
Справа № 369/1821/17
Провадження № 2-а/369/120/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2017 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Усатова Д.Д.
при секретарі Кузьменко П.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, -
В С Т А Н О В И В:
У лютому 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом до Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи: ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради.
Свої вимоги мотивував тим, що 07 квітня 2016 року 7 сесія 7 скликання Крюківщинської сільської ради Києво- Святошинського району Київської області надала дозвіл ОСОБА_4 та ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у спільну сумісну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовною площею 0,1308га в АДРЕСА_1. Позивач вважаю зазначене рішення сесії Крюківщинської сільради незаконним і таким, що порушує його права.
Вказує, що спірна земельна ділянка перебувала в користуванні його матері ОСОБА_6
18 квітня 2006 року 2 сесія 5 скликання Крюківщинської сільської ради Києво- Святошинського району Київської області затвердила матеріали інвентарізації земельної ділянки площею 0,1337 га для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських будівель, яка розташована в с. Крюківщина, АДРЕСА_1 та зазначена земельна ділянка передана його матері безкоштовно у власність.
На зазначеній земельній ділянці знаходиться житловий будинок, господарські будівлі та споруди, які належать матері позивача ОСОБА_6 Ільїнічні. ІНФОРМАЦІЯ_1 року мати померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1. Спадкоємцями є треті особи у справі: ОСОБА_3 та племінниця ОСОБА_4. Третя особа у справі ОСОБА_5 має право на обов'язкову частку у спадщині відповідно до ст. 1241 ЦК України, і вона звернулась до Вишнівської міської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.
Так позивач вважаю, до вирішення спору щодо кола спадкоємців та прийняття спадщини, реєстрації права власності на будинок, будівлі та споруди, розташовані на земельній ділянці в установленому законом порядку, надання дозволу ОСОБА_4 і ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у спільну сумісну власність спірної земельної ділянки є незаконним, оскільки порушує його права та права його сестри ОСОБА_5.
Враховуючи вищевикладене, позивач просив суд визнати рішення 7 сесії 7 скликання Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 07 квітня 2016 року про надання дозволу ОСОБА_4 та ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у спільну сумісну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовною площею 0,1308га в АДРЕСА_1 незаконним і скасувати його.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.
Відповідач Крюківщинська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області в судове засідання свого представника не направила, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.
В судовому засіданні представник третіх осіб ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позов не визнав, просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити.
Суд, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній докази, приходить до висновку що позов не підлягає до з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 07.04.2016 року надано дозвіл ОСОБА_4, ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у спільну сумісну власність земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд орієнтовною площею 0,1308 га в АДРЕСА_1
23.08.2016 року та 25.08.2017 року позивач звернувся до Крюківщинської сільської ради із проханням зупинити вищевказане незаконне рішення.
Рішенням Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 29.09.2016 року № 10/35 відмовлено ОСОБА_1 у зупиненні рішення Крюківщинської сільської ради щодо виділення земельної ділянки ОСОБА_3, ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 в с. Крюківщина Києво- Святошинського району Київської області. Рішення Крюківіцинської сільської ради щодо виділення земельної ділянки гр. ОСОБА_3, ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 в с.Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області залишенобез змін до вирішення в судовому порядку спору щодо майнових прав на об'єкти нерухомого майна по АДРЕСА_1 в с. Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області.
Згідно вимог ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначенні Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до вимог ст. 59 вказаного Закону рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно вимог ст. 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.
Відповідно до вимог ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; вирішення земельних спорів; вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Згідно вимог ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю суб»єкта владних повноважень порушені її права, свободи та інтереси.
Оцінюючи в сукупності зібрані в справі докази, суд дійшов висновку, що позивачем ОСОБА_1 в позовній заяві не доведено та не надано суду доказів про порушення його прав при зверненні до суду з даним позовом, судом також не встановлено порушення прав позивача з боку відповідача Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, а тому позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 159, 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
П О С ТА Н О В И В:
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського Апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Д.Д.Усатов