Постанова № 7142482, 08.10.2009, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.10.2009
Номер справи
2а-6808-09-1570
Номер документу
7142482
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-6808/09/1570

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2009 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Катаєвої Е.В.

при секретарі Юзефович Ю.А.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт ,

В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся Прокурор Овідіопольського району Одеської області (далі Прокурор) в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області (далі інспекція) з позовом до ОСОБА_1 в якому зазначив, що у відповідності до акту перевірки №001150 від 21.05.2008 року працівниками інспекції на 10 км а/т Одеса Б.Дністровський був перевірений транспортний засіб під керуванням ОСОБА_1 та встановлено експлуатація автомобіля, облаштованого як таксі без наявності відповідних документів, а саме за відсутністю ліцензійної картки. Відповідачем проігноровано пропозицію інспекції щодо прибуття для участі у розгляді справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт за актом від 21.05.2008 року, у звязку з чим розгляд справи відбувся за відсутністю останнього. 04 червня 2008 року винесено постанову про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 510 грн. за порушення ч.1 абз.3 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт”. Відповідачу направлено копію постанови від 04 червня 2008 року замовленим листом з повідомленням, однак, відповідач не сплатив накладені на нього фінансові санкції, у звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача фінансові санкції у розмірі 510 грн.

Представник прокуратури до судового засідання не зявився, був повідомлений про час та день слухання справи належним чином та своєчасно, надав до суду клопотання з проханням слухати справу у його відсутність в якому також зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

У судовому засіданні представник інспекцій, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити та зазначив, що станом на день розгляду справи відповідачем не сплачені штрафні санкції у добровільному порядку.

Відповідач до судового засідання не зявився, причини не явки суду не повідомив, про день, час місце, судового засідання був повідомлений судом належним чином та своєчасно. Суд вважав причину неявки відповідача безповажною та можливим розгляд справи на підставі наданих доказів, оскільки в справі достатньо матеріалів про права і взаємовідносини сторін.

Вислухавши пояснення представника інспекцій, вивчивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив , що відносно відповідача 21.05.2008 року був складений акт №001150 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом, яким було встановлено експлуатація відповідачем автомобіля, облаштованого як таксі без наявності відповідних документів, а саме за відсутністю ліцензійної картки, що є порушенням ч.1 абз.3 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт” (а.с.12).

Листом №21354/02 від 26.05.2008 року відповідач був запрошений на розгляд справи про порушення законодавтсва про автомобільний транспорт на 04.06.2008 року з 10.00 до 14.00 години до Інспекції за адресою: м.Одеса, вул.Богдана Хмельницького,12. (а.с.13). Вищезазначений лист-запрошення був отриманий ОСОБА_1 (а.с.14), проте він не звявився до інспекції на розгляд питання стосовно порушення законодавтсва про автомобільний транспорт.

Статтею ст.60 Закону України від 05.04.2001 року №2344-Ш „Про автомобільний транспорт” передбачена відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт” та визначено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до абз.4 ч.1 ст.60 „Про автомобільний транспорт” за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки застосовується штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

На підставі Акту №001150 від 21.05.2008 року, начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області 04 червня 2008 року керуючись абз.4 ч.1 ст.60 Закону України „Про автомобільний транспорт” винесена постанова про застосування фінансових санкцій, відповідно до якої до відповідача застосовані фінансові санкції у сумі 510 грн. (а.с.11).

Кабінетом Міністрів України постановою від 08.11.2006 року №1567 затверджений Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі Порядок), відповідно до п.п.26,27,29 якого справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа субєкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи субєкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. Копія постанови видається не пізніше трьох днів після її винесення уповноваженій особі субєкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Згідно п.28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений в постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів саме після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, тобто обовязок оплати фінансової санкції та її строк виникає у субєктом господарювання після отримання постанови у разі її не оскарження.

Судом достовірно встановлено, що відповідач отримав від Інспекції запрошення на розгляд справи та постанову про застосування до нього фінансових санкцій, про що свідчать наявні у матеріалах справи копії запрошення на розгляд адміністратовиної справи та постанова, які були відправлені рекомендованим листом з повідомленням, та отримані відповідачем (а.с.13,16). Відповідач не оскаржував постанову відносно нього від 04.06.2008 року, проте не перерахував штрафні санкції у добровільному порядку.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-164 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Овідіопольського району Одеської області в інтересах держави в особі органу виконавчої влади Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 з грошові кошти у сумі 510 грн. на користь держави, на рахунок управління державного казначейства Одеської області, р/р 31116106700360 Овідіопольський р. Банк: УДК в Одеської області, МФО 828011, отримувач: УДК в Одеській області код 22508650, код платежу: 21081100.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя