
ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
28.12.2017 Київ К/9901/2547/17 815/7414/16 Верховний Суд у складі судді - доповідача Касаційного адміністративного суду Олендера І.Я., перевіривши касаційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 травня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року у справі № 815/7414/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпоративні бізнес системи» до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України Юрченко В.П. від 4 вересня 2017 року у справі № 815/7414/16 касаційну скаргу Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби - залишено без руху.
Відповідно до пунктів 4, 12 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України у редакції Закону №2147-VІІІ від 3 жовтня 2017 року, що діє з 15 грудня 2017 року, касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу; заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС в Одеській області 26 грудня 2017 року надійшли до Верховного Суду та згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передано судді-доповідачу Касаційного адміністративного суду Олендеру І.Я.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 4 вересня 2017 року касаційну скаргу залишено без руху з мотивів її невідповідності вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України у частині надання документу про сплату судового збору та встановлено строк для усунення вказаних недоліків касаційної скарги - 30 днів з моменту отримання ухвали.
На виконання вимог ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 4 вересня 2017 року, скаржник подав до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Положеннями частини першої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що єдиною підставою для зменшення розміру належних для оплати судових витрат, звільнення від їх оплати повністю або частково, відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони.
При цьому, особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий/фінансовий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Особа, що подала касаційну скаргу, у клопотанні про відстрочення сплати судового збору зазначає про те, що вона не має можливості своєчасно сплатити судовий збір через відсутність відповідних бюджетних асигнувань.
Зі змісту клопотання вбачається, що наведені у ньому доводи є необґрунтованими, а надані докази не підтверджують того, що майновий/фінансовий стан скаржника перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. Обмежене фінансування бюджетної установи не може бути самостійною підставою для відстрочення від сплати судового збору, встановленого законом.
Таким чином, суддя-доповідач вважає, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
Станом на 28 грудня 2017 року Головне управління ДФС в Одеській області не усунуло зазначені в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 4 вересня 2017 року недоліки касаційної скарги, що свідчить про невідповідність її вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, у редакції Закону від 13 липня 2017 року №2136-VІІІ, що діяла на момент подання касаційної скарги, тому підлягає поверненню.
Керуючись частиною третьою статті 3, статтею 332, пунктами 4, 12 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Головного управління ДФС в Одеській області про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги - відмовити.
Касаційну скаргу Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 травня 2017 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2017 року у справі № 815/7414/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпоративні бізнес системи» до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкових повідомлень-рішень - повернути скаржнику.
Копію ухвали про повернення касаційної скарги надіслати учасникам справи. Скаржнику надіслати копія ухвали про повернення касаційної скарги разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя І.Я. Олендер