
Справа № 369/12117/16-ц
Провадження № 2/369/773/17
РІШЕННЯ
Іменем України
06.10.2017 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Волчка А.Я.
за участю секретаря - Раситюк М.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в чтереса неповнолітньої ОСОБА_2 до ПАТ "РАДИКАЛ БАНК", Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про включення до акцептованого реєстру кредиторів, -
в с т а н о в и в:
У грудні 2017 року позивач звернулася до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до ПАТ "РАДИКАЛ БАНК", Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання права власності на 1/2 частину грошових коштів в порядку спадкування.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у період з 01.06.2012 року по 12.07.2015 року її дочка - ОСОБА_4, працювала касиром ПАТ «РАДИКАЛ БАНК».
ІНФОРМАЦІЯ_1 дочка померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (серія НОМЕР_1 від 13 липня 2015 року).
Після її смерті приватним нотаріусом Овідіопольського районного нотаріального округу Одеської області Мірошниченко Н.М. дочці померлої - ОСОБА_2 - було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на ? частку грошових коштів депонованої заробітної плати на рахунку N° НОМЕР_2, які зберігаються в ПАТ «РАДИКАЛ БАНК». Сума депонованої заробітної плати становить 13 079,32грн. (тринадцять тисяч сімдесят дев'ять гривень тридцять дві копійки),тобто 1\2 частка цих грошових коштів складає 6 539,66 грн.
Так як ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» знаходиться в процесі ліквідації і філіал банку в м. Одесі, де працювала її дочка, закрито, вона звернулась до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і отримала письмову відповідь від 10 листопада 2016 року № 02-036-43793/16, що з питань отримання коштів треба звертатися до уповноваженої особина ліквідацію банку ПАТ «РАДИКАЛ БАНК». Звернувшись до уповноваженої особи, їй порекомендували звернутися до суду.
Тобто, цю ? частку коштів депонованої заробітної плати, яка складає 6 539,66 грн. (шість тисяч п'ятсот тридцять дев'ять гривень шістдесят шість копійок), банк добровільно виплачувати не збирається, чим порушує права дитини-спадкоємця.
Згідно розпорядження Овідіопольської районної державної адміністрації № 217/А-2016 від 25.04.2016 року малолітній ОСОБА_2 надали статус дитини позбавленої батьківського піклування.Згідно розпорядження Овідіопольської районної державної адміністрації № 226/А-2016 від 06.05.2016 року її - ОСОБА_1 - призначили опікуном для малолітньої ОСОБА_2 Згідно розпорядження Овідіопольської районної державної адміністрації № 515/А-2016 від 04.11.2016 року її призначили опікуном над майном малолітньої ОСОБА_2
На підставі вищевказаного просила суд стягнути з ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» на користь ОСОБА_2 грошові кошти у вигляді 1/2 частини депонованої заробітної плати на рахунку № НОМЕР_2, які зберігаються в ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», у сумі 6 539,66 грн. та судовий збір у сумі 551,20 грн., а всього 7 090,86 грн.
В подальшому позивачка ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 уточнила позовні вимоги та просила суд зобов'язати уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якій делеговано всі повноваження ліквідатора ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», визначені ст.ст.37,38,47-51 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» , провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Савельєву Анну Миколаївну включити до акцептованого реєстру кредиторів ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» ОСОБА_2 із грошовими вимогами у вигляді 1/2 частини грошових коштів депонованої заробітної плати на рахунку № НОМЕР_2 у розмірі 6 539,66 грн., які зберігалися в ПАТ «РАДИКАЛ БАНК».
У судове засідання позивачка не з»явилася, надіслала до суду заяву, згідно якої просила слухати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала, у повному обсязі, просила позов задовольнити.
Представник відповідача ПАТ « РАДИКАЛ Банк » у судове засідання не з»явився, до суду направили письмові пояснення відповідно до яких зазначили, що примусове стягнення 1\2 частини депонованої заробітної плати ПАТ «Радикал Банк» є неможливим, оскільки банк знаходиться в стадії ліквідації та просили слухати справу у відсутності їх представника.
