Постанова № 7142520, 18.11.2009, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2009
Номер справи
6796/09/1570
Номер документу
7142520
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №2-а-6796/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2009 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі :

головуючого судді Потоцької Н.В.

при секретарі Заліській Л.В.

за участю сторін:

представника позивача (за довіреністю) Тітова С.Г.

представника відповідача (за довіреністю) Танурков Р.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Хай-Рейз Констракшинз » до державної податкової інспекції у м. Іллічівськ про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005692350 від 27 лютого 2009 року, зобов'язання державної податкової інспекції у м. Іллічівськ повернути на поточний рахунок ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз » необґрунтовано сплачені грошові кошти у сумі 6648, 64 грн.,

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Хай-Рейз Констракшинз » до державної податкової інспекції у м. Іллічівськ про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005692350 від 27 лютого 2009 року, зобов'язання державної податкової інспекції у м. Іллічівськ повернути на поточний рахунок ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз » необґрунтовано сплачені грошові кошти у сумі 6648, 64 грн. мотивуючи тим , що 10.02.2009 р. співробітниками ДПА в Одеській області була здійснена перевірка ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз» на предмет дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

В ході перевірки було встановлено порушення Закону України від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме провадження торгівельної діяльності за готівкові кошти з 01.04.2008 р. по 10.02.2009р. без придбання торгового патенту, про що складений Акт перевірки № 000947 від 10.02.2009 р.

Підставою для прийняття спірного рішення стало порушення ст. 3 Закону України від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» у звязку з чим було складено Акт перевірки № 000947 від 10.02.2009 р. та було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005692350 від 27 лютого 2009 року.

Позивач вважає, що зазначене рішення було прийнято неправомірно, так як патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Просить задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача - державної податкової інспекції у м. Іллічівськ вважає що, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0005692350 від 27 лютого 2009 року прийнято правомірно, керуючись Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), від 23 березня 1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, та представника відповідача а також дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом по справі встановлені наступні факти та обставини.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності.

Згідно ч.1 ст. 9 Закону «Про державну податкову службу в Україні» державні податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державних податкових інспекцій в містах з районним поділом (крім міст Києва та Севастополя» віднесено виконання функцій, передбачених статтею 8 цього Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2,3,8,11,12,13,16, а також пункті 15 цієї статті у частині забезпечення виготовлення марок акцизного збору. Пунктом 1 статті 8 указаного закону встановлено, що державна податкова адміністрація Україні виконує функції по здійсненню контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в містах без районного поділу виконують зокрема такі функції, як контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) та контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Відповідно до статті 11 зазначеного Закону України органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

В судовому засіданні, при вивченні письмових доказів встановлено, що ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз» зареєстровано Печерською районною у м. Києві Державною адміністрацією 22.11.2005 року за юридичною адресою 68093, Одеська область, м. Іллічівськ, село Малодолинське, вул. Заводська, 1.

Відповідно до довідки від 22.01.2007 року за № 8, підприємство перебуває на обліку в Державної податкової інспекції у місті Іллічівськ. Індивідуальний податковий номер 33832730, свідоцтво платника ПДВ № 100017656.

10.02.2009р. фахівцями ДПА в Одеській області була проведена перевірка та складений Акт № 000947 з приводу дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №0839/15/32/23/33832730.

Перевірка здійснена на підставі ст.11 Закону України від 04 грудня 1990 року №509-XII «Про державну податкову службу в Україні» (зі змінами та доповненнями), та Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), від 23 березня 1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями), указів президента України та інших нормативно - правових актів, які регулюють готівковий обіг в Україні.

В ході перевірки були встановлено порушення - реалізації за готівкові кошти бетону. Також була надана касова книга підприємства, згідно з якою ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз » здійснювало торгівельну діяльність за готівкові кошти у період з 01.04.2008р. по 10.02.2009р., без придбання торгового патенту, чим порушено ст. 3 Закону України від 23 березня 1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями). Таким чином за порушення ст.3 Закону України від 23 березня 1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями) передбачено відповідальність згідно ст.8 цього закону у сумі 6648,64 грн.(10,52 х 2 х 316 днів).

На підставі акту перевірки від 10.02.2009р. ДПІ у м. Іллічівську винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0005692350 від 27 лютого 2009 року.

ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз » рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0005692350 від 27 лютого 2009 року отримало 12.03.2009р.

Згідно п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами ДПС України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.

ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз » платіжним дорученням від № 5342 від 24.04.2009р. сплатило добровільно податкове зобов'язання по штрафних (фінансових) санкціям, чим і підтвердило правомірність застосування штрафних фінансових санкцій.

Враховуючи вищевикладене ДПІ у м. Іллічівську вважає, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № 0005692350 від 27 лютого 2009 року прийнято правомірно, тому керуючись Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями), від 23 березня 1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (зі змінами та доповненнями).

Дослідивши докази по справі, суд, з урахуванням встановлених у справі обставин, керуючись чинним законодавством України, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи позивачем необґрунтовано та не доведено належними та допустимими доказами неправомірність прийнятого рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.02.2009 року № 0005692350, а відповідачем підтверджено належним чином позовні вимоги , суд вважає за потрібне відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 6-8, 72, 86, 158-163, 167 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Хай-Рейз Констракшинз » до державної податкової інспекції у м. Іллічівськ про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0005692350 від 27 лютого 2009 року та зобов'язання державної податкової інспекції у м. Іллічівськ повернути на поточний рахунок ТОВ «Хай-Рейз Констракшинз » необґрунтовано сплачені грошові кошти у сумі 6648, 64 грн. відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови буде виготовлений та підписаний суддею 24.11.2009 року.

Суддя Потоцька Н.В.