
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
28 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1091/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Секірської А.Г.,
за участю секретаря судового засідання Солошенка П.В.,
сторін:
представника позивача – не прибув;
представника відповідача – не прибув;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Свердловантрацит" про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 1 за період з 01.07.2017 по 31.07.2017 в сумі 104 537,02 грн, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК "Свердловантрацит" (далі – відповідач, ТОВ ДТЕК "Свердловантрацит") про стягнення витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, відповідно до п. 2 Розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та страховими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, відповідач повинен вносити до пенсійного фонду обов’язкові платежі у розмірі 100% фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”. Заборгованість ТОВ ДТЕК „Свердловантрацит” перед Управлінням пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком №1 за період з 01.07.2017 р. по 31.07.2017 р. склала 104 537,02 грн. Відповідач добровільно не виконує свої зобов’язання, у зв’язку з чим позивач просив стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах за списком № 1 за період з 01.07.2017 по 31.07.2017 у сумі 104 537,02 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву від 22.12.2017 вх. № 32412/2017 про розгляд справи без його участі (т. 3 арк.спр. 91). Надав письмові пояснення по справі від 06.10.2017 вх. № 24110/2017 (т.1 арк.спр. 62-64), зокрема, зазначив, що до теперішнього часу ТОВ «ДТЕК «Ровенькиантрацит» розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених вказаним в розрахунку суми позову пенсіонерам, не оскаржило, тобто розрахунки є узгодженими та підлягають виконанню. Враховуючи умови концесійного договору від 01.12.2011, обов’язок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій особам, щодо яких управлінням протягом 2017 року направлялися розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, покладається на відповідача.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (т. 3 арк.спр.90а), надав заперечення проти позову від 28.08.2017 вх. № 20999/2017 (т.1 арк.спр. 47-48), додаткові пояснення від 20.11.2017 вх. № 28297/2017 (т.2 арк.спр. 255-256), в яких зазначив, що із наведеного у розрахунку суми позову переліку працівників, у всіх осіб визначено стаж роботи, необхідний для призначення пільгової пенсії у 10 років. При цьому позивачем зазначено, що майже всі ці працівники отримали відповідний стаж у 10 років, працюючи у відповідача. Товариство з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Свердловантрацит” було створено та, відповідно, зареєстровано 23.06.2011, набуло цивільної правоздатності саме з моменту своєї реєстрації - 23.06.2011, а тому до цього часу відповідач не виступав роботодавцем, не міг та фактично не працевлаштовувати жодних працівників. ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” створено на підставі відповідного рішення засновників, тобто відповідач не є правонаступником жодного із підприємств.
Посилаючись на п. 6.1, 6.2 Інструкції “Про порядок обчислення і стати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, п.п. 1 п. 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” відповідач вважає, що позивачем проігноровано принцип пропорційності покриття витрат із отриманим стажем на кількох підприємствах, а відтак усі суми, які заявлені позивачем до відшкодування, розраховані із порушенням норм чинного законодавства. ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” фактично не міг працевлаштовувати жодних працівників до моменту своєї реєстрації, а відтак, жоден із зазначених позивачем у розрахунках, працівників не міг отримати стаж роботи у відповідача більше 5 років (з урахуванням дат призначення пенсій).
На підставі викладеного відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Ухвалою суду від 21.08.2017 відмовлено у задоволенні клопотання ТОВ «ДТЕК «Ровенькиантрацит» про зупинення провадження у справі (т.1 арк.спр. 43).
Ухвалами суду від 30.08.2017 (т.1 арк.спр. 56), від 10.10.2017 (т.1 арк.спр. 88а), від 21.11.2017 (т.3 арк.спр.3-4), від 13.12.2017 (т.3 арк.спр. 15-16) зупинялося провадження у справі на підставі пункту 4 частини другої статті 156 КАС України.
Ухвалами суду від 10.10.2017 (т.1 арк.спр. 88а), від 21.11.2017 (т.3 арк.спр. 3-4), від 13.12.2017 (т.3 арк.спр. 15-16) витребувано від Марківського ОУПФУ Луганської області, ОСОБА_1 ОУПФУ в м. Дніпрі, Царичанського ОУПФУ Дніпропетровської області, від Новокадацького відділу обслуговування громадян ОСОБА_1 ОУПФУ в м. Дніпрі належним чином засвідчені копії пенсійних справ працівників ТОВ «ДТЕК «Ровенькиантрацит», від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України завірену належним чином копію концесійного Договору від 01.12.2011, від УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області індивідуальні відомості про застраховану особу (Форма ОК-5) на ОСОБА_2, на виконання яких надано відповіді Марківським ОУПФУ Луганської області листом від 01.11.2017 вх. № 26410/2017 (т.1 арк.спр. 94), Царичанським ОУПФУ Дніпропетровської області листом від 03.11.2017 вх. № 26677/2017 (т.2 арк.спр. 205), ОСОБА_1 ОУПФУ в м. Дніпрі листом від 20.11.2017 вх. № 28344/2017 (т.2 арк.спр. 207), листом від 19.12.2017 вх. № 32084/2017 (т.3 арк.спр. 21), Міненерговугіллям України листом від 19.12.2017 вх. № 32085/2017 (т.3 арк.спр. 58), УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області листом від 22.12.2017 вх. № 32412/2017 (т.3 арк.спр. 91) та ОСОБА_1 ОУПФУ в м. Дніпрі листом від 28.12.2017 вх. № 33054/2017 (т.3 арк.спр. 96).
