Рішення № 71329495, 27.12.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2017
Номер справи
815/5914/17
Номер документу
71329495
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/5914/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(додаткова)

27 грудня 2017 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про винесення додаткового рішення за його позовом до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про стягнення суми грошового забезпечення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (надалі по тексту позивач) звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області (надалі по тексту відповідач), в якому, з урахуванням уточненого адміністративного позову, просив суд:

- стягнути з Головного управління МВС України в Одеській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08592268) на його користь суму грошового забезпечення, яке повинне було нараховане та виплачено йому за період служби в ОВС України з 01.01.2008 року по 26.08.2015 року у розмірі 25 315 грн. з урахуванням індексації та відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів;

- стягнути з Головного управління МВС України в Одеській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08592268) на його користь суму несплаченої одноразової грошової допомоги при звільненні, у розмірі 12 657, 50 грн. з урахуванням та відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів.

В обґрунтування позовних вимог позивач в цілому зазначив, що в період з 20.08.1995 року по 26.08.2015 року він проходив службу в органах внутрішніх справ України. 26.08.2015 року наказом ГУМВС України в Одеській області № 608 о/с позивача на підставі підпункту «б» пункту 64 розділу VII Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого 29.07.1991 року постановою Кабінету Міністрів Української РСР №114, звільнено з органів внутрішніх справ України. Верховною Радою України (ВВР) прийнятий Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2012-ХІІ від 20.12.1991 року. Пунктом 1 статті 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що дія цього Закону поширюється на військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - правоохоронних органів) Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, які проходять військову службу на території України, і військовослужбовців зазначених вище військових формувань та правоохоронних органів - громадян України, які виконують військовий обов'язок за межами України, та членів їх сімей. Пунктом 2 ст. 9 зазначеного Закону встановлено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», наказу Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007 року № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» грошове забезпечення військовослужбовця складається : з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Підпунктом 3 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 273 від 17.07.2014 року визначено надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Згідно з підпунктом 2.16.3 пункту 2.16 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2007 року № 499, допомога для оздоровлення особам рядового і начальницького складу надається в разі вибуття в чергову відпустку у розмірі грошового забезпечення, яке особа отримувала на день виплати. Позивач зазначає, що отримані від відповідача довідки про нараховане та виплачене грошове забезпечення за період з 01.01.2008 року по 26.08.2015 року свідчать про те, що сума грошового забезпечення, яке повинне було нараховане та виплачено йому за період служби в ОВС України з 01.01.2008 року по 26.08.2015 року складає 25 315 грн., у звязку з чим позивач звернувся до суду та просить стягнути з відповідача на його користь зазначену суму з урахуванням індексації та відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів.

Від представника відповідача надійшли письмові заперечення на позов, які в цілому були обґрунтовані тим, що позивач перебував на посаді оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу роботи з персоналом та внутрішніх розслідувань управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в області. Відповідно до Положення про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ ОСОБА_1 звільнено з органів МВС України у запас Збройних Сил України за п. 64 «б» (через хворобу) на підставі наказу ГУМВС України в Одеській області від 26.08.2015 року № 608 о/с. За загальним правилом пріоритетними є норми спеціального законодавства, а трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціального законодавства не врегульовано спірні правовідносини або коли про це йдеться у спеціальному законі. Згідно наказу МВС України від 31.12.2007 року № 499 підставою для виплати грошового забезпечення є наказ начальника органів внутрішні справ про призначення на посаду та встановлення розміру окладів, надбавок, доплат. Пунктом 2.16 регламентовано право на отримання матеріальної допомоги. Так, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ надається матеріальна допомога у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення на день виплати, та один раз на рік - допомога на оздоровлення в розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення. Тобто, зазначеною нормою визначено верхній кордон розміру грошової допомоги, але нижній не визначено - на розсуд керівництва та у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання. Тому відповідач зазначає, що не можна погодитись з висновком позивача по справі про те, що допомога на оздоровлення повинна дорівнювати повному розміру місячного грошового забезпечення.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про стягнення суми грошового забезпечення задоволено, а саме: стягнуто з Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області (код ЄДРПОУ 08592268) на користь ОСОБА_1 суму грошового забезпечення, яке повинне було бути нараховане та виплачено йому за період служби в органах внутрішніх справ з 01.01.2008 року по 26.08.2015 року у розмірі 25 315 грн. з урахуванням індексу інфляції та відрахуванням установлених законом податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Тобто вказаною постановою судом задоволено одну з двох заявлених вимог позивача.

19 грудня 2017 року від позивача надійшла заява, в якій останній просить винести додаткове судове рішення щодо задоволення другої позовної вимоги, зазначеної в уточненому адміністративному позові.

Відповідно до ч. 3 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

На підставі ч.9 ст.205 КАС України, згідно з якою - якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не зявилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта, - заява розглянута в порядку письмового провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 252 КАС України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:

1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;

2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;

3) судом не вирішено питання про судові витрати.

Як встановлено судом, постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області про стягнення суми грошового забезпечення задоволено, а саме: стягнуто з Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області (код ЄДРПОУ 08592268) на користь ОСОБА_1 суму грошового забезпечення, яке повинне було бути нараховане та виплачено йому за період служби в органах внутрішніх справ з 01.01.2008 року по 26.08.2015 року у розмірі 25 315 грн. з урахуванням індексу інфляції та відрахуванням установлених законом податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Тобто вказаною постановою суду не було ухвалено рішення щодо позовної вимоги позивача про стягнення з Головного управління МВС України в Одеській області в особі ліквідаційної комісії (код ЄДРПОУ 08592268) на його користь суму несплаченої одноразової грошової допомоги при звільненні, у розмірі 12 657, 50 грн. з урахуванням та відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів, з приводу якої судом досліджувалися докази.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає зазначену позовну вимогу такою, що підлягає задоволенню у звязку з наступним.

Як встановлено судом при розгляді вищезазначеної справи, у ГУ МВС України в Одеській області в особі Ліквідаційної комісії виникла заборгованість перед Позивачекм за несвоєчасну та неповному обсязі виплату грошового забезпечення, за період служби в ОВС України з 01.01.2008 року по 26.08.2015 у розмірі 25 315 грн.

Судом встановлено, що згідно відповіді Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області в особі ліквідаційної комісії, одноразова грошова допомога при звільненні нарахована та перерахована позивачу за 19 років календарної служби у Збройних Силах та органах внутрішніх справ у розмірі 73059,79 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на час звільнення), виплата одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби виплачується за наявності вислуги 10 років і більше, особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяким іншимособам, які мають право напенсію за цим Законом та звільняються зі служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотківмісячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ які звільняються із служби за станом здоров'я, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Таким чином, для обчислення грошової допомоги при звільненні треба враховувати доплати які нараховувалися Позивачу протягом кожного календарного року служби.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити вимогу позивача про стягнення на його користь з відповідача суму недоплаченої йому одноразової грошової допомоги при звільненні, що складає 12 657, 50 грн. (25315 грн. х 50%).

На підставі викладеного та керуючись ч.9 ст.205, ст.ст. 242-246, 252 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Прийняти по справі додаткове рішення, яким Стягнути з Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області (код ЄДРПОУ 08592268) на користь ОСОБА_1 суму несплаченої одноразової грошової допомоги при звільненні у розмірі 12 657, 50 грн. з урахуванням та відрахуванням установлених законом податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його складання через суд першої інстанції до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Суддя С.О. Cтефанов