
Справа № 183/3937/17
Провадження № 2/183/2676/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2017 року м. Новомосковськ Дніпропетровської області
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючого судді – Майної Г. Є.,
з секретарем – Данильченко Т. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Новомосковськ Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро, треті особи: Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних сил України, Черкаська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області, про визнання незаконним рішення, визнання права на приватизацію та зобов`язання вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
16 серпня 2017 року позивачі звернулись до суду з вищезазначеним позовом, в обґрунтування якого зазначили, що вони на підставі ордеру № 472 від 19 листопада 1990 року, вселились, зареєстровані та фактично проживають в окремій, що належить військовому відомствуАДРЕСА_1 в будинку № 11 на вул. Лісна в смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області. 27 липня 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро із заявою про передачу її доньці – ОСОБА_2 у приватну власність квартири, яку вони займають, однак відповідачем відмовлено у вчиненні такої дії, посилаючись на те, що військове містечко № 3 смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області включене до переліку закритих військових містечок, в яких приватизація заборонена.
Зазначені дії та рішення відповідача позивачі вважають неправомірними, такими, що не відповідають діючому законодавству України, у зв’язку з чим, просять:
- визнати незаконним рішення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро № 2940 від 04 серпня 2017 року про відмову їм в передачі у приватну власність квартири, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33;
- визнати за ОСОБА_2 право на приватизацію квартири за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33;
- зобов’язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпро, вжити всіх належних та достатніх заходів щодо передачі ОСОБА_2 у власність квартири, розташованої за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33, згідно Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та згідно процедури, передбаченої "Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян".
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та їх представник ОСОБА_3, в судове засідання не з'явились, представником позивачів суду надано заяву про розгляд справи за їх відсутності, одночасно позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити (а.с. 64).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав суду заперечення та доповнення до них, в яких посилається на те, що житловий фонд смт Черкаського до якого входить квартира позивача є військовим майном, рішення про відчуження зазначеного майна відповідно до чинного законодавства України приймає Кабінет Міністрів України, на сьогоднішній день таке рішення не прийняте, та військове містечко смт Черкаське віднесено до числа закритих, житловий фонд у якому не підпадає під приватизацію, крім того Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпро є неналежним відповідачем, оскільки зазначене рішення про відмову було прийнято з підстав не віднесених до його компетенції та фактично прийнято не ним, а було лише оформлено відповідно до делегованих йому повноважень Наказом Міністра оборони України № 1 від 03 січня 1993 року, а основним балансоутримувачем спірного майна є Будинкоуправління № 2 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району у зв’язку з чим просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі (а.с. 47-48, 56).
Представники третіх осіб: Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України в судове засідання не з'явились, про день, місце та час розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили, клопотання про відкладення розгляду справи не подавали, тому суд вважає можливим провести розгляд справи за їх відсутності.
Представник третьої особи – Черкаської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, вважав позовні вимоги обґрунтованими та проти їх задоволення не заперечував (а.с. 42).
У зв'язку з неявкою осіб, які приймають участь у справі, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до п.п. 9 п. 1 Перехідних положень Закону України № 2147 від 03 жовтня 2017 року "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" установлено, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей, а саме: справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Оскільки провадження по даній справі було відкрито до набрання чинності ЦПК України у редакції Закону № 2147, розгляд справи повинен відбуватися у відповідності до правил, які почали діяти з початком роботи Верховного суду, тобто з 15 грудня 2017 року, передбачених новим ЦПК України у редакції Закону № 2147.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, та підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що згідно ордеру № 472 від 19 листопада 1990 року, ОСОБА_4 та членам його родини: дружині ОСОБА_1 надане право на вселення в однокімнатну квартиру, за адресою: АДРЕСА_2, житловою площею 16,13 м 2 (а.с. 8).
Відповідно до копії довідки Будинкоуправління № 2 Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району № 512 від 29 червня 1994 року, основного квартиронаймача ОСОБА_1 знято з реєстрації за вищезазначеною адресою, а лицьовий рахунок переоформлено на ОСОБА_1 (а.с. 9).
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на підставі Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та "Положення про порядок передачі квартир (будинків) жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян" використала своє право на приватизацію 1/2 частини квартири АДРЕСА_3, про що свідчить копія відповідного свідоцтва про право власності на житло від 07 серпня 2006 року (а.с. 31).
