граничного строку для відповідного звітного періоду та який було подано ПП ВТК «Лукас» 29.03.2017 року, зважаючи на положення ст..62 Конституції України, провадження у справі необхідно закрити у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст..247 п.1, 163 – 1, 283 , 284 КУпАП , суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Провадження по справі про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, що передбачене ст..163 – 1 ч.1 КУпАП – закрити, у зв»язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області на протязі 10 днів з моменту її винесення.

Суддя :