Постанова № 71427729, 04.01.2018, Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
04.01.2018
Номер справи
279/5240/17
Номер документу
71427729
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 279/5240/17 Провадження № 2-а/279/77/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" січня 2018 р.

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі: судді Невмержицької О.А., розглянувши у спрощеному провадженні в приміщенні суду в м.Коростень адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області протиправною та зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, та просить визнати бездіяльність ГУПФ України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку та виплати перерахованої пенсії з 01.01.2016 року протиправною, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок йому пенсії та провести виплату різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01.01.2016 року, на підставі наданої ліквідаційною комісією УМВС України в Житомирській області довідки 85/1127 від 29.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, без обмеження граничного розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших виплат до пенсії, встановлених законодавством), встановити судовий контроль за виконанням рішення суду. Зазначив, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ та перебуває на обліку в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області. Листом від 04.12.2017 року йому було відмовлено та повідомлено, що перерахунок та виплата пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного Бюджету України.

Відповідач заперечив проти позову, вважає позов безпідставним та необґрунтованим, просив відмовити в його задоволенні. Подані заперечення свідчать про те, що перерахунок та виплата позивачу пенсії не проведена.

Дослідивши надані докази, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в ГУПФ України в Житомирській області та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Листом від 04.12.2017 року за №3293/І-ІІ позивачу в перерахунку та виплаті перерахованої пенсії відмовлено з посиланням, що перерахунок буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Така відмова не ґрунтується на вимогах чинного законодавства з огляду на наступне.

Відповідно до ч.3 ст.63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому КМУ, у строки, передбачені частиною другою ст.51 цього Закону.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 року№45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про національну поліцію" (згідно з Законом України від 23.12.2015 року №900-VІІ) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Відповідно до ст.102 Закону України "Про національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 року №988.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007року, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, які в свою чергу протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та вказаним вище Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Враховуючи зазначене в розумінні вказаних вимог позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 року №988.

Відповідно до ст.77 ч.2 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оскільки Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 № 9493/02-23 повідомив Головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, до відповідача надійшла довідка ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області про розмір грошового забезпечення позивача, позивач право на перерахунок пенсії набув з 01.01.2016, на час розгляду справи перерахунок пенсії відповідачем не проведено, тому порушене право позивача на перерахунок пенсії підлягає відновленню. При цьому, відсутність фінансування за умови, що особа набула право на отримання пенсії у підвищеному розмірі, не може бути підставою для нездійснення перерахунку пенсії та її виплати.

Відповідач належними доказами правомірності своїх дій не довів, тому суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.5,9,77,139,242-246,257,295,382 КАС України,

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати бездіяльність ГУПФ України в Житомирській області щодо не проведення перерахунку та виплати перерахованої пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року протиправною.

Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок пенсії та провести виплату різниці між фактично отриманою пенсією та належною до сплати суми пенсії ОСОБА_1, починаючи з 01.01.2016 року на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Житомирській області №85/1127 від 29.06.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, без обмеження максимального розміру пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших виплат до пенсії.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУПФ України в Житомирській області подати в місячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, відповідно до вимог ст.382 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів шляхом подачі апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Сторони: позивач: ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1;

відповідач: Головне Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, місце знаходження: Житомирська область Житомир, вул. Ольжича, 7 , ЄДРПОУ 13559341.

Суддя : Невмержицька О.А.