Ухвалами від 10.10.2017 (т.1 арк.спр. 87), від 21.11.2017 (т.3 арк.спр. 1), від 13.12.2017 (т.3 арк.спр. 13), від 28.12.2017 (т.3 арк.спр. 243) поновлювалося провадження у справі.
Ухвалою від 28.12.2017 вирішено подальший розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження (т.3 арк.спр. 242).
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини дев’ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог та наявних в матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-77 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на наступне.
Судом установлено, що товариство з обмеженою відповідальністю ДТЕК "Свердловантрацит" зареєстровано як юридична особа 23.06.2011, № запису 1 391 102 0000 0013333, місцезнаходженням якої є Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гоголя, буд. 24А, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань від 28.09.2017 за № НОМЕР_1 (т.1 арк.спр. 24-31).
Позивачем заявлено позовні вимоги щодо відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій за віком, призначених відповідно до пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, наступним працівникам: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18 Відповідно до розрахунку сума позову складає 104 537,02 грн. (т. 1 арк. спр. 5).
На адресу відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, направлено:
- повідомлення про відшкодування пільгових пенсій від 10.07.2017 № 11170/04-19 за липень 2017 року на суму 104 537,02 грн з розрахунками №№ 7430/18, 6980/20 та 7162/18, що підтверджується реєстром відправлених листів з повідомленням (т.1 арк.спр. 7-14);
- повідомлення про відшкодування пільгових пенсій від 13.06.2017 № 9507/04-21 з розрахунками №№ 5306/20, 6271/20, 6386/20, 6382/20, 6378/20, 5522/20, які були отриманий відповідачем 20.06.2017, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (т.1 арк. спр. 14, 14 зв., 15);
- повідомлення про відшкодування пільгових пенсій від 06.07.2017 № 1929/03-11 з розрахунками №№ 865/20, 868/20, 16344/20, 563/20, 612/20, які були отримані відповідачем 08.02.2017, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (т.1 арк. спр. 16, 16 зв., 17-18).
Відповідно до картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” у період з 01.07.2017 по 24.07.2017 відповідно до направлених розрахунків утворилася заборгованість у розмірі 104537,02 грн (т. 1 арк. спр. 6).
Відповідач заперечував проти розрахунку фактичних витрат зважаючи на те, що позивачем проігноровано принцип пропорційності покриття витрат із отриманим стажем на кількох підприємствах та вважає, що жоден з зазначених працівників не міг отримати стаж роботи у відповідача більше 5 років. Тобто відповідач стверджує, що Держане підприємство “Свердловантрацит”, у відокремлених підрозділах якого працювали особи, які мають право на пільгові пенсії, повинне відшкодовувати фактичні витрати пропорційно стажу роботи вказаних працівників на цьому підприємстві.
Вирішуючи питання щодо наявності обов’язку ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” відшкодовувати фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначеним особам, які працювали на ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, суд враховує наступне.
Пенсійний фонд України та його органи, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктами владних повноважень, а спори за участю цих органів є публічно –правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції, та відповідають визначенню “адміністративної справи”.
Згідно із частиною другою Розділу ХV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09 липня 2003 року, № 1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Таким чином, необхідність відшкодування відповідачем позивачу фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1, передбачена діючим законодавством.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, врегульовано розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (надалі –Інструкція №21-1).
Відповідно до п. 6.1. Інструкції №21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:
20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році;
30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році;
40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році;
50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році;
60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році;
70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році;
80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році;
90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році;
100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.
