Постанова № 71392877, 26.12.2017, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2017
Номер справи
820/4589/17
Номер документу
71392877
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

26 грудня 2017 р. № 820/4589/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бадюков Ю.В.,

при секретарі судового засідання - Андрущенко Д.В.,

за участю представників сторін:

позивача - Барчук А.В., Шеховцової В.С.,

відповідача - Ільметової В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом

Публічного акціонерного товариства "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" до Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про скасування повідомлень,-

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" (далі по тексту - позивач, ПАТ «ХНДПКІ «Енергопроект»), товариство звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (далі по тексту - відповідач, Слобожанське ОУПФУ, управління), в якому, з урахуванням збільшених позовних вимог, просить суд скасувати повідомлення Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова Публічному акціонерному товариству "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" (код ЄДРПОУ 14078902) про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за вересень та жовтень 2017 року на загальну суму 4941, 82 грн.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 01 січня 2017 року набрали чинності положення частини шостої статті 37 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі - Закон № 848) в частині фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на яку має право науковий працівник, згідно якої різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною 9 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для цієї категорії працівників;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.

Зазначає. що він не відноситься до кола інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів згідно до пункту 16 статті 1 Закону позаяк наукова та (або) науково-технічна діяльність не є основною, такою є розробка проектно-кошторисної документації та технічне супроводження об'єктів енергетики.

Крім того, як вказує позивач, процедури державної атестації наукових установ не проходив. У випадку оформлення колишніми працівниками права на пенсійне забезпечення у наданих довідках повідомляв інформацію щодо роду проведених робіт та відсутності статусу наукової установи.

Також, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» N 2148-VІІІ від 03 жовтня 2017 року стаття 37 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» викладена у новій редакції та визначає, що пенсійне забезпечення наукових (науково-педагогічних) працівників здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

До цього, питання фінансування різниці між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до Закону України «Про наукову та науково - технічну діяльність», та розміром пенсії із солідарної системи регулювалася пунктом 13 Розділу XV ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Абзацом шістдесят п'ятим підпункту 27 пункту 19 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» N 2148-VІІІ пункт 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" викладено у новій редакції. З урахуванням зазначених змін абзац перший пункту 13 встановив, зокрема, якщо особі призначено пенсію відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", то різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03 жовтня 2017 року набув чинності 11 жовтня 2017 року з урахуванням особливо порядку набрання чинності, передбаченого самим актом.

Таким чином, з 01 жовтня 2017 року різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до вимог Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та розміром пенсії із солідарної системи фінансується за рахунок коштів державного бюджету України.

На твердження позивача повідомлення, складені та направлені позивачу у справі, суперечать даним нормам закону, а тому підлягають скасуванню.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити з підстав та мотивів, наведених в позовній заяві та заяві про збільшення позовних вимог.

Представник відповідача не погодився з позовними вимогами та надав письмові заперечення проти позову, в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позивач має сплачувати різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково -технічну діяльність" та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, оскільки такий обов'язок виникає у нього як правонаступника підприємств, на яких набутий науковий стаж особами, яким призначено наукові пенсії.

В судовому засіданні представник відповідача просив відмовити повністю в задоволенню позову з підстав, зазначених у письмових запереченнях.

Суд, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, вислухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект", правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект", засновано згідно рішення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Харківській області від 20 березня 1996 р. №397-п шляхом перетворення Державного підприємства Харківський державний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект", зареєстрованого Червонозаводським райвиконкомом м. Харкова розпорядженням № 924 від 10.11.93 р., у Відкрите акціонерне товариство у відповідності з Указом Президента України "Про міри по забезпеченню прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" від 26 листопада 1994 р. № 699/94 та постанови КМУ № 686 від 07.12.92 р. "Про затвердження Порядку перетворення в процесі приватизації державних підприємств в відкриті акціонерні товариства", що підтверджується копією Статуту позивача (а.с.9).

