Рішення № 71341665, 28.12.2017, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
28.12.2017
Номер справи
243/10713/17
Номер документу
71341665
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Номер провадження 2-а/243/702/2017

Номер справи 243/10713/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«28» грудня 2017 року Слов’янський міськрайонний суд Донецької області у складі:

Головуючого судді - Хаустової Т.А.,

за участю: секретаря судового засідання – Кобець О.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження цивільну справу за адміністративним позовом ЧОСТА ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області із адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що з 1995 року вона є одержувачем субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. З 01 травня 2017 року їй відмовили в призначенні субсидії на підставі листа № 03-15/3458 від 04 жовтня 2017 року Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради. Прийняття цього рішення обґрунтовують неможливістю отримання відомостей про доходи від Державної фіскальної служби і вимагають оновити персональні данні, а саме поставити відмітку в Паспорті по серії та номеру, встановлену наказом № 602 «норми», які слугували нейтралізацією Закону України від 16 липня 1999 року 1003-ХІУ «Про внесення змін у закон №320/ВР «Про державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів»». Ці «норми» надалі увійшли до Податкового кодексу замість норм Закону. Вважає, що Наказ «відмінив» її права і свободи.

У її Паспорті на підставі Рішення Слов’янського міськрайонного суду Донецької області 21 травня 2004 року проставлена відмітка Державною податковою адміністрацією - «має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера» (Р. І, ст. 1, ч. 2); «до Державного реєстру не вноситься інформація про осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційного повідомляють про це відповідні державні органи » (Р. II, ст. 5, ч. 3).

Міжнародний Нюрнберзький трибунал 1945-1946 років визнав присвоєння людям персональних номерів злочином проти людства, що не має терміну давності. Постанова Верховної Ради України № 3248-УІ від 19 квітня 2011 року нагадує про чинність і значимість вироку Нюрнберзького трибуналу.

Відповідно до Конституції України «Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод» (ст. 22); «Виключно законами України визначаються права і свободи людини» (ст. 92); «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України» (ст. 19); «Конституція України має найвищу юридичну силу» (ст.8); «Суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов’язковим до виконання» (ст. 129-1).

Вважає протиправною відмову в одержанні субсидії, тому змушена звернутися до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області з відповідним позивом.

У Доповненні до позову ОСОБА_2 зазначила, що згідно ст. 22 Конституції України вона не втратила права на здійснення платежів без ідентифікаційного номера, відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб платників податків та інших обов’язкових платежів», оскільки рішення суду, яким їй було надано таке право, є обов’язковим для виконання на всій території України.

Просить суд визнати протиправним та неконституційним рішення та дії Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області щодо відміни нарахування субсидії з 01 травня 2017 року та зобов'язати Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради поновити нарахування субсидії їй - ОСОБА_2 з 01 травня 2017 року. Судові витрати просить покласти на відповідача.

Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явилася. Надала суду Заяву про розгляд справи у її відсутності. Позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_3, яка діє на підставі Довіреності від 17 травня 2017 року за вихідним номером 08-20/1597 (а.с.20) у наданих суду Запереченнях від 22 грудня 2017 року зазначила, що Управління вважає позовні вимоги ОСОБА_2 не обґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав:

ОСОБА_2 з травня 2015 року та 2016 року було автоматично призначено субсидію на наступний період, як такій що, отримувала субсидію у попередньому періоді.

Відповідно до п. 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами) якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

Відсутність необхідних даних у файлі-запиті (ідентифікаційний номер) унеможливлює отримати від Державної фіскальної служби інформації про доходи осіб, які в паспорті громадянина України мають відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, і як наслідок, проведення розрахунку субсидії домогосподарствам, у складі яких є такі особи.

Згідно Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів», який втратив чинності 01 січня 2011 року, для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Відповідно до п. 70.13 ст. 70 Податкового кодексу України документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених пунктом 70.12 цієї статті, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.

Відповідно до п. 1 спільного наказу Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 17 грудня 2010 року №955/628 «Про втрату чинності спільних наказів Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2004 року №602/1226 та від 06 липня 2006 року №386/663» спільний наказ Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2004 року №602/1226 «Про затвердження Порядку унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів» втратив чинність з 21 січня 2011 року.

Окрім того, згідно із п. 2.1 п. 2 наказу ДПА України від 17 грудня 2010 року № 954 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та втрату чинності деяких наказів Державної податкової адміністрації України» наказ ДПА України від 27 січня 1998 № 43 «Про затвердження Положення про картку фізичної особи - платника податків» втратив чинність з 21 січня 2011 року.

