
ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
27.12.2017 м. Київ К/9901/493/17 820/1997/17
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Данилевич Н. А., перевіривши касаційну скаргу Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06 липня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня 2017 року у справі № 820/1997/17 за позовом Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про визнання протиправними та скасування постанов, -
в с т а н о в и в :
Київська ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області 14 грудня 2017 року (згідно зі штампом на поштовому конверті) звернулась до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом викладення його в іншій редакції.
Відповідно до підпункту 14 пункту першого Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (редакція від 03 жовтня 2017 року) судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Відповідно до підпункту 12 пункту першого Розділу VIІ Перехідних положень КАС України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Враховуючи викладене, КАС України (редакція від 03 жовтня 2017 року) зобов'язує суд обчислювати перебіг строку касаційного оскарження за правилами процесуального закону, що діяли на момент ухвалення оскаржуваного судового рішення, та здійснювати перевірку поданої касаційної скарги на відповідність вимогам процесуального закону у редакції, чинній на момент звернення до суду касаційної інстанції.
Відповідно до частини п'ятої статті 213 КАС України (редакція до 03 жовтня 2017 року) до касаційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
До касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору, а клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги до ухвалення судового рішення у справі не є обґрунтованим.
Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) встановлено перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору, серед яких органи Державної фіскальної служби відсутні.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII (редакція діє з 01 вересня 2015 року), ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
При поданні до суду першої інстанції позовної заяви майнового характеру (юридична особа; травень 2017 року) ставка судового збору складала 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року встановлено у розмірі 1600,00 грн.).
Київська ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області звернулась до суду із позовом про визнання протиправними та скасування постанов від 02 лютого 2017 року № 49970604 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн. та від 06 квітня 2017 року № 49970604 про накладення штрафу у розмірі 10200,00 грн.
Таким чином, судовий збір за подання позову складає - 1600,00 грн., а за подання касаційної скарги - 1920,00 грн. (1600,00 х 1,2).
Разом з касаційною скаргою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги до ухвалення судового рішення у справі, обґрунтоване тим, що ГУ ДКС України у Харківській області накладено арешт на розрахункові рахунки податкового органу, що унеможливлює проведення платежів за платіжними дорученнями щодо сплати судового збору, на підтвердження чого надано світлокопію повідомлення
ГУ ДКС України у Харківській області від 13.12.2017 № 02-16/1186.
Враховуючи те, що органи ДФС утримуються за рахунок Державного бюджету України та мають право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів для здійснення сплати судового збору, обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України та відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень, не є підставою для звільнення від такої сплати.
За таких обставин, відповідно до правил статей 169, 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для усунення її недоліків шляхом надання до суду касаційної інстанції документу про сплату судового збору.
З реквізитами для сплати судового збору можна ознайомитись на офіційній сторінці Верховного Суду в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua.
На підставі викладеного, керуючись статтями 133, 169, 248, 330, 332 КАС України,
у х в а л и в :
Відмовити у задоволенні клопотання Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі № 820/1997/17.
Касаційну скаргу Київської об'єднаної державної податкової інспекції
м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06 липня 2017 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 12 грудня
2017 року залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Н. А. Данилевич