Рішення № 71347665, 22.12.2017, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2017
Номер справи
705/1431/17
Номер документу
71347665
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2017 року справа № 705/1431/17

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Руденко А.В.,

судді - Паламара П.Г.,

судді - Рідзеля О.А.,

при секретарі – Потенко А.О.,

за участю:

позивача – ОСОБА_1 (особисто),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області та ОСОБА_2 внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльності в перерахунку пенсії, щодо ненадіслання інформації про зміни у грошовому утриманні, визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у видачі довідки та зобов’язання надіслати довідку, здійснити перерахунок, -

ВСТАНОВИВ:

У березні 2017 ОСОБА_1 звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з адміністративним позовом, в якому просив визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області щодо перерахунку його пенсії та зобов’язати ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок його пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та їх сімей» №900 від 23.12.2015, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та №947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268, починаючи з 01.01.2016, та до ОСОБА_2 внутрішніх справ України щодо ненадіслання інформації про зміни у грошовому утриманні поліцейських до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для здійснення перерахунку його пенсії та зобов’язати ОСОБА_2 внутрішніх справ України надіслати таку інформацію.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що згідно наказу начальника УМВС України в Черкаській області від 01.10.2001 №127о/с звільнений з органів внутрішніх справ України з посади заступника начальника-начальника слідчого відділення Уманського МВ УМВС України в Черкаській області у званні майора міліції та відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-Х11 йому було призначено пенсію за вислугу років. 07.11.2015 набув чинності Закон України Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-У11, яким утворено Національну поліцію. 11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» та постанову №947 від 18.11.2015, якими збільшено грошове забезпечення працівників поліції. Відповідно до ст. 43 та ст. 63 Закону від 09.04.1992 №2262-Х11 з врахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-У111 пенсія позивача підлягала невідкладному перерахунку з 01.01.2016 у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у подальшому – Порядок №45).

09.03.2017 позивач звернувся до ОСОБА_2 внутрішніх справ України із заявою про надання до Пенсійного фонду України інформації (повідомлення) про зміну у грошовому забезпеченні працівників поліції для перерахунку його пенсії, однак відповіді не отримав. 09.03.2017 позивач також звернувся до Головного управління Національної поліції України із заявою про надання довідки про розмір грошового забезпечення поліцейського для перерахунку пенсії за формою, зазначеною в додатку 2 Порядку №45, за відповідною посадою, яка за класифікаційними характеристиками, назвою, функціональністю, організаційним рівнем, тощо підрозділу у структурі Головного управління національної поліції прирівнюється до посади, з якої позивач був звільнений, на яку отримав відповідь від 20.03.2017 про неможливість надання такої довідки у зв?язку з відсутністю у штатному розписі посади, з якої був звільнений позивач.

Також 09.03.2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області із заявою про перерахунок пенсії, однак отримав відповідь від 23.03.2017 за №180/Т-10 про відмову у перерахунку.

Позивач вважає, що вказаними діями відповідачі порушили його право на перерахунок пенсії за вислугу років, призначену відповідно до Закону №2262-Х11.

Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області за клопотанням позивача до участі у справі як співвідповідача залучено ОСОБА_3 управління Національної поліції у Черкаській області.

Крім цього, позивач надав до Уманського міськрайонного суду Черкаської області клопотання, яким змінив позовні вимоги та просив:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області в перерахунку пенсії позивача та зобов»язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та від 18.11.2015 №947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268», починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру;

- визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 внутрішніх справ України щодо не надіслання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393, в п?ятиденний строк інформації до Пенсійного фонду України про зміни у грошовому утриманні поліцейських та наявність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016.

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції України в Черкаській області щодо відмови у видачі довідки про зміни у грошовому утриманні поліцейських і грошовому забезпеченні посади в структурі Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області, яка за своїми кваліфікаційними характеристиками , функціональними обов»язками, організаційним рівнем та іншими критеріями прирівнюється до посади заступника начальника відділу-начальника слідчого відділення Уманського міського відділу УМВС в Черкаській області, для перерахунку пенсії позивача, зобов’язавши ОСОБА_3 управління Національної поліції України в Черкаській області надіслати до Головного управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до додатку №2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, для перерахунку пенсії позивача.

У судовому засіданні 22.12.2017 позивач підтримав позовні вимоги до ОСОБА_2 внутрішніх справ та Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, в частині позовних вимог до Головного управління Національної поліції від позову відмовився.

Відповідач - ОСОБА_2 внутрішніх справ України,- надав до суду письмові пояснення від 18.04.2017 №12/6-1, у яких вказав, що відповідно до вимог п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» надіслав (повідомив) Пенсійний фонд України про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі довідок для перерахунку пенсій, листом від 03.02.2017 №1461/05/22-2017. Зазначений лист також оприлюднений на офіційному сайті МВС. У задоволенні позову просив відмовити.

Відповідач - ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України,- проти позову заперечив, у письмових запереченнях від 14.04.2017 №3752/08 вказав, що постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» набрала чинності з 02.12.2015, в той час як Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-У111 набрав чинності з 29.12.2015. Оскільки закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, постанова КМУ №988 не є підставою для перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ. У подальшому змінив свою позицію та у письмових запереченнях, поданих до суду 13.07.2017, вказав, що 18.05.2017 на його адресу надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, однак фінансування пенсійних виплат на пенсійне забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань за рахунок коштів Державного бюджету України. Оскільки у видатковій частині бюджету Пенсійного фонду України на 2017 рік додаткові кошти для здійснення виплат перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України не передбачені, перерахунок буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. У зв’язку з цим вважає позов передчасним.