Починаючи із 01січня 2011 року облік фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби згідно із п. 63.6 ст. 63 гл.6 та п. 70.1 ст. 70 гл.7 р. II Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями та п. 2 р. VIII про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 10.12.2013 №779, облік фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та подали до контролюючого органу Повідомлення, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Враховуючи наведене, фізична особа, яка через свої релігійні та інші переконання відмовлялася від прийняття ідентифікаційного номеру та в паспорті громадянина України має відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера, внесену до 2011 року, втрачає таке право починаючи з 21 січня 2011 року.

Згідно із п. 1 р. VIII Положення № 779 фізична особа, яка раніше не подавала Облікової картки і відомості про яку не включено до Державного реєстру та яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати відповідному контролюючому органу Повідомлення за формою № 1П (додаток 8), яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру, та пред’явити паспорт громадянина України..

Пунктом 8 р. VIII Положення №779 визначено, після отримання підтвердження щодо можливості внесення відмітки за зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення, контролюючий орган вносить до паспорта відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, форму якої наведено в додатку 9 до цього Положення. Датою взяття на облік в окремому реєстрі Державного реєстру вважається дата внесення відмітки до паспорта.

Згідно п. 13 Положення громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

ОСОБА_2 було повідомлено 04 жовтня 2017 року про оновлення її персональних даних, у зв’язку з тим, що Управлінням отримати відомості від Державної фіскальної служби про доходи неможливо.

У зв’язку з тим, що Управління не має можливості отримати відомості про доходи ОСОБА_2 субсидія на наступний термін не призначена.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Управління, як орган місцевого самоврядування, діє лише в межах чинного законодавства та делегованих повноважень, а покладені на нього функції виконує суворо в межах чинного законодавства та під контролем вищих органів системи.

Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення.

Просить суд у задоволені позовних вимог ОСОБА_2 до Управління про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, відмовити.

Відповідно до ч.3 ст. 194 Кодексу Адміністративного Судочинства України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів».

В порядку частини 3 ст.194 Кодексу Адміністративного Судочинства України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.

Суд, розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити певні дії підлягають задоволенню частково з огляду на наступне.

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_2 з травня 2015 року та 2016 року було автоматично призначено субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період, як такій що, отримувала субсидію у попередньому періоді.

04 жовтня 2017 року на адресу позивача ОСОБА_2 Управлінням соціального захисту населення Слов’янської міської ради було направлено Листа в якому Управлінням було роз’яснено, що їй необхідно оновити персональні дані у Державній фіскальній службі, оскільки Управління не може отримати інформацію про її доходи, відповідно до вимог п. 14 Положення «Про спрощення порядку надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу твердого та рідкого пічного побутового палива» (а.с.7).

Рішенням Слов’янського міськрайонного суду Донецької області від 20 квітня 2004 року Об’єднану державну податкову інспекцію в м. Слов’янську було зобов’язано провести в паспорті ОСОБА_2 відмітку про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру. Рішення набуло законної сили 04 травня 2004 року (а.с.6).

Як вбачається із копії Паспорта серії СВ № 730140, виданого Слов’янським МВ УМВС України в Донецькій області 26 червня 2002 року, громадянці України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на сторінці 7 Слов’янською податковою інспекцією було зроблено наступний запис: «ОСОБА_2 відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб платників податків та інших обов’язкових платежів» має право здійснювати будь-які виплати без ідентифікаційного номера» (а.с.5 зворот).

Відповідно до п. 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами) якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 Кодексу Адміністративного Судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Рішенням Слов’янського міськрайонного суду Донецької області від 20 квітня 2004 року було встановлено, що ОСОБА_2 сповідує християнську релігію. Виходячи зі своїх релігійних переконань вона не може мати та користуватися присвоєним їй ідентифікаційним номером (а.с.6).

Відповідний запис про наявність у ОСОБА_2 права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру було зроблено на підставі Рішення Слов’янського міськрайонного суду від 20 квітня 2004 року в її Паспорті серії СВ № 730140, виданого Слов’янським МВ УМВС України в Донецькій області 26 червня 2002 року (а.с. 5) .

Спірним питанням в даній справі є законність дій відповідача щодо не призначення субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг позивачу ОСОБА_2 через неможливість отримання даних про доходи позивача у зв’язку з не проведенням оновлення даних про відсутність у неї ідентифікаційного коду через релігійні переконання. Позивач ОСОБА_4 вважає, що при внесенні змін до чинних законів відповідачем було допущено звуження змісту та обсягу її існуючих прав і свобод.

Відповідно до ст. 19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (1966 року) кожна людина має право безперешкодно дотримуватися своїх поглядів.

Статтею 22 Конституції України встановлено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів», який втратив чинності 01 січня 2011 року, для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'язкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Згідно із ст. 70 гл. 6 р. ІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI та р. VIII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 17 грудня 2010 року №954 (далі – Положення №954) облік фізичних осіб – платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.

Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, подає повідомлення за формою №1П (далі – Повідомлення) до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою.