Згідно довідки (витягу з домової книги про склад сім'ї і реєстрації) № 226, та довідки про склад сім'ї наймача квартири (однокімнатного будинку) та займані ними приміщення № 318, виданих 24 липня 2017 року Будинкоуправлінням № 2 Гвардійської Квартирно-експлуатаційної частини району, в квартирі за адресою: АДРЕСА_2, постійно мешкають: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка використала своє право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка має право на приватизацію (а.с. 17, 17 зворот).
Вищезазначене житлове приміщення належить до житлового фонду Міністерства оборони України, перебуває у повному оперативному управлінні Квартирно-експлуатаційного відділу міста Дніпро.
У відповідності до Положення про Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпро, зазначений відділ здійснює безпосередньо квартирно-експлуатаційне забезпечення військових частин, дислокованих у межах відповідальності. Квартирно-експлуатаційне забезпечення – це комплекс заходів, спрямованих на безпечну експлуатацію, утримання казармено-житлового фонду, об’єктів соціально-культурного призначення, комунальних споруд та інженерних мереж військових містечок, забезпечення військових частин квартирним майном.
Згідно п. 3.2.4 зазначеного Положення на Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпро покладений обов’язок та повноваження щодо утримання житлового фонду.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" (далі Закон № 2482-XII), державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.
Судом встановлено, що 27 липня 2017 року ОСОБА_1 звернулась до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро з заявою про передачу ОСОБА_2 квартири у приватну власність у відповідності до Закону № 2482-ХІІ (а.с. 6).
Квартирно-експлуатаційним відділом м. Дніпро прийнято рішення № 2940 від 04 серпня 2017 року, яким відмовлено ОСОБА_1 в приватизації вищезазначеної квартири (а.с. 7).
Підставою відмови в приватизації спірного житла в рішенні зазначено те, що згідно ст. 2 Закону України "Про приватизацію державною житлового фонду", зазначено, що "не підлягають приватизації: квартири-музеї; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферпих заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, що перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей); квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного (обов'язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС". Згідно листа заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України № 14492/С від 19 серпня 2013 року разом із затвердженим переліком закритих військових містечок, які мають у своєму складі житловий фонд, підписаний заступником начальника Генерального штабу - Головнокомандувачем ЗСУ, до переліку закритих військових містечок входить військове містечко № 3 смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області на території якого знаходиться житловий будинок № 11 по вул. Лісна, смт Черкаське. Вищевказаний лист та перелік ніким не скасовані і військове містечко № 3 в смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області на теперішній час має статус закритого (а.с. 7).
Суд приходить до висновку, що зазначене рішення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро належить визнати незаконними, з наступних підстав.
Статтею 9 Житлового кодексу України встановлено, що до житлових прав громадян відноситься право на приватизацію квартир (будинків) державного житлового фонду, житлових приміщень у гуртожитках, які перебувають у власності територіальних громад, або придбання їх у житлових кооперативах, на біржових торгах, шляхом індивідуального житлового будівництва чи одержання у власність на інших підставах, передбачених законом.
У відповідності до наданих суду матеріалів, будинок, розташований за адресою: Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11, перебуває на балансі БУ № 2 Гвардійської КЕЧ району, яке є структурним підрозділом КЕВ м. Дніпро (а.с. 24).
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що метою приватизації державного житлового фонду є створення умов для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі, залучення громадян до участі в утриманні і збереженні існуючого житла та формування ринкових відносин. Приватизація державного житлового фонду – це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах, та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв) державного житлового фонду на користь громадян України.
Таким чином, суд приходить до висновку, що правовідносини, які виникли в зв’язку з приватизацією житла, відмови уповноваженого органу в проведенні приватизації, виникають з житлових правовідносин та повинні розглядатися судом в порядку цивільного судочинства.
Конституцією України закріплені основні правові принципи регулювання відносин власності, головним із яких є принцип рівного визнання і захисту усіх форм власності.
Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право власності набувається в порядку, визначеному законом.
Правові основи приватизації житла, що знаходяться в державній власності, визначені в Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду".
Зазначеним Законом регламентований порядок набуття права власності на житло громадянами України, які користуються державним житловим фондом, з обмеженнями, визначеними п. 2 ст. 2 цього Закону.