Підпунктом 2.1.1 пункту 2.1. Інструкції №21-1 встановлено, що платниками страхових внесків є страхувальники - роботодавці:
підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Згідно п.6.4. Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.5. Інструкції №21-1 встановлено, що розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Відповідно до п.6.8. Інструкції №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Щодо заперечень відповідача в частині не дотримання позивачем принципу пропорційності покриття витрат із отриманим стажем на кількох підприємствах, визначеного в п.6.2 Інструкції №21-1, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.6.2 Інструкції №21-1 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботу з урахуванням вимог абзацу 3 підпункту 1 пункту 2 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Судом з метою встановлення стажу роботи осіб, зазначених в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, ухвалами витребувано у Марківського об’єднаного Управління пенсійного Фонду України Луганської області, ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України у м. Дніпрі, Царичанського об’єднаного управління Пенсійного фонду Дніпропетровської області копії пенсійних справ осіб, яких зазначено у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, направлених УФПУ в м. Сєвєродонецьк на адресу ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” у липні 2017 року.
Згідно із відомостями, що містяться в отриманих копіях пенсійних справ, судом встановлено таке.
ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 2003 року, працював на посаді, яка надає право отримувати пільгову пенсію, у Відокремленому підрозділі “Шахта “ОСОБА_19 партизан” ДП “Свердловантрацит”, який у 2011 році відповідно до договору концесії від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловнатрацит”, передано у строкове платне користування відповідачу. Крім того, в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_11 є довідка, видана ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” від 30.09.2016 № 104, якою відповідач підтверджує правонаступництво за майновими та не майновими правами ВП “Шахта “ОСОБА_19 партизан” ДП “Свердловантрацит” (т. 2 арк. спр.155-204).
ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_2, працював на посадах, які дають право отримувати пільгову пенсію за списком № 1 з 11.05.1988 по 09.07.1998 у шахті «Майская», яка у подальшому була ліквідована на підставі наказу Міністерства вугільної промисловості України від 17.11.1999 № 164/а та включена до складу Краснодонської дирекції з ліквідації шахт. Архіви шахти «Майская» надані до філіалу «Вуглесервіс», яке є структурним підрозділом ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит». З 17.08.1998 по 29.12.2011 працював на посаді, яка дає право отримувати пільгову пенсію у ДВАТ «ОСОБА_19 партизан», яку в свою чергу було реорганізовано у відокремлений підрозділ «ОСОБА_19 партизан» яка у 2011 році відповідно до договору концесії від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловнатрацит”, передана у строкове платне користування відповідачу. Крім того, в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_12 є довідки, видані ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, якими відповідач підтверджує правонаступництво за майновими та не майновими правами ВП “Шахта “ОСОБА_19 партизан” (т. 2 арк. спр. 66-158).
ОСОБА_13, ІНФОРМАЦІЯ_3, починаючи з 1988 року працював на посаді, яка надає право отримувати пільгову пенсію, у шахті «ОСОБА_19 партизан» ВО «Свердлоантрацит», яка у подальшому реорганізована у відокремлений підрозділ «Шахта «ОСОБА_19 партизан» ДП «Свердловантрацит», яке у 2011 році відповідно до договору концесії від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, передано у строкове платне користування відповідачу. Крім того, в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_13 є довідки, видані ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, якими відповідач підтверджує правонаступництво за майновими та не майновими правами ВП «Шахта «ОСОБА_19 партизан» ДП «Свердловантрацит» (т. 2 арк. спр. 1-65).
ОСОБА_20, ІНФОРМАЦІЯ_4, працював на посадах, які надають право отримувати пільгову пенсію з 05.02.2001 по 15.02.2006 у ДВАТ «Шахта «ОСОБА_19 партизан», з 29.12.2011 по 01.04.2013 у ВП «ОСОБА_19 партизан» ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит», з 01.04.2013 роботу продовжено в ВП «Шахтоуправління Червонопартизанське» ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит», які у 2011 році відповідно до договору концесії від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловнатрацит”, передані у строкове платне користування відповідачу. Крім того, в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_20 є довідки, видані ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, якими відповідач підтверджує правонаступництво за майновими та не майновими правами ВП “Шахтоуправління Червонопартизанське” ДП “Свердловантрацит” та ДВАТ «Шахта «ОСОБА_19 партизан» (т. 1 арк. спр. 182-242).
ОСОБА_21, ІНФОРМАЦІЯ_5, працював на посадах, які надають право отримувати пільгову пенсію, з 03.09.1998 по 10.04.2001 у шахті «Довжанська-Капітальна» ДХК «Свердловантрацит», з 17.12.2001 по 31.07.2004 у ДП ДВАТ «Шахта ім. Я.М. Свердлова», яка у подальшому реорганізовано у ВП «Шахта ім. Я.М. Свердлова» ДП «Свердловантрацит», з 05.08.2004 по 09.04.2006 у ТОВ «Термоантрацит», з 13.04.2006 по 22.06.2006 у ТОВ «Шахтопромбуд», з 07.08.2006 по 10.10.2007 у ВП «Шахта Харківська» ДП «Свердловавтрацит», з 12.10.2007 у ВП «Шахта Довжанська-Капітальна» ДП «Свердловантрацит», яку у подальшому реорганізовано у ВП «Шахта Довжанська-Капітальна» ТОВ ДТЕК «Свердлоантрацит», а згодом об’єднано у ВП «Шахтоуправління Свердловське» ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит», які у 2011 році відповідно до договору концесії від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловнатрацит”, передані у строкове платне користування відповідачу. Крім того, в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_21 є довідки, видані ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, якими відповідач підтверджує правонаступництво за майновими та не майновими правами ВП «Шахта ім. Я.М. Свердлова» ДП «Свердловантрацит» та ВАТ “Шахта “Довжанська-Капітальна” ДГП “Свердловантрацит” (т. 1 арк. спр. 97-181).