Для заповнення Повідомлення використовуються дані паспорта громадянина України та інших документів, які подаються у разі зміни паспортних даних.

Прийняття Повідомлень, їх перевірка на дотримання вимог щодо оформлення документів, які подаються для обліку фізичних осіб в окремому реєстрі Державного реєстру, здійснюється працівниками структурних підрозділів органів державної податкової служби, до функцій яких належить реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі.

Взяття на облік фізичних осіб в окремому реєстрі Державного реєстру здійснюється протягом десяти робочих днів від дня подання до органу державної податкової служби Повідомлення.

Відповідно до п. 8 р. VIII Положення №954 за зверненням фізичної особи, яка подала Повідомлення для обліку її в окремому реєстрі Державного реєстру, орган державної податкової служби після отримання інформації з Державного реєстру про взяття такої особи на облік за прізвищем, ім’ям, по батькові, серією і номером паспорта вносить до паспорта громадянина України такої особи (сьома, восьма або дев’ята сторінка) відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Згідно Конвенції про захист прав і основоположних свобод кожен має право на свободу думки, совісті та релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання, а також свободу сповідувати свою релігію або переконання під час богослужіння, навчання, виконання та дотримання релігійної практики і ритуальних обрядів як одноособово, так і спільно з іншими, як прилюдно, так і приватно.

Судом з достовірністю було встановлено, що рішенням Слов’янського міськрайонного суду Донецької області від 20 квітня 2004 року було встановлено, що ОСОБА_2 сповідує християнську релігію. Виходячи зі своїх релігійних переконань вона не може мати та користуватися присвоєним їй ідентифікаційним номером (а.с.6).

Відповідний запис про наявність у ОСОБА_2 права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номеру було зроблено в її Паспорті на підставі Рішення Слов’янського міськрайонного суду від 20 квітня 2004 року відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб платників податків та інших обов’язкових платежів», який діяв на момент виникнення такого права у ОСОБА_2, та яке на даний час, відповідно до ст. 22 Конституції України, не може бути звужено шляхом скасування призначеної раніше субсидії з тих підстав, що Закон України «Про державний реєстр фізичних осіб платників податків та інших обов’язкових платежів» втратив чинність.

Відповідно до п. 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами) після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян.

Як вбачається із Довідки Слов’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України № 1212/04 про доходи ОСОБА_2, остання отримує пенсію за віком при повному стажі у розмірі: за період з листопада 2016 року по квітень 2017 року включно – у розмірі 1462,00 грн. щомісяця; за період з травня 2017 року по вересень 2017 року – у розмірі 1527,00 грн. щомісячно; за жовтень 2017 року – у розмірі 1664,24 грн. (а.с.8).

Пунктом 13 Положення зазначено, що забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим Положенням. Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Позивачем ОСОБА_2 при подачі документів на оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива було надано копію паспорту громадянина України, в якій зазначено, що «ОСОБА_2 відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний реєстр фізичних осіб платників податків та інших обов’язкових платежів» має право здійснювати будь-які плати без ідентифікаційного номера». Посилання представника відповідача на те, що позивач з 2011 року вже не має права здійснювати платежі без ідентифікаційного номера за даними паспорту, оскільки втратила таке право через те, що не звернулася із повідомленням за формою №1П до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою, суд не приймає до уваги, оскільки вбачається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод позивачки ОСОБА_2

Що стосується вимог позивача ОСОБА_2 щодо визнання рішення Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області неконституційним, суд зазначає, що вирішення даного питання відноситься до компетенції Конституційного Суду України, у зв’язку з чим судом першої інстанції розглянуті та задоволені бути не можуть.

Тому, враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в частині визнання протиправними дії Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області щодо відміни нарахування субсидії з 01 травня 2017 року та зобов’язання Управління поновити нарахування субсидії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01 травня 2017 року.

Позивачем сплачено судовий збір в сумі 620 грн. (а.с.1).

Частиною 1 ст. 94 КАС України встановлено, що якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення.

З огляду на що судові витрати понесені ЧОСТА ОСОБА_1 у розмірі 620 грн. необхідно компенсувати їй за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Керуючись вимогами ст.ст. 2-15, 35, 72, 77, 90, 159-161, 168, 192-196, 211 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 19 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» , суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ЧОСТА ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області щодо відміни нарахування субсидії з 01 травня 2017 року.

Зобов’язати Управління соціального захисту населення Слов’янської міської ради Донецької області поновити нарахування субсидії ЧОСТА ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 01 травня 2017 року.

Судові витрати понесені ЧОСТА ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 620 грн. (шістсот двадцять грн.) компенсувати їй за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В іншій частині позовних вимог – відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано.

Рішення прийнято, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Головуючий:

Суддя Слов’янського

міськрайонного суду ОСОБА_5.