
308/13274/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.01.2018 місто Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Шепетко І.О., ознайомившись з адміністративною справою за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Закарпатської митниці ДФС про скасування постанови в справі про порушення митних правил № 3182/30500/17 від 24.10.2017 року, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з вищезазначеним позовом.
Згідно з ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 3 ст. 122 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з положеннями ст. 529 Митного кодексу України, постанова центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у справі про порушення митних правил, а також його постанова по скарзі на постанову митниці у такій справі можуть бути оскаржені до місцевого загального суду як адміністративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.
Згідно з ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Як випливає з позовної заяви, постанова в справі про порушення митних правил № 3182/30500/17 відносно ОСОБА_1 винесена 24 жовтня 2017 року.
Як випливає з протоколу про порушення митних правил № 3182/30500/17 від 21.09.2017 року складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 481 Митного кодексу України, позивача було повідомлено, що розгляд справи відбудеться 24 жовтня 2017 року о 10 год. 30 хв. за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, 220. Примірник протоколу позивач отримав особисто, про що розписався.
Разом з позовною заявою подано заяву про поновлення строку звернення до суду з якої випливає, що 07 листопада 2017 позивач вже звертався з даним позовом до суду і такий було залишено без розгляду у зв’язку з пропущенням строку звернення. Копію зазначеної ухвали отримав тільки 24 грудня 2017 року. Апеляційну скаргу не подавав, скористався правом звернення до суду в загальному порядку. Як зазначає позивач, оскаржувану постанову він отримав 01 листопада 2017 року. З урахуванням наведеного, позивач просить визнати поважними причини пропуску звернення до суду (до 01.11.2017 року йому не було відомо про оскаржувану постанову від 24.10.2017 року, і до 24.12.2017 року – про ухвалу Ужгородського міськрайонного суду від 08.11.2017 року).
В той же час, позивач тільки 29 грудня 2017 року звернувся до суду за захистом своїх прав. Підстави, вказані позивачем в заяві про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду визнані судом неповажними.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про залишення позову без руху.
Керуючись ст. ст. 122, 123, 294 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
ОСОБА_2 ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Закарпатської митниці ДФС про скасування постанови в справі про порушення митних правил № 3182/30500/17 від 24.10.2017 року – залишити без руху.
Роз’яснити позивачу, що він має право протягом десяти днів з дня вручення ухвали звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3