
Провадження № 3/702/351/17
Справа № 702/1096/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про накладення адміністративного стягнення
29 грудня 2017 року м. Монастирище
Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Мазай Н.В., з секретарем Ясінською О.А., з участю прокурора Семерунь О.І., особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює начальником Монастирищенської районної державної лікарні ветеринарної медицини, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, з 14.07.2015 року, займаючи посаду начальника Монастирищенської районної державної лікарні ветеринарної медицини, будучи відповідно до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за 2016 рік - 12.05.2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що складено протокол серії ГП № 507747 від 13.12.2017 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Права особі, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відповідно до ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП – роз’яснено.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся та пояснив, що в подальшому докладе максимум зусиль для того, щоб не допускати таке порушення.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно з наказом начальника управління ветеринарної медицини в Монастирищенському районі ОСОБА_2 від 14.07.2015 року № 19 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника Монастирищенської районної державної лікарні ветеринарної медицини ( а.с. 19).
Відповідно до ч. 2 ст. 81 ЦК України юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права. Юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
ОСОБА_1, подаючи декларацію в розділі тип декларації вказав « Посадова особа юридичної особи публічного права» ( а.с. 26-33), а тому Монастирищенська районна державна лікарня ветеринарної медицини є юридичною особою публічного права.
Рішенням № 3 від 11.08.2016 року Національного агентства, яким затверджено роз»яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі Роз»яснення) стосовно заходів фінансового контролю, визначено етапність початку роботи системи декларування у 2016-2017 роках, яка визначена рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування». Так, відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 3 розділу 1 Роз»яснення, перший етап подачі декларацій розпочинається з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб»єктів декларування: - щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної в цьому абзаці. Другий етап декларування розпочинається – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб»єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
В даному випадку, станом на вищевказану дату ОСОБА_1 згідно зі ст. 50 Закону не займав відповідальне та особливо відповідальне становище, а тому для нього початок декларування розпочинався з другого етапу.
Законом України « Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-VIII, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.
Отже, судом встановлено, що на час подання декларації ОСОБА_1 являвся суб»єктом відповідальності відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» та відповідно до вимог цього Закону повинен був подати відповідну декларацію за 2016 рік до 01 травня 2017 року.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація начальника Монастирищенської районної державної лікарні ветеринарної медицини за 2016 рік, була подана ОСОБА_1 до Реєстру лише 12.05.2017 року, тобто з порушенням визначених строків.
Судом, в ході розгляду справи, не встановлено обставин, які б об»єктивно перешкоджали особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, своєчасно подати декларацію, а ті причини її невчасного подання, на які він посилається в протоколі про адміністративне правопорушення, не можуть бути визнані судом поважними.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм, зокрема до норм Закону України «Про запобігання корупції», а саме - ч. 1 ст. 45 Закону. В диспозиції статті передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно-правових актів, що наповнює норму ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому для кваліфікації діяння передбаченого даною статтею необхідним є встановлення несвоєчасного подання декларації, поза строком, визначеним законом.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією, є дата складання протоколу, тобто 13.12.2017 року.
Оцінюючи зібрані у справі докази:
- дані протоколу про адміністративне правопорушення пов»язане з корупцією серії ГП № 507747 від 13.12.2017 (а.с. 2-7);
- наказ начальника управління ветеринарної медицини в Монастирищенському районі ОСОБА_2 від 14.07.2015 року № 19, відповідно до якого ОСОБА_1 призначено на посаду начальника Монастирищенської районної державної лікарні ветеринарної медицини ( а.с. 19);
- даними з Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2016 рік подав 12.05.2017 о 14:36 (а.с. 24);
- щорічну декларацію ОСОБА_1 за 2016 рік ( а.с. 25-33);
- лист Національного агентства з питань запобігання корупції № 93-05/41819/17 від 17.11.2017 року до УЗЕ в Черкаській області ДЗЕ НП України ( а.с. 23);
- лист НАЗК № 53-09/39258/17 від 01.11.2017 року ( а.с. 10), які містять інформацію про несвоєчасне подання декларації суб»єктом декларування ОСОБА_1, що вказує на можливе вчинення ним адміністративного правопорушення, пов»язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, в їх сукупності в результаті повного, всестороннього та обєктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена і в його діях є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи про зобов'язання до 01 травня подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подав декларацію 12.05.2017 року без поважних причин, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП України.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується за місцем роботи, факт правопорушення визнав та усвідомив його наслідки, ступінь його вини, його поведінку під час вчинення правопорушення та після нього, та вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 24, 35, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1, 21 жовтня 1987 народження, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п»ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень, який стягнути на УДКСУ в Монастирищенському районні код ЄДРПОУ 37938738, розрахунковий рахунок: 31110106700318, МФО банку: 854018, Код платника: 21081100.
Штраф має бути сплачений в добровільному порядку не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови.
У разі несплати штрафу в 15 днів в порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 коп. на: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: - 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Строк пред"явлення постанови до виконання 3 ( три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області.
Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, через районний суд. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу про апеляційне оскарження, не було подано.
Суддя Н.В. Мазай