У судове засідання представник відповідача Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не з»явилися, про день слухання справи повідомлялися належним чином, надіслали до суду письмові пояснення, відповідно до яких зазначили, що на підставі постанови Правління Національного банку України від 09.07.2015 р. № 452/БТ "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "РАДИКАЛ БАНК" до категорії неплатоспроможних" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) прийнято рішення від 09.07.2015 р. № 130 "Про запровадження тимчасової адміністрації ПАТ "РАДИКАЛ БАНК", згідно з яким з 10.07.2015 р. запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду на тимчасову адміністрацію в ПАТ "РАДИКАЛ БАНК", код ЄДРПОУ 36964568, МФО 319111, місцезнаходження: Київська обл., с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, 2-В, 08130.Тимчасову адміністрацію в ПАТ "РАДИКАЛ БАНК" запроваджено строком на З місяці з 10.07.2015 р. до 09.10.2015 р. включно.
З метою забезпечення збереження активів неплатоспроможного банку ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», запобігання втрати майна та збитків банку і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), керуючись частиною четвертою статті 34 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» виконавча дирекція Фонду прийняла рішення № 184 від 08 жовтня 2015 р. про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» до 09 листопада 2015 р. включно та продовження повноважень уповноваженої особи Фонду на здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Савельєвої Анни Миколаївни до 09 листопада 2015 р. включно. Відповідно до постанови Правління НБУ від 09 листопада 2015 р. № 769 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «РАДИКАЛ БАНК» виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 09 листопада 2015р. № 203, «Про початок процедури ліквідації ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» та делегування повноважень ліквідатора банку».
Згідно з зазначеним рішенням розпочато процедуру ліквідації ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «РАДИКАЛ БАНК» призначено уповноважену особу Фонду гарантування та делеговано всі повноваження ліквідатора ПАТ «РАДИКАЛ БАНК», визначені статтями 37, 38 47-51 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Савельєвій Анні Миколаївні на два роки з 10 листопада 2015 року до 09 листопада 2017 року включно.
Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також відносини між Фондом, банками, Національним банком України, повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків встановлені Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі - Закон).
Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» є спеціальним законом, який має пріоритет перед іншими нормами законодавства під час ліквідації банків та в питаннях регулювання правовідносин у сфері гарантування вкладів фізичних осіб.
Пунктом 16 ст.2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» встановлено, що тимчасова адміністрація - процедура виведення банку з ринку, що запроваджується Фондом стосовно неплатоспроможного банку в порядку, встановленому зазначеним законом, а відповідно до п.6 ст.2 закону ліквідація банку - це процедура припинення банку як юридичної особи відповідно до законодавства. Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" цим законом встановлюються правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків. Метою цього Закону є захист прав і законних інтересів вкладників банків, зміцнення довіри до банківської системи України, стимулювання залучення коштів у банківську систему України, забезпечення ефективної процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 48 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», Фонд безпосередньо або шляхом делегування повноважень уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з дня початку процедури ліквідації банку приймає в управління майно (у тому числі кошти) банку, вживає заходів щодо забезпечення його збереження, формує ліквідаційну масу, виконує функції з управління та продає майно банку.
Тимчасова адміністрація та ліквідація банку здійснюється Фондом, який призначає Уповноважену особу та делегує їй відповідні повноваження для забезпечення ефективної процедури під час здійснення тимчасової адміністрації виведення неплатоспроможного банку з ринку та його ліквідацію, а також захист прав і законних інтересів вкладників банку.
Частиною 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» встановлено, що законодавчі та інші нормативно- правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
Отже, у спорах пов'язаних з виконанням банком, у якому введена тимчасова адміністрація чи почата процедура його ліквідації, своїх зобов'язань перед його кредиторами, норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" є спеціальними, а даний Закон є пріоритетним відносно інших законодавчих актів України у цих правовідносинах.
Не пізніше наступного робочого дня після початку тимчасової адміністрації Фонд розміщує інформацію про запровадження тимчасової адміністрації в банку на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет і не пізніше ніж через 10 днів публікує її в газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України.
Виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду (кілька уповноважених осіб Фонду), якій Фонд делегує всі або частину своїх повноважень тимчасового адміністратора. Уповноважена особа Фонду повинна відповідати вимогам, встановленим Фондом. Рішення про призначення уповноваженої особи Фонду доводиться Фондом до головного офісу банку та до кожного відокремленого підрозділу банку негайно.
