Постанова № 7142411, 01.09.2009, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.09.2009
Номер справи
2-а-8810/09/1570
Номер документу
7142411
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-8810/09/1570

01 вересня 2009 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Колесниченко О.В.,

при секретарі Болотовій К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Болградському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 1 493,50 грн. ,

В С Т А Н О В И В :

Державна податкова інспекція у Болградському районі звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 1493,50 грн . Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем при здійсненні розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу п.п. 1, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У судовому засіданні представник повивача, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити, та підтвердив, що станом на час проведення судового засідання сума заборгованості відповідачем не сплачена.

Представник відповідача в процесі розгляду справи заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на їх безпідставність та необґрунтованість з огляду на те, що перевірка господарської одиниці (магазину) розташованої за адресою: АДРЕСА_2, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності була проведена з порушенням норм діючого законодавства, рішення Державної податкової інспекції у Болградському районі від 10.06.08 № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн. прийнято позивачем неправомірно, у звязку з тим, що відповідачем не було допущено порушень п.п. 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, суд встановив наступне.

Рішенням Болградської районної державної адміністрації Одеської області від 21.12.2006 р. було зареєстровано фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 за №НОМЕР_2 за юридичною адресою: АДРЕСА_1.

Відповідач був взятий на облік в державній податковій інспекції у Болградському районі .

Згідно свідоцтва про сплату єдиного податку Серії Д НОМЕР_3 від 29.12.2006 року, виданого Державною податковою інспекцією в Болградському районі, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з 2006 року був платником єдиного податку за видом діяльності роздрібна торгівля продовольчими товарами в спеціалізованому магазині.

Як було встановлено в процесі розгляду справи, на підставі направлень ДПА в Одеській області на проведення планових перевірок від 05.05.08 № 7610-23-7017, № 7611-23-7017 головним державним податковим ревізором - інспектором відділу контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Одеській області ОСОБА_2, старшим державним податковим ревізором інспектором відділу контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Одеській області Циплаковою Л.М. проведена перевірка господарської одиниці (магазину) розташованої за адресою: АДРЕСА_2, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності.

Як свідчать матеріали справи, перевірку здійснено в присутності продавця фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, яка підписала акт перевірки, та отримала другий примірник акту.

На підставі акту перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності від 28.05.2008 р. № 0001513-23-7017/1248 ДПІ у Болградському районі було прийнято рішення від 10.06.08 № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн. за порушення п.п. 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР (а.с. 10 - 12).

Перевіркою встановлено факт невідповідності сум готівкових коштів у розмірі 151,70 грн. на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в книзі обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанціях, чим порушено п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Як вбачається з матеріалів справи, опис готівкових коштів власноручно складений та особисто підписаний фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1

Крім того, при проведенні розрахункової операції при реалізації товару на суму 107,70 грн. у т.ч.: сигарет «Честер» видано розрахункову квитанцію. Книга обліку розрахункових операцій та розрахункові квитанції ведуться з порушенням, а саме: на корінцях розрахункових квитанцій не вказано дату, не зазначаються операції «службове внесення» та «службова видача», чим порушено п. 5 ст. З Закону № 265/95-ВР.

Керуючись п. 3 ст. 17, ст. 22 Закону № 265/95-ВР ДПІ у Болградському районі застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1098,5 грн. (151,70 грн. х 5; 17 грн. х 20).

Не погоджуючись з висновками ДПІ у Болградському районі, відповідач звернувся до Державної податкової адміністрації в Одеській області із скаргою на рішення ДПІ у Болградському районі від 10.06.08 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1098,5 грн., за результатами розгляду якої Державною податковою адміністрацією в Одеській області було прийнято рішення від 30.09.2008р., яким було залишено без змін рішення ДПІ у Болградському районі від 10.06.08 № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн., а заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 без задоволення, та збільшено на 395 грн. суму штрафних (фінансових) санкцій.

Як вбачається з тексту рішення Державної податкової адміністрації в Одеській області від 30.09.2008 р., при застосуванні ДПІ у Болградському районі штрафних (фінансових) санкцій на суму 1098,5 грн., позивачем не було враховано, що перевіркою встановлено факт реалізації 28.05.08 фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 підакцизних товарів, а саме сигарет «Честер».