Листами Слобожанського об'єднаного управління ПФУ від 20.09.2017 №9999/48-33, від 20.10.2017 року № 11655/48-03 позивач отримав повідомлення Слобожанського ОУПФУ про необхідність відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково -технічну діяльність", та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, по колишнім працівникам позивача, в яких визначено частку сплати позивача у розмірі - 100% ОСОБА_6, 100% - ОСОБА_5 (а.с. 7, 6).

Вирішуючи даний спір по суті суд зазначає.

Відповідно до ч. 9 ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" № 1977-XII від 13.12.1991 в редакції після внесення змін Законом України № 1646-III від 06.04.2000 (який набув чинності з 16.05.2000), вперше було запроваджено механізм відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково -технічну діяльність", та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується наступним чином: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам сплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

26.11.2015 року прийнятий новий Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 848-VIII, який також врегулював питання фінансування різниці між сумами пенсій.

Так, згідно з п. 5 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 848-VIII до 1 січня 2017 року різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної згідно з цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

У відповідності до ч. 6 ст. 37 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 848-VIII (в редакції, чинній з 01.01.2017 року) різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.

Зазначена норма закону кореспондується з приписами ч. 2 п. 13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до якої у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується відповідно до умов, передбачених Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність».

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 р. за №372 затверджено Порядок фінансування та виплати різниці між сумою пенсії призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, який є діючим на момент виникнення спірних правовідносин.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 2016 р. № 472 "Про реалізацію пункту 5 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" установлено, що до 1 січня 2017 р. різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України від 26 листопада 2015 р. № 848-VIII "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 372 "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи".

Відповідно до п. 10 Розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 848-VIII до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Тобто, з 01.01.2017 року норми Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 372, діють та мають застосовуватися в частині, що не суперечить приписам ст. 37 нового Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 848-VIII від 26.11.2015 р., отже, застосування процедурних норм Порядку № 372 при направленні повідомлень тим суб'єктам, які повинні проводити відповідні відшкодування, є правомірним.

На підставі п. 4 Порядку у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III-IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.

Відкрите акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "ЕНЕРГОПРОЕКТ" (нині Публічне акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "ЕНЕРГОПРОЕКТ") створено наказом ФДМ України від 20.03.1996 року на базі Харківського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту "Енергопроект".

Тобто, позивач створений в процесі приватизації державного підприємства у відкрите акціонерне товариство.

Як вбачається із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державна реєстрація ВАТ XI "Енергопроект" проведена 18.04.1996 року.

Статтею 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 року №755-IV передбачено, що Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб.

Станом на березень 1996 року Законом України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" від 13.12.1991 року № 1977-ХІІ не було передбачено відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії, призначеної за іншим законом.

Таким чином, на момент ліквідації Харківського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту "ЕНЕРГОПРОЕКТ", в якому працювали пенсіонери, у зазначеного підприємства не було обов'язку щодо фінансування різниці сум пенсій.

Зазначені різниці пенсіонерам ним не відшкодовувались, заборгованості перед органами пенсійного фонду не існувало. Доказів зворотнього матеріали справи не містять, відповідачем не надано, а судом, під час розгляду справи не добуто.

А тому, враховуючи положення п. 4 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, суд приходить до висновку, що до Відкритого акціонерного товариства "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "ЕНЕРГОПРОЕКТ" (нині Публічне акціонерне товариство "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "ЕНЕРГОПРОЕКТ"), як до правонаступника, не перейшли обов'язки Харківського державного науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту "ЕНЕРГОПРОЕКТ", зокрема обов'язок зі сплати різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, оскільки на момент ліквідації такого обов'язку у ліквідованого підприємства не існувало.

Крім того, як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 13.09.2017 року види діяльності відповідача наступні: основна - 71.11 діяльність у сфері архітектури, 71.12 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах, 74.90 інша професійна діяльність, наукова та технічна діяльність.

В свою чергу, пенсійним органом не було надано до суду жодних належних та допустимих, достовірних та достатніх в розумінні ст. ст. 72-76 КАСУ доказів, які б підтверджували факт, що відповідач є науковою установою або, що він є правонаступником саме наукового підприємства, установи або організації та внесений до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 27.11.2001 року № 767.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач не підпадає під визначення наукової установи, яка згідно до п. 3 ч. 9 ст. 24 Закону № 1977 має фінансувати різницю між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник.

