
Справа № 234/17347/17
Провадження № 3/234/2931/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2017 року місто Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., при секретарі Овчаровій Ю.Д., за участю прокурора Мосієнка С.А., особи, щодо якої складено протокол, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у с.Кирдани, Житомирської області, депутата Краматорської міської ради, працюючого ДДМА, кафедра КІТ, доцент кафедри, громадянина України, який має повну вищу освіту, одруженого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП - НОМЕР_1,
якому розяснено зміст ст.268 КУпАП,
за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», Закону України «Про місцеві вибори», згідно Рішення Краматорської міської ради №1/VII-01 «Про підсумки виборів міського голови, депутатів міської ради і визнанні їх повноважень VII скликання ОСОБА_1І.» від 23.11.2015 року, ОСОБА_1 було зареєстровано депутатом Краматорської міської ради (на теперішній час Краматорська міська ради), і згідно пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», він є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.
Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.68 Конституції України та п.1 ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих ради» на депутатів місцевих рад покладено обовязок додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».
Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) депутат Краматорської міської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 24.07.2017 року о 15 год. 18 хв.
У своєму поясненні ОСОБА_1І пояснив, що він був ознайомлений з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», знаходився на території України, не перебував на лікарняному або у відпустці, тобто мав фізичну можливість своєчасно, до 01.05.2017 подати декларацію про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за період 2016 року, але у звязку з особистої зухвалості та безвідповідальності, ним не було подано декларацію у встановлений термін до 01.05.2017 року.
Таким чином, депутат Краматорської міської ради ОСОБА_1, несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчиненням правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У суді ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та показав, що був ознайомлений з вимогами Законів України «Про запобігання корупції», але у звязку з зайнятістю на роботі та повязаними з нею складнощами своєчасно не встиг подати електрону декларацію у встановлений термін до 01.05.2017 року, письмову декларацію вчасно надав до відділу кардрів. Електрону декларацію подав 24.07.2017 року, коли перебував у відпустці.
Обставини правопорушення підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення, матеріалами перевірки, а саме копіями декларацій ОСОБА_1 за 2016 рік, копіями матеріалів особової справи, рішення Краматорської міської ради №1/VII-01 «Про підсумки виборів міського голови, депутатів міської ради і визнанні їх повноважень VII скликання ОСОБА_1І.», скриншотом з офіційного сайту Краматорської міської ради, щодо списку депутатів Краматорської міської ради, копією посвідчення депутата ОСОБА_1, письмовими поясненнями ОСОБА_1
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
При накладенні стягнення відповідно до ст.33 ч.2 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
На підставі наведеного, правопорушнику слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.1 КУпАП, , ЗУ «Про судовий збір»-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та піддати його штрафу на користь держави в розмірі пятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.) судовий збір в розмірі 320,00 грн. (триста двадцять гривень 00 коп.).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законнимпредставником,захисником, потерпілим, його представником,атакож прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7та ч.1 ст.287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя ОСОБА_2