
Провадження № 3/243/2018/2017
Справа № 243/9516/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2017 року суддя Слов’янського міськрайонного суду Донецької області Р.В. Кузнецов, розглянувши матеріали, які надійшли із Дружківського відділення поліції Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП: НОМЕР_1, громадянина України, який не працює, місце проживання (перебування): АДРЕСА_1,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
07 жовтня 2017 року о 13 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував транспортним засобом Зил-ППЗ д/н НОМЕР_2 в районі будинку № 172 по вул. Танкістів м. Краматорська Донецької області з явними ознаками наркотичного сп’яніння (блідий вигляд, почервоніння очей, тремтіння пальців рук). Від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку, ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність встановлена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
07 жовтня 2017 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При розгляді адміністративної справи в суді ОСОБА_1 свою провину у скоєнні адміністративного проступку не визнав, пояснив суду, що 07 жовтня 2017 року о 13 год. 00 хв. він керував транспортним засобом Зил-ППЗ д/н НОМЕР_2 в районі будинку № 172 по вул. Танкістів м. Краматорська Донецької області де його і зупинили працівники поліції, також пояснив, що керував автомобілем у тверезому стані. Крім того зазначив, що дійсно відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, оскільки на трасі не бажав залишати службовий автомобіль.
Захисник ОСОБА_1 – ОСОБА_2 у судовому засіданні просив закрити провадження у справі у зв’язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП визнається керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно із п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України № 1452/732 від 09 листопада 2015 року, огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Пунктом 15,16 розділу ІІІ цієї Інструкції передбачено, що за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Не зважаючи на невизнання своєї провини винність ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджена : даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 015747 від 07 жовтня 2017 року, складеного уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку, згідно із яким, 07 жовтня 2017 року о 13 год. 00 хв. ОСОБА_1 керував транспортним засобом Зил-ППЗ д/н НОМЕР_2 в районі будинку № 172 по вул. Танкістів м. Краматорська Донецької області з явними ознаками наркотичного сп’яніння (блідий вигляд, почервоніння очей, тремтіння пальців рук). Від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку, ОСОБА_1 відмовився (а.с. 2); поясненнями ОСОБА_1 викладеними ним письмово в протоколі про адміністративне правопорушення, згідно із якими останній, провину у скоєному правопорушенні визнав (а.с. 2), доданими до протоколу письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, згідно із якими, 07 жовтня 2017 року ОСОБА_1 від огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку відмовився в їх присутності (а.с. 3,4).
В діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, що підтверджується поясненнями самого ОСОБА_1
За таких обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, приходжу до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та доведеність його вини, а також про можливість накладення на нього адміністративного стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (з відповідними змінами) з ОСОБА_1 підлягає стягненню також судовий збір на користь держави.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 40-1, 130, 280, 283-284,287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок на р/р: 31114149700001 у ГУ ДКСУ у Донецькій області, код банку 834016, отримувач Донецьке УК, ідентифікаційний код отримувача 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1(один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп. отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/2203016, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов’янський міськрайонний суд, який виніс постанову.
Строк пред’явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду ОСОБА_5