Отже, з зазначеного вбачається, що відповідач не відноситься до визначеного законодавством кола суб'єктів, на яких покладений обов'язок щодо відшкодування витрат з фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, що в свою чергу свідчить про безпідставність вимог позивача, у зв'язку з чим вимога про скасування повідомлення Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова Публічному акціонерному товариству "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" (код ЄДРПОУ 14078902) про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за вересень та жовтень 2017 року підлягають задоволенню.

До того ж, щодо вимоги про скасування повідомлення Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова Публічному акціонерному товариству "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" (код ЄДРПОУ 14078902) про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за жовтень 2017 року суд зазначає наступне.

03 жовтня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VШ (далі - Закон №2148-VШ).

Статтю 37 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» викладена у новій редакції, а саме: «Пенсійне забезпечення наукових (науково-педагогічних) працівників здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

До цього, питання фінансування різниці між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до Закону України «про наукову та науково - технічну діяльність», та розміром пенсії із солідарної системи регулювалася пунктом 13 Розділу XV ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Абзацом шістдесят п'ятим підпункту 27 пункту 19 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» N 2148-VШ пункт 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" викладено у новій редакції. З урахуванням зазначених змін абзац перший пункту 13 визначає, що у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність", її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується. Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03 жовтня 2017 року набув чинності 11 жовтня 2017 року з урахуванням особливо порядку набрання чинності, передбаченого самим актом.

Разом із тим, відповідно до розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України N 2148-VIII від 03 жовтня 2017 року цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім:

абзаців першого і другого підпункту 1 та підпункту 2 пункту 1, підпунктів 4 та 5 пункту 2, підпункту 3 пункту 3, абзаців другого і третього, п'ятого і шостого пункту 5, пунктів 6, 9, 13 -15, підпунктів 10 та 22, абзаців двадцять шостого - двадцять восьмого, абзаців тридцять третього - тридцять сьомого, шістдесят шостого - сімдесят другого підпункту 27 пункту 19, пункту 24, підпункту 1 пункту 27, пункту 29 розділу І, пунктів 2-4 розділу II цього Закону, які набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і застосовуються з 1 жовтня 2017 року.

Таким чином, з 01 жовтня 2017 року різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до вимог Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та розміром пенсії із солідарної системи фінансується за рахунок коштів державного бюджету України.

У зв'язку з чим, вимога про скасування повідомлення Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова Публічному акціонерному товариству "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" (код ЄДРПОУ 14078902) про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за жовтень 2017 року підлягає задоволенню ще й з цієї підстави.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

З огляду на вищевикладене суд зазначає, що відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності прийнятих ним повідомлень.

При зазначених обставинах, суд вважає вимоги позивача правомірними та такими, що ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, належним чином обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню.

Згідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України якщо при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа, тому судові витрати в розмірі 1600,00 грн. підлягають стягненню на користь Публічного акціонерного товариства "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" зі Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" до Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про скасування повідомлень - задовольнити в повному обсязі.

Скасувати повідомлення Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова від 29.08.2017 року та від 27.09.2017 року про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і між сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за вересень 2017 року на суму 2470, 91 грн. (дві тисячі чотириста сімдесят гривень 91 копійка) і за жовтень 2017 року на суму 2470, 91 грн. (дві тисячі чотириста сімдесят гривень 91 копійка) відповідно, а всього на загальну суму 4941, 82 грн. (чотири тисячі дев'ятсот сорок одна гривня 82 копійки), направлених Відкритому акціонерному товариству "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект".

Стягнути із Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (вул. Гольбергівська, буд. 15, м. Харків, 61140, код за ЄДРПОУ 41247824) суму витрат по оплаті судового збору на користь Публічного акціонерного товариства "Харківський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут "Енергопроект" (проспект Московський, 10/12, м. Харків, код ЄДРПОУ 14078902) у розмірі 1600, 00 грн. (одна тисяча шістсот гривень).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 02 січня 2018 року.

Суддя Бадюков Ю.В.