Постанова № 71372969, 13.12.2017, Біляївський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
13.12.2017
Номер справи
496/4539/17
Номер документу
71372969
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 496/4539/17

Провадження № 2-а/496/142/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2017 року м. Біляївка

Біляївський районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Горяєва І.М.,

за участю секретаря - Полубок Н.А.,

представників позивача - Орлова О.О., Андреєвої О.П.,

відповідачки - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Біляївка справу за адміністративним позовом Біляївського РВ ГУДМС України в Одеській області до ОСОБА_3 про примусове видворення та затримання з метою забезпечення примусового видворення за межі території України особи без громадянства, -

В С Т А Н О В И В:

Представник позивача звернувся до суду з позовом та просив затримати особу без громадянства ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням її до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на строк необхідний для ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України але не більше як на 6 (шість) місяців та примусово видворити за межі України особу без громадянства ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Свої вимоги мотивує тим, що 12.12.2017 року під час проведення цільових профілактичних заходів з нагляду за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант» на території обслуговування Усатівського відділення поліції Біляївського ВП ГУНП в Одеській області за адресою АДРЕСА_1, було виявлено особу без громадянства ОСОБА_3 та доставлено до Біляївського РВ ГУДМС України в Одеській області. При перевірці законності перебування на території України особи без громадянства ОСОБА_3 було встановлено, що ОСОБА_3 прибула на територію України у 1998 році по паспорту колишнього СРСР зразка 1974 року виданого 07.11.1994 року ВВС Алмаликського хокіміята Ташкентської області. 18.04.2011 року відносно неї прийнято рішення про видворення №23, згідно якого обмежено термін перебування на території України до 18.05.2011 року та заборонено в'їзд в Україну терміном на 6 місяців. ОСОБА_3 рішення про видворення не виконала, а продовжувала проживати у АДРЕСА_1. 05.08.2017 року за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративне правопорушення, порушення правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні, а саме ухилення від виїзду з території України після відповідного терміну перебування, по відношенню до особи без громадянства ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення. Постановою про адміністративне стягнення на особу без громадянства ОСОБА_3 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 510 гривень. Під час бесіди встановлено, що ОСОБА_3 підстав для отримання дозволу на імміграцію в Україну та набуття громадянства України не має, на території України перебуває незаконно, постійного місця проживання та законного джерела існування не має. Проте, особа без громадянства ОСОБА_3 з відповідною заявою, а також з заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту в Україні до ГУ ДМС України в Одеській області не звертався, відповідного бажання під час опитування не виявив, жертвою торгівлі людьми себе не вважає. У зв'язку з викладеним представник позивача звернувся до суду з вказаним позовом.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, та просили їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідачка у судовому засіданні позов визнала.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справ упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, якій вирішить спір щодо його прав та обов'язків.

Судом встановлено, що 05.08.2017 року за порушення ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративне правопорушення, порушення правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні, а саме ухилення від виїзду з території України після відповідного терміну перебування, по відношенню до ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення (а.с.8). Постановою про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_3 було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 510 гривень (а.с.9).

Відповідно ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземець та особа без громадянства може бути примусово повернута до країни походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус Іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону.

05.08.2017 року Біляївським РВ ГУДМС України в Одеській області по відношенню до ОСОБА_3 було прийнято рішення № 15 про примусове повернення в країну походження громадянина Р. Узбекистан ОСОБА_3, зобов'язати її покинути території України до 04.09.2017 року (а.с.10-12), та згідно розписки громадянин ОСОБА_3 зобов'язалася не пізніше 04.09.2017 року залишити територію України (а.с.14), але в установлений законом термін вказаний громадянин не вжила ніяких заходів щодо своєчасного виїзду, а продовжує проживати у АДРЕСА_1, таким чином грубо порушує правила перебування в Україні.

12.12.2017 року Біляївським РВ ГУДМС України в Одеській області було складено протокол №000001 про адміністративне затримання ОСОБА_3 за ст. 263 ч.2 КУпАП (а.с.16) та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 грн., згідно постанови від 12.12.2017 року (а.с.17).

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення, крім випадків затримання іноземця або особи без громадянства за незаконне перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України та їх передачі прикордонним органам суміжної держави.

Згідно до частини 3 статті 3 розділу 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно - правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Відповідно до частини 1 стаття 9 розділу II Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Частиною 1 статті 16 розділу II зазначеного вище Закону передбачено, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону.

За таких підстав суд дійшов висновку про обґрунтованість підстав вважати, що відповідачка ухилятиметься від виїзду з території України в добровільному порядку, про що свідчить порушення чинного законодавства України, відсутність документа на право перебування в Україні та коштів, на підставі яких вона може самостійно покинути територію України, а також відсутність у неї законних підстав перебування та проживання на території України.

Відповідно ч.4 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Частиною 2 ст. 162 КАС України встановлено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України.

Таким чином, суд вважає встановленим той факт, що громадянка Р. Узбекистан - ОСОБА_3, знаходиться на території України незаконно, ухиляється від виїзду з України, законних підстав перебування його на території України судом не встановлено.

Відповідно до абзацу 1 частини 7 статті 183-7 КАС України строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, не може перевищувати шести місяців. У разі наявності умов, за яких неможливо забезпечити примусове видворення особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, цей строк може бути продовжений, але не більш як на дванадцять місяців.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що вимоги Біляївського РВ ГУДМС України в Одеській області до ОСОБА_3 про примусове видворення та затримання з метою забезпечення примусового видворення за межі території України є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», ст. ст. 6, 9, 11, 17, 18, 70, 71, 86, 158-163, 183-7, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Біляївського РВ ГУДМС України в Одеській області - задовольнити.

Затримати особу без громадянства ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з поміщенням її до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, на строк необхідний для ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України але не більше як на 6 (шість) місяців.

Примусово видворити за межі України особу без громадянства ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Біляївського районного суду Одеської області апеляційної скарги протягом п'яти днів.

Суддя Біляївського районного суду

Одеської області Горяєв І.М.