Відповідно до ст. 2 Закону № 2482-ХІІ не підлягають приватизації: квартири - музеї; квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ і організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків – пам’яток садове - паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв, квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, що перебувають у аварійному стані, квартири (будинки, кімнати), які віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки) житлові приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного (обов’язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Згідно з Положенням "Про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних Сил України", затвердженим Наказом Міністра оборони України № 215 від 21 квітня 2011 року та Наказом Міністра Оборони України № 448 від 03 липня 2013 року визначення "закрите військове містечко" та коло осіб, які мають право затверджувати перелік закритих військових містечок виключені.
03 вересня 2010 року Начальником Генерального штабу - Головнокомандуючим Збройних сил України ОСОБА_5 затверджений останній чинний (він базується на Наказі Міністра оборони СРСР № 75 від 22 лютого 1977 року) "Перелік закритих військових містечок, які мають у своєму складі житловий фонд", селище міського типу Гвардійське та Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області не були включені до цього переліку.
На підтвердження того, що смт Черкаське не наданий статус закритого військового містечка свідчить і Наказ Міністра оборони № 569 від 15 вересня 2011 року "Про безоплатну передачу військового майна в комунальну власність територіальних громад" з затвердженими переліками військового майна.
Згідно Наказу Міністра оборони України № 569 "Про безоплатну передачу військового майна у приватну власність до територіальних громад", військове майно безоплатно передається у комунальну власність територіальним громадам смт Черкаське і смт Гвардійське Новомосковського району Дніпропетровської області, зазначений Наказ є обов’язковим для виконання КЕВ м. Дніпро та Черкаською і Гвардійською селищними радами.
В своїх запереченнях проти позовних вимог відповідач посилається на лист заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України № 14492/С від 19 серпня 2013 року разом із затвердженим Переліком закритих військових містечок, які мають у своєму складі житловий фонд, яким до вказаного Переліку входить військове містечко № 3 смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області.
Судом встановлено, що законодавством України не визначене юридичне поняття "закрите військове містечко", в зв’язку з чим, суд приходить до висновку, що смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області не має статусу закритого військового містечка.
Статтею 3 Закону № 2482-ХІІ передбачено, що приватизація здійснюється шляхом безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та додатково 10 квадратних метрів на сім’ю.
Згідно з п. 5 ст. 5 вищевказаного Закону, кожний громадянин України має право приватизувати житло, яке він займає безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку, або частковою доплатою один раз.
Судом встановлено, що позивачі зареєстровані в спірному житловому приміщенні, участі у приватизації державного житлового фонду не брали, що підтверджується відповідними довідками (а.с. 10, 11), внаслідок чого органи приватизації, згідно з п. 10 ст. 8 Закону № 2482-ХІІ, не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків) у приватизації займаного ними житла, крім випадків передбачених законом.
Згідно Закону № 2482-ХІІ та з метою приведення у відповідність до законодавства нормативно-правових актів, наказом Міністра з питань житлово-комунального господарства України № 396 від 16 грудня 1999 року затверджене "Положення про порядок передачі квартир (будинків) жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян", яке встановлює процедуру передачі квартир у приватну власність громадян та зразки документів, які оформлюються згідно цієї процедури, в т.ч. і рішення органу приватизації.
Як зазначалося вище, судом встановлено, що Квартирно-експлуатаційний відділ міста Дніпро заперечує право позивачів на приватизацію спірної житлового приміщення.
Оскільки судом встановлено право позивачів на одержання спірної квартири у приватну власність, а відповідачем оспорюється зазначене право, позовні вимоги в частині визнання права позивачів на приватизацію квартири є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" та "Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян" затверджене Наказом МЖКГ № 396 від 16 грудня 2009 року, встановлюють порядок передачі квартир в приватну власність.
Так, зокрема, наймач та члени його сім’ї повинні звернутися до органу приватизації з відповідною заявою, орган приватизації зобов’язаний в місячний термін з дня одержання заяви прийняти рішення про передачу житла у власність, після чого, оформити відповідне свідоцтво.
Зазначена процедура передбачена ст. 8 Закону № 2482-ХІІ, відповідно до якої приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно мешкають у цій квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника квартири (будинку), житлового приміщення у гуртожитку. Передача квартир (будинків) у власність громадян здійснюється на підставі рішень відповідних органів приватизації, що приймаються не пізніше місяця з дня одержання заяви громадянина. Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян з доплатою, безоплатно чи з компенсацією відповідно до статті 5 цього Закону оформляється свідоцтвом про право власності на квартиру (будинок), житлове приміщення у гуртожитку, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення.