Суд вважає, що рішення ДПІ у Болградському районі від 10.06.08 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1098,5 грн. та рішення Державної податкової адміністрації в Одеській області від 30.09.2008 р. прийняті на підставі та у межах повноважень, що передбачені законодавством України, виходячи з наступного.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» 4 грудня 1990 року N 509-XII передбачено, що плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.

Відповідно до ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку: 1) направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; 2) копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення..

Статтею 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб`єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Так, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.

Зазначена норма передбачає, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Проте, згідно опису наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків в магазині, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 від 28.05.08, встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в книзі обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанціях у розмірі 151,70 грн. (сума коштів на місці проведення розрахунків - 147,01 грн.; сума коштів, згідно книги обліку розрахункових операцій та розрахункових квитанцій за реалізований товар склала 298,70 грн.). Зазначений опис готівкових коштів власноручно складений та особисто підписаний фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1

Згідно ст. 22 Закону № 265/95-ВР у разі невідповідності суми готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті, - до субєкта підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (151,70 грн. х 5 =785,5 грн.).

Крім того, перевіркою встановлено факт проведення розрахункових операцій із порушенням КОРО та РЕ, а саме на корінцях розрахункових квитанцій не вказано дату, не зазначаються операції «службове внесення» та «службова видача», чим порушено п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Так, згідно п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

Пунктом 3 ст.17 Закону № 265/95-ВР передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну. (70*20=340).

Тобто, виходячи з наведеного, розрахунок штрафної санкції за вказані порушення складає 1098 грн.50 коп. (340 грн. + 758 грн. 50 коп.).

В свою чергу, як було встановлено в процесі розгляду справи, перевіркою господарської одиниці (магазину), розташованої за адресою: АДРЕСА_2, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності було встановлено факт реалізації фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 підакцизних товарів, а саме сигарет «Честер».

Так, відповідно до п. 6 ст. 9 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики і Державної податкової адміністрації України. Розрахункові книжки не застосовуються у випадках здійснення підприємницької діяльності, визначених статтею 9 цього Закону (ст. 10 Закону № 265/95-ВР).

Відповідно до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 23.08.00 № 1336, суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку) дозволено проводити роздрібну торгівлю продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку - розрахункових книжок.

Згідно п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Таким чином, згідно рішення ДПА в Одеській області від 30.09.2008 року фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 було збільшено суму штрафних (фінансових) санкцій на 395,00 грн.

Так, згідно п. 9 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України від 11.12.1996 року №29, (далі по тексту Положення) державна податкова адміністрація (інспекція) при розгляді скарги (заяви) платника податків перевіряє законність і обґрунтованість рішення (податкового повідомлення, податкової вимоги), що оскаржується, і приймає одне з таких рішень: 1) залишає рішення (податкове повідомлення, податкову вимогу), яке оскаржується, без змін, а скаргу (заяву) без задоволення; 2) скасовує в певній частині рішення (податкове повідомлення, податкову вимогу), яке оскаржується, і не задовольняє скаргу (заяву) платника податків в певній частині; 3) скасовує рішення (податкове повідомлення, податкову вимогу), яке оскаржується, і задовольняє скаргу (заяву) платника податків; 4) про податковий компроміс; 5) збільшує суму податкового зобов'язання (пені та штрафних санкцій) або податкового боргу; 6) залишає у випадках, передбачених статтею 8 Закону України "Про звернення громадян", скаргу (заяву) без розгляду та повертає її автору.

Суд критично ставиться до тверджень відповідача щодо порушення його прав, у звязку з не запрошенням фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на розгляд скарги на рішення ДПІ у Болградському районі було від 10.06.08 № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн.