Усі або частина повноважень Фонду, визначені Законом, можуть бути делеговані одній або кільком уповноваженим особам Фонду. У разі делегування повноважень кільком уповноваженим особам Фонд зазначає обсяг повноважень кожної з них. Здійснення повноважень органів управління банку може бути делеговано тільки одній уповноваженій особі.
Відповідно до ст. 36 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" з дня призначення уповноваженої особи Фонду призупиняються всі повноваження органів управління банку (загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) та органів контролю (ревізійної комісії та внутрішнього аудиту). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду набуває всі повноваження органів управління банку та органів контролю з дня початку тимчасової адміністрації і до її припинення; на період тимчасової адміністрації усі структурні підрозділи, органи та посадові особи банку підпорядковуються у своїй діяльності уповноваженій особі Фонду і діють у визначених нею межах та порядку;
Порядок відшкодування Фондом гарантування коштів за вкладами встановлюється Законом № 4452-УІ та «Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами», затвердженим Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 14 від 09.08.2012 (далі - Положення № 14).
З приписів ст. ст. 26, 27 та 48 Закону та Розділів III і IV Положення № 14 вбачається, що Фонд гарантування починає виплату коштів в межах гарантованої державою суми відшкодування (200 000,00 грн.) вкладникам неплатоспроможного банку, які включені в Загальний реєстр вкладників.
У відповідності до статті 27 Закону Уповноважена особа Фонду складає перелік рахунків вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно- правових актів Фонду станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.
Таким чином, відповідно до приписів Закону № 4452-УІ у Фонду гарантування обов'язок перед вкладниками щодо відшкодування коштів виникає після включення вкладника до Переліку вкладників і у тому розмірі відшкодування, який визначено Уповноваженою особою.
Частиною четвертою статті 44 Закону передбачено, що Фонд розпочинає процедуру ліквідації банку не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку, крім випадку, коли ліквідація здійснюється за ініціативою власників банку. Відповідно до частини четвертої статті 45 Закону Фонд у семиденний строк з дня початку процедури ліквідації банку розміщує оголошення, що містить відомості про ліквідацію банку відповідно до частини третьої цієї статті, в усіх приміщеннях банку, в яких здійснюється обслуговування клієнтів.
Згідно із статтею 48 Закону Фонд безпосередньо або шляхом делегування повноважень уповноваженій особі Фонду з дня початку процедури ліквідації банку здійснює такі повноваження:
1)здійснює повноваження органів управління банку;
2)приймає в управління майно (у тому числі кошти) банку, вживає заходів щодо забезпечення його збереження, формує ліквідаційну масу, виконує функції з управління та продає майно банку;
3)складає реєстр акцептованих вимог кредиторів (вносить зміни до нього) та здійснює заходи щодо задоволення вимог кредиторів;
4)вживає у встановленому законодавством порядку заходів до повернення дебіторської заборгованості банку, заборгованості позичальників перед банком та пошуку, виявлення, повернення (витребування) майна банку, що перебуває у третіх осіб;
5)звільняє працівників банку відповідно до законодавства України про працю;
6) заявляє відмову від виконання договорів та в установленому законодавством порядку розриває їх;
7)передає у встановленому порядку на зберігання документи банку, що підлягають обов'язковому зберіганню;
8)здійснює повноваження, що визначені частиною другою статті 37 цього Закону;
9)здійснює відчуження активів та/або зобов'язань банку, якщо це було передбачено планом врегулювання, або в інших випадках, передбачених цим Законом тощо;
У разі призначення уповноваженої особи Фонду, якій делеговано Фондом повноваження щодо складення реєстру акцептованих вимог кредиторів, кредитори заявляють про свої вимоги до банку такій уповноваженій особі Фонду.
Уповноважена особа Фонду припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей відповідно до частини другої статті 45 цього Закону. Будь-які вимоги, що надійшли після закінчення цього строку, вважаються погашеними, крім вимог вкладників у межах гарантованої Фондом суми відшкодування за вкладами.
Таким чином, законодавством у галузі гарантування вкладів фізичних осіб регламентовано чіткий порядок звернення кредиторів із вимогами про забезпечення відшкодування коштів за вкладами, зокрема, щодо включення їх до реєстру кредиторів на повернення банківських вкладів і відсотків, та правові підстави задоволення Фондом таких вимог.
