
Справа № 373/2250/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2018 р. м. Переяслав-Хмельницький
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І.,
позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1
відповідач: Відділ у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області, місцезнаходження: вул. Шкільна, 49, м. Переяслав-Хмельницький, Київська область, 08400
про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася з даним позовом до суду 11.12.2017 та просить визнати протиправними дії Відділу у Переяслав-хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо внесення відомостей до державного земельного кадастру про земельні ділянки, кадастровий номер 3223382401:02:024:0031, 3223382401:02:024:0032 на підставі Технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки у натурі (на місцевості) від 2016 року, оскільки останні не відповідають Державним актам на право власності на земельну ділянку, серії КВ № 018380 та серії КВ № 018381 від 20.08.2004 та зобов’язати відповідача внести зміни до державного земельного кадстру про земельні ділянки, кадастровий номер 3223382401:02:024:0031, 3223382401:02:024:0032 щодо розмірів кутів та поворотів у відповідності до відомостей, зазначених у Державних актах на право власності на земельну ділянку, серії КВ № 018380 та серії КВ № 018381 від 20.08.2004.
Відповідно до пункту 12 Перехідних положень КАС України заяви, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви не можуть бути повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідачем у справі є Відділ у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області.
Відповідно до Положення про державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) – Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, є юридичною особою публічного права.
Відповідно до положення про Головне управління Держгеокадстру в області – таке Управління є територіальним органом Держгеокадастру, є юридичною особою публічного права, має у своєму складі структурні підрозділи в районі, що не є юридичними особами публічного права.
За правилами КАС України, що діяли на день подачі позову, зокрема ст. 18 КАС, спори за участю органу державної влади були підсудні окружним адміністративним судам . Тобто, на момент (день) подачі позову позивачем в порушення вимог ст. 18 КАС України було не дотримано правило підсудності.
Частиною третьою статті 18 КАС України було визначено право позивача вибору підсудності: або до місцевого загального суду як адміністративного суду або до окружного адміністративного суду в справі щодо оскарження дій або бездіяльності посадових осіб чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади.
Виходячи з наведеного вище, проходжу до висновку, що даний спір не був за колишніми і не є за новими правилами підсудності, підсудним Переяслав-Хмельницькому міськрайонному суду як адміністративному суду ні за предметною, ні за територіальною підсудністю, оскільки місцевим органом виконавчої влади в даному спорі може бути Головне управління Держгеокадастру в Київській області, а позивач мешкає в м. Києві.
За таких обставин обмеження, встановлені пунктом 12 Перехідних положень КАС України, не розповсюджуються на дану позовну заяву і до неї слід застосувати наслідки, передбачені ст. 29 КАС України (2017) – передача на розгляд Київського окружного суду.
Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.29 КАС України (2017) суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З’ясувавши зміст вимог, згідно ст.29 КАС України, —
УХВАЛИВ:
Передати дану адміністративну справу на розгляд Київському окружному адміністративному суду (бульвар Лесі Українки, 16, м. Київ, 01133), як таку, що належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Інформацію щодо справи можна отримати за електронною адресою суду: http://ph.ko.court.gov.ua/sud1019/gromadyanam/csz/.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень КАС України (03.10.2017) до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Київського апеляційного адміністративного суду через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя ОСОБА_2