У відповідності до п. 8 Положення керівник органу державної податкової служби (або його заступник) зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків або протягом строку, продовженого за рішенням керівника органу державної податкової служби (або його заступника), на його адресу, зазначеною платником податків у скарзі (заяві) як адреса, на яку необхідно надіслати рішення (відповідь) на скаргу (заяву), поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Крім того, згідно п. 16 Порядку рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій органу державної податкової служби, крім штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про оподаткування та за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності, може бути оскаржене в державній податковій адміністрації (інспекції) вищого рівня протягом одного року з моменту (дня) його прийняття, але не пізніше одного місяця з дня надсилання (вручення) рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій платнику податків, якщо інший порядок та строки оскарження не зазначено в законодавчому акті, яким передбачено штрафні (фінансові) санкції та їх застосування органами державної податкової служби.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, відповідач не скористався наданим йому законодавством правом на оскарження рішення ДПІ у Болградському районі від 10.06.08 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн. та рішення ДПА в Одеській області від 30.09.2008 року, у відповідності до якого фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 було збільшено суму штрафних (фінансових) санкцій на 395,00 грн., у судовому порядку.

Крім того, правова позиція відповідача ґрунтується, зокрема, на тому, що позивачем було порушено права відповідача на отримання рішення від 10.06.08 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн.

У відповідності до п.п. 4.5, 4.7, 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 червня 2001 року N 253, структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції податкового органу, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день отримання податкового повідомлення від структурного підрозділу, що його склав, надсилає (вручає) податкове повідомлення платнику податків. При цьому корінець податкового повідомлення залишається в податковому органі. Податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення. Якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.

Як було встановлено при розгляді справи, на підставі п. 4.9 вищезазначеного Порядку фахівцями Державної податкової інспекції у Болградському районі був складений акт №678 від 19.06.2008 року про неможливість вручення податкового повідомлення рішення від 10.06.08 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі на суму 1098,5 грн., у звязку з тим, що відповідач тимчасово виїхав з м. Одеси, та зазначене повідомлення-рішення було розміщено на дошці оголошень.

У відповідності до п. 11 ч. 1 ст. 10 «Про державну податкову службу в Україні» від4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу “Підстави для звільнення від доказування”.

На думку суду, наявність та розмір заборгованості фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на підставі рішення від 10.06.08 р. № НОМЕР_1 про застосування штрафних (фінансових) санкцій року та рішення ДПА в Одеській області від 30.09.2008 року підтверджується обґрунтованим розрахунком суми заборгованості, доданим до позовної заяви. Доказів щодо сплати заборгованості у сумі 1493,50 грн. відповідачем з дотриманням приведених вище вимог ст.ст. 69 - 71 КАС України під час розгляду даної справи до суду представлено не було.

Даних щодо оплати зазначеної заборгованості на дату розгляду справи відповідачем до суду не надані.

Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку щодо правомірності, обґрунтованості заявленого Державною податковою інспекцією у Болградському районі позову та наявності підстав для його задоволення відповідно до ст.ст. 3, 17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р .

Керуючись ст.ст. 3, 17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 р., ст.. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 164, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Болградському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у розмірі 1 493,50 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету / р/р 31118104700155, утримувач ВДК у Болградському районі, код 23215022, Банк утримувача УДК в Одеській області, МФО 828011/ заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 1493,50 грн. /тисячу чотириста девяносто три грн. 50 коп./.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Суддя О.В. Колесниченко

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс 8(048)785-24-87

_____ 2-а-8810/09/1570 ДПІ у Болградському районі

68700, Одеська область, м. Болград, вул.. Асена

Христева, 24

Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Одеський окружний адміністративний суд надсилає копію постанови від 01.09.2009р.

Додаток: копія постанови на 7-х аркушах 1-2-му адресатам.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду О.В. Колесниченко

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

65062, Україна, м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 14, тел./факс 8(048)785-24-87

_____ 2-а-8810/09/1570 ДПІ у Болградському районі

68700, Одеська область, м. Болград, вул.. Асена

Христева, 24

Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1

АДРЕСА_1

Одеський окружний адміністративний суд надсилає копію постанови від 01.09.2009р.

Додаток: копія постанови на 7-х аркушах 1-2-му адресатам.

Суддя Одеського окружного

адміністративного суду О.В. Колесниченко