Відповідач ОСОБА_3 управління Національної поліції в Черкаській області проти позову заперечив, у письмових запереченнях від 27.10.2017 №957/26/04-2017 вказав, що повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, здійснюють ліквідаційні комісії ГУМВС України в областях та Києві.

Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 30.10.2017 справа №705/1431/17 передана до Черкаського окружного адміністративного суду за підсудністю.

Представники відповідача - ОСОБА_2 внутрішніх справ України, та відповідача – Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, будучи належним чином повідомленими про день та час розгляд справи, у судове засідання повторно не з?явились.

Представник відповідача – Головного управління Національної поліції в Черкаській області, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 205 КАС України суд розглядає справу за відсутності представників відповідачів.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, наявні у справі, суд вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 з 01.10.2001 призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262, що підтверджується копією пенсійного посвідчення, наявною в матеріалах справи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення для поліцейських, яке за своїми складовими є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.

ОСОБА_2 внутрішніх справ України №4019/02/22-2017 від 22.03.2017 (зареєстрований в Пенсійному фонді України 28.03.2017 за №1167/5) повідомлено, що перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з 01.01.2016 на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.

Позивач звернувся із заявою від 09.03.2017 про перерахунок його пенсії з вищевказаних підстав до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, яке листом від 23.03.2017 №180/т-10 відмовило позивачу у перерахунку пенсії.

18.05.2017 від Управління внутрішніх справ України до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надійшла довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 17.05.2017 №7821, згідно з якою посада заступник начальника відділу-начальник слідчого відділення Уманського МВ УМВС прирівняна до посади заступника начальника відділу поліції і розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 1 січня 2016 року, становить 8045 грн. 19 коп., в тому числі: посадовий оклад – 3250 грн., оклад за званням майор міліції – 2000 грн., надбавка за вислугу років – 2100 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 487,50 грн. премія 2,65% - 207,69 грн.

На час розгляду справи перерахунок пенсії за вислугу років на підставі вказаної довідки не здійснено.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.

Згідно з частиною 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону від 07.11.2015) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших законів» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

При цьому ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 №900-VІІІ статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення» або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015.

Отже, мотиви відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у здійсненні перерахунку пенсії позивача, наведені у листі №180/Т-10 від 09.03.2017, не можуть бути визнані судом законними і обґрунтованими.

Перерахунок пенсій колишнім працівникам міліції здійснюється відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (у подальшому – Порядок №45).

Так, пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 2 Порядку №45 передбачено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

При цьому пункт 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 містить аналогічні норми.

Беручи до уваги, що постанова Кабінету Міністрів України №988 прийнята 11.11.2015, а Закон №900-V111 від 23.12.2015 набрав чинності з 01.01.2015, ОСОБА_2 внутрішніх справ зобов’язане було направити у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Оскільки таке повідомлення було направлене лише 23.03.2017 листом №180/т-10, бездіяльність ОСОБА_2 внутрішніх справ є протиправною.

Також 18.05.2017 ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Черкаській області отримало довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 17.05.2017 №7821, однак перерахунок пенсії протиправно не здійснило.

За правилами частини 3 статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсії у зв’язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсій, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, враховуючи, що право на перерахунок пенсії позивач набув з 01.01.2016, проте, станом на час розгляду та вирішення даної справи доказів здійснення такого перерахунку пенсійним органом не надано, при цьому судом визнано незаконними і необґрунтованими мотиви відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у проведенні перерахунку пенсії позивача, наведені у листі №180/Т-10 від 23.03.2017, то суд, з урахуванням наведеної статті 51 Закону, вважає можливим задовольнити позовні вимоги починаючи з 01.01.2016 без обмеження строком.

При цьому посилання відповідача на відсутність виділених з Державного бюджету коштів як на підставу невиконання покладеного обов’язку по проведенню перерахунку та виплаті пенсії суд вважає необгрунтованим, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину такого невиконання. Вказане узгоджується з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема, рішення у справах «Кечко протии України», «Бурдов протии Росії».

З урахуванням наведених обставин та правових норм, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення вимог позивача про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 11.11.2015№988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», починаючи з 01.01.2016.

Посилання позивача на постанову Кабінету Міністрів України №947 від 18.11.2015 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006» як на підставу перерахунку пенсії позивачу є необґрунтованим, оскільки вказана постанова не регулює питання грошового забезпечення поліцейських, тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Щодо позовних вимог у частині зобов’язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача без обмеження граничного розміру та виплачувати її надалі, суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, тому, оскільки на час розгляду судом справи права позивача в цій частині вимог не були порушені, вони задоволенню не підлягають.

Беручи до уваги вищезазначене, керуючись ст. ст. 241-245, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 внутрішніх справ України щодо не повідомлення до Пенсійного фонду України про підстави перерахунку пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ України ОСОБА_1 згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015, статей 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області у нездійсненні перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Зобов?язати ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015, «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Стягнути з бюджетних асигнувань ОСОБА_2 внутрішніх справ України на користь ОСОБА_1 320 (триста двадцять) гривень судового збору.

Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України України на користь ОСОБА_1 320 (триста двадцять) гривень судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Черкаський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення виготовлений 29.12.2017.

Головуючий суддя А.В. Руденко

Суддя П.Г. Паламар

Суддя О.А. Рідзель