Ухвала суду № 71308414, 28.12.2017, Кілійський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
28.12.2017
Номер справи
502/1356/17
Номер документу
71308414
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 502/1356/17

УХВАЛА

28 грудня 2017 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області

у складі:

головуючого - судді Масленикова О.А.

за участю:

секретаря судового засідання – Скрипкіної А.Ю.

позивача – ОСОБА_1

представника позивача – ОСОБА_2

представника відповідача – ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду

справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1 до

Трудівської сільської ради Кілійського району Одеської області

про

визнання рішення протиправним, зобов’язання вчинити певні дії

та стягнення відшкодування шкоди

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернувся до Кілійського районного суду Одеської області з адміністративним позовом в якому просив суд:

-визнати протиправним рішення Трудівської сільської ради Кілійського району Одеської області № 106-VІІ-ХІХ від 17.05.2017 року про відмову в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під особисте селянське господарство площею 0,70 га за адресою: Одеська область. Кілійський район, с. Трудове, вул. Шевченка, 2;

-зобов’язати Трудівську сільську раду Кілійського району Одеської області надати позивачу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під особисте селянське господарство площею 0,70 га за адресою: Одеська область, Кілійський район, с. Трудове, вул. Шевченка, 2, та затвердити проект відведення земельної ділянки під особисте селянське господарство площею 0,70 га за адресою: Одеська область, Кілійський район, с. Трудове, вул. Шевченка, 2;

-стягнути з Трудівської сільської ради Кілійського району Одеської області на користь позивача 25 000 гривень відшкодування матеріальної та 80 000 гривень відшкодування моральної шкоди, спричиненої протиправним рішенням відповідача.

Після відкриття провадження у справі та призначення на 28.12.2017 р. судового засідання, 15.12.2017 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким, серед іншого, Кодекс адміністративного судочинства України викладено в редакції, що передбачає здійснення адміністративного судочинства за правилами, передбаченими цим Кодексом у порядку позовного провадження (загального або спрощеного) /ст. 12 КАС/.

При цьому, як зазначено в п. 10 ч. 1 розділу VІІ КАС України, який набрав чинності 15.12.2017 р., справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Таким чином, справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 відноситься до предметної юрисдикції окружного адміністративного суду.

А згідно з ч. 1 ст. 24 КАС України – адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об’єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Виходячи з наведеного, справа є підсудною ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.

Як зазначено в п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Як зазначено в ч. 6 ст. 7 КАС України – у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону).

Оскільки КАС України містить положення щодо передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого у разі її належності до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, та не містить положень, які регламентують дії суду у разі надходження заяви у справі, яка належить до предметної юрисдикції іншого суду, суд, з урахуванням думки учасників справи, які вважали за необхідне передати справу за підсудністю, приходить до висновку, щодо необхідності застосування положень ч. 6 ст. 7 та п. 3. ч. 1 ст. 29 КАС України та передачі справи за позовом ОСОБА_1 на розгляд ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.

Керуючись ч. 6 ст. 7, ст. 20, п. 3 ч. 1, ч. ч. 5-6 ст. 29 КАС України, суд –

У Х В А Л И В :

Справу № 502/1356/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Трудівської сільської ради Кілійського району Одеської області про визнання рішення протиправним, зобов’язання вчинити певні дії та стягнення відшкодування шкоди – передати на розгляд ОСОБА_4 окружному адміністративному суду.

Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до ОСОБА_4 апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_5