Разом з тим згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Водночас, відповідно до вимог ч. 2 статті 5 ЦК України у випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Суд не бере до уваги та вважає необґрунтованим заперечення представника відповідача стосовно того, що відповідач у справі є неналежним, оскільки згідно Положення про квартирно-експлуатаційний відділ міста Дніпропетровськ, затвердженого Наказом начальника Південно-Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління 15 квітня 2013 року № 61, КЕВ м. Дніпро являється державною військовою бюджетною установою та є юридичною особою (код ЄДРПОУ 08004581).
Як правило, власник порушеного права може скористатися не любим, а цілком конкретним способом захисту свого права. Частіше за все спосіб захисту порушеного права прямо визначається спеціальним законом, який регламентує конкретні цивільні правовідносини.
З наведених підстав рішення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро № 2940 від 04 серпня 2017 року про відмову ОСОБА_1 в приватизації за ОСОБА_2 квартири № 33 в будинку під № 11 на вул. Лісна в смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області, належить визнати незаконним.
Суд приходить до переконання, що позовні вимоги в частині зобов’язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро, як органу приватизації, вжити всіх належних та достатніх заходів щодо передачі у власність квартири, яка використовується ОСОБА_2 на умовах найму на території військового містечка за адресою: АДРЕСА_2, у відповідності ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду" та "Положенням про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян", затвердженим МЖКГ № 396 від 16 грудня 2009 року, також підлягають задоволенню.
До наведеного висновку суд приходить внаслідок того, що зазначений обов’язок органу приватизації встановлений нормами Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" і в разі, якщо зазначений орган зволікає з винесенням відповідного рішення або вчиненням інших дії, суд має право зобов’язати розглянути заяву про передачу житла в приватну власність, вчинити певні дії, та в разі необґрунтованої відмови, скасувати рішення органу приватизації, зобов’язати вчинити певні дії.
Так, оскільки суд прийшов до висновку про визнання незаконним рішення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро про відмову в задоволенні заяви позивача про передачу квартири у власність, зазначений орган приватизації фактично повинен повторно розглянути заяву позивача.
З огляду на викладене вище, суд зважає на те, що матеріали справи містять достатні докази на підтвердження перебування на балансі відповідача спірного майна, а тому – про наявність повноважень КЕВ міста Дніпро вирішувати питання про приватизацію житлового фонду.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 81, 82, 141, 142, 259, 263-265, 268, 272, 273 ЦПК України (у редакції Закону України № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року), суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро, треті особи: Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних сил України, Черкаська селищна рада Новомосковського району Дніпропетровської області, про визнання незаконним рішення, визнання права на приватизацію та зобов`язання вчинення дій – задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати рішення Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро (код ЄДРПОУ 080045081, м. Дніпро, вул. Феодосіївська, 13) № 2940 від 04 серпня 2017 року про відмову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33) та ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2, Дніпропетровська область, Новомосковський район, ммт Черкаське, вул. Лісна, 11/33) в приватизації квартири № 33 в будинку під № 11 на вул. Лісна в смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області.
Визнати за ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2, Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33) право на приватизацію квартири № 33 в будинку № 11 на вул. Лісна в смт Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області.
Зобов’язати Квартирно-експлуатаційний відділ м. Дніпро (код ЄДРПОУ 080045081, м. Дніпро, вул. Феодосіївська, 13), як орган приватизації, вжити всіх належних та достатніх заходів щодо передачі у власність квартири, яка використовується ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2, Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33) на умовах найму на території військового містечка за адресою: АДРЕСА_2, згідно Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та "Положення про порядок передачі квартир (будинків) жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян", яке затверджено наказом Міністра з питань житлово-комунального господарства України № 396 від 16 грудня 2009 року.
Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро (код ЄДРПОУ 080045081, м. Дніпро, вул. Феодосіївська, 13) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33), відшкодування справленого судового збору у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Дніпро (код ЄДРПОУ 080045081, м. Дніпро, вул. Феодосіївська, 13) на користь ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2, Дніпропетровська область, Новомосковський район, смт Черкаське, вул. Лісна, 11/33), відшкодування справленого судового збору у розмірі 1 920 (одна тисяча дев’ятсот двадцять) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів, починаючи з наступного за днем його проголошення, а особами відсутніми в судовому засіданні - з наступного за днем вручення його копії.
Суддя Г.Є. Майна