Постанова № 71349591, 28.12.2017, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
28.12.2017
Номер справи
227/3156/17
Номер документу
71349591
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

28.12.2017 227/3156/17

ПО С Т А Н О В А

Іменем України

28 грудня 2017 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С.

за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1

прокурора - Шендрика С.В.

розглянувши матеріали, які надійшли від управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, яка зареєстрована та проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3,

у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне корупційне правопорушення № 400 від 28 вересня 2017 року, встановлено, що ОСОБА_1, згідно Наказу № 12 від 01 червня 2016 року «По особовому складу» призначено на посаду головного бухгалтера комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва», і згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», вона є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом – НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

До другого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена в пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, головний бухгалтер комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва»– ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2016 рік лише 11 серпня 2017 року о 10 годині 38 хвилин.

Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».

Таким чином, головний бухгалтер комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва» ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєнні вказаного правопорушення визнала в повному обсязі і суду пояснила, що вказане правопорушення вчинила внаслідок того, що їй не було відомо , що вона є суб’єктом декларування..

Прокурор у судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 є суб’єктом правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, її вина підтверджується матеріалами справи, тому просив притягнути її до відповідальності.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в судовому засіданні є доведеною, а її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст.172-6 КУпАП України, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім особистого визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується:

- даними, що містяться в протоколі № 400 від 28 вересня 2017 року;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2, відповідно до яких положення Закону України «Про запобігання корупції» їй було частково їй відомо зі ЗМІ.

- довідкою наданої начальником КП «Добропільський відділ капітального будівництва», відповідно до якої ОСОБА_1 на лікарняному не перебувала.

- листом НАЗК № 93-05/48886/17 від 02 березня 2017 року, відповідно до якого дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до реєстру;

- скрін-шотом подачі декларації ОСОБА_1 від 29.09.2017 р.; відповідно до якого ОСОБА_1в. подано декларацію за 2016 ріку Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 11 серпня 2017 року о 10 год. 30 хв.;

- Наказом №12 від 01 червня 2016 року про призначення ОСОБА_1 на посаду головного бухгалтера комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва»,

- витягом з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11 серпня 2017 року;

- рішенням Добропільського міського голови № 5/33-17 від 21 травня 2008 року про затвердження статуту комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва

- статутом комунального підприємства «Добропільський відділ капітального будівництва;

Посадовою інструкцією головного бухгалтера КП « Добропільський відділ капітального будівництва», затвердженої начальником 01 червня 2016 року.

Отже, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП, відповідно до якої адміністративна відповідальність настає у разі несвоєчасного подання декларації шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у мінімальному розмірі у вигляді штрафу у розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст..40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 268, 283, 284 КУпАП України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень 00 коп.).

Штраф повинен бути сплачений на р\рахунок 31114149700001, код платежу 21081300, МФО 834016, ЄДРПОУ 38033949, одержувач платежу ГУ ДКСУ в Донецькій області.

Стягнути з ОСОБА_1, 18 травня 1984 року, на користь держави судовий збір в розмірі 320,00 грн. (триста двадцять гривень 00 коп.) на рахунок отримувача 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача – 820019, код класифікації доходів бюджету - 22030106.

У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя

Добропільського міськрайонного суду ОСОБА_3

28.12.17