ОСОБА_17, ІНФОРМАЦІЯ_6, працював на посадах, які надають право отримувати пільгову пенсію, з 11.07.1985 по 23.06.1993 в управлінні з монтажу та демонтажу, ремонту ГШО ДХК «Свердлоавнтрацит», яке у подальшому реорганізовано у ВП «Управління Спецшахтомонтаж» ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит», яке у 2011 році відповідно до договору концесії від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловнатрацит”, передані у строкове платне користування відповідачу. Крім того, в матеріалах пенсійної справи ОСОБА_17 є довідки, видані ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит”, якими відповідач підтверджує правонаступництво за майновими та не майновими правами ВП «Управління Спецшахтомонтаж» (т. 2 арк. спр. 207-252).
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7, працював на посадах, які надають право отримувати пільгову пенсію, з 01.07.2000, у відокремленому підрозділі «Шахтобудівельницьке управління» ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит» та з 2016 року по 21.03.2017 у відокремленому підрозділі «Шахтоуправління Червонопартизанське» ТОВ ДТЕК «Свердловантрацит» (т. 3 арк. спр. 92-94, 97-231).
Щодо інших осіб, зазначених у розрахунку суми позову, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_16, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
У постанові Луганського окружного адміністративного суду від 27.07.2017 у справі № 812/630/17, яка набрала законної сили, були встановлені обставини стосовно стажу для надання права на отримання пільгової пенсії вищезазначених осіб, тому у даній справі доказуванню не підлягають, оскільки є преюдиційними (т.3 арк.спр. 232 – 236, 237-241).
Також Міністерством енергетики та вугільної промисловості України було надано копію Концесійного договору від 01.12.2011, укладеного між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” (далі – договір концесії) (том 2 а.с.205-218), відповідно до якого концесіонер – ТОВ ДТЕК "Свердловантрацит" є правонаступником підприємства – Державного підприємства "Свердловантрацит" за майновими та немайновими правами та обов’язками (пункт 33.8 договору).
Також відповідно до п.65 договору концесії ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” забезпечує збереження передбачених чинним законодавством, галузевою угодою, колективним договором існуючих на момент укладання концесійного договору соціальних гарантій для працівників Підприємства – ДП “Свердловантрацит”, у тому числі і тих, які будуть звільнені у зв’язку з припиненням Підприємства, цілісний майновий комплекс якого передано в концесію.
А отже, враховуючи умови концесійного договору, обов’язок по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій особам, щодо яких УПФУ в м. Сєвєродонецьк протягом липня 2017 року направлялися розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, покладається на відповідача – ТОВ “ДТЕК Свердловантрацит” (т. 3 арк. спр. 60-89).
Отримавши розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення», не надавши на них заперечень та не оскарживши розрахунки в суді, відповідач фактично узгодив такі розрахунки.
Таким чином, у відповідача виникла заборгованість перед УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. а статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (список № 1) за період з 01.07.2017 по 31.07.2017 в сумі 104 537,02 грн.
Відповідач зазначену суму заборгованості не сплатив у добровільному порядку, що підтверджується карткою особового рахунку платника (т. 1 арк.спр. 37).
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими й такими, що слід задовольнити.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно зі статтею 5 Закону України “Про судовий збір”, розподіл судових витрат між сторонами відповідно до вимог статті 139 КАС України не проводиться.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області до товариства з обмеженою відповідальністю "ДТЕК Свердловантрацит" про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах за списком № 1 за період з 01.07.2017 по 31.07.2017 в сумі 104 537,02 грн задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю ДТЕК "Свердловантрацит" (93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вулиця Гоголя, будинок 24А, код ЄДРПОУ 37596090) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області (93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9, р/р 25605301738 в ЛОУ ВАТ “Державний ощадний банк України”, МФО 304665, код ЄДРПОУ 21792459) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту “а” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за списком №1 за період з 01.07.2017 по 31.07.2017 у сумі 104 537,02 грн (сто чотири тисячі п’ятсот тридцять сім гривень 02 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено та підписано 02 січня 2018 року.
Суддя ОСОБА_22