Відповідно до ст. 49 Закону Уповноважена особа протягом 90 днів з дня опублікування відомостей визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення, відхиляє вимоги в разі їх не підтвердження фактичними даними, що містяться в розпорядженні уповноваженої особи Фонду та у разі потреби, заявляє в установленому порядку заперечення за заявленими до банку вимогамикредиторів, складає реєстр акцептованих вимог кредиторів. Реєстр акцептованих вимог кредиторів, що подався Уповноваженою особою, та зміни до нього підлягають затвердженню виконавчою дирекцією Фонду.
Вислухавши думку учасників процесу, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позовної заяви, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
У ст. 3 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що загальними засадами цивільного законодавства є: 1) неприпустимість свавільного втручання у сферу особистого життя людини; 2) неприпустимість позбавлення права власності, крім випадків, встановлених Конституцією України та законом; 3) свобода договору; 4) свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом; 5) судовий захист цивільного права та інтересу; 6) справедливість, добросовісність та розумність.
Згідно зі ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
У відповідності до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи у період з 01.06.2012 року по 12.07.2015 року дочка позивачки - ОСОБА_4, працювала касиром ПАТ «РАДИКАЛ БАНК».
ІНФОРМАЦІЯ_1 дочка померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (серія НОМЕР_1 від 13 липня 2015 року).
Після її смерті приватним нотаріусом Овідіопольського районного нотаріального округу Одеської області Мірошниченко Н.М. дочці померлої - ОСОБА_2 - було видано свідоцтво про право на спадщину за законом на ? частку грошових коштів депонованої заробітної плати на рахунку N° НОМЕР_2, які зберігаються в ПАТ «РАДИКАЛ БАНК». Сума депонованої заробітної плати становить 13 079,32грн. (тринадцять тисяч сімдесят дев'ять гривень тридцять дві копійки),тобто 1\2 частка цих грошових коштів складає 6 539,66 грн.
Так як ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» знаходиться в процесі ліквідації і філіал банку в м. Одесі, де працювала її дочка, закрито, вона звернулась до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і отримала письмову відповідь від 10 листопада 2016 року № 02-036-43793/16, що з питань отримання коштів треба звертатися до уповноваженої особи на ліквідацію банку ПАТ «РАДИКАЛ БАНК».
У відповідності до положень ст.ст. 1216, 1217 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно з ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Згідно з ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.
Таким чином після смерті ОСОБА_4 є її неповнолітня дочка ОСОБА_2 та її чоловік ОСОБА_7.
Таким чином, відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» метою цього Закону є захист прав і законних інтересів вкладників банків, зміцнення довіри до банківської системи України, стимулювання залучення коштів у банківську систему України, забезпечення ефективної процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.
Тобто, виходячи зі змісту та аналізу вищенаведеної норми Закону, можна дійти висновку, що метою діяльності Фонду та Уповноваженої особи Фонду (як працівника Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом та/або делегованих Фондом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку) є захист прав і законних інтересів вкладників банків, а не створення штучних перешкод для отримання коштів.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, враховуючи положення ст. ст. 15, 16, 319, 321 ЦК України; ст. ст. 19, 41 Конституції України; ст. ст. 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.1 Першого Протоколу до неї; ст. 10 Загальної декларації прав людини, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп.
Керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 57 - 60, 88, 169, 179, 208, 209, 211 - 215, 218, 223, 294 ЦПК України; ст. ст. 19, 41 Конституції України; ст. 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.1 Першого Протоколу до неї; ст. 10 Загальної декларації прав людини; ст. ст. 15, 16, 319, 321 ЦК України; ст. ст. 1, 26, 45, 49 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ПАТ "РАДИКАЛ БАНК", Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про включення до акцептованого реєстру кредиторів - задовольнити.
Зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Радикал Банк» включити до акцептованого реєстру кредиторів ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» із грошовими вимогами у вигляді 1/2 частини грошових коштів депонованої заробітної плати на рахунку № НОМЕР_2 у розмірі 6 539,66 грн., які зберігалися в ПАТ «РАДИКАЛ БАНК» ОСОБА_1, яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2.
Стягнути з Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства « Радикал Банк» на користь позивача судовий збір у сумі 551 грн. 20 коп.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.Я. Волчко