ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.12.09Справа №2а-7691/09/11/0170 о 9 годині 45 хвилин
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим
до Благодійного фонду розвитку культури та творчості "Лотос"
про стягнення фінансових санкцій в сумі 2347,75 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Київського району м. Сімферополя звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим до Благодійного фонду розвитку культури та творчості "Лотос" про стягнення фінансових санкцій в сумі 2347,75 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у встановлений законом строк не сплачуються штрафні санкції за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку.
У судове засідання прокурор не з'явився, про причини неприбуття не повідомив, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином; представник позивача не з’явився, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, також зазначив, що станом на день судового розгляду справи, фінансових санкцій в сумі 2347,75 грн. відповідачем не сплачено.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, за адресою зазначеною у тексті позовної заяви та документах наявних у матеріалах справи.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов’язані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не з’явившегося представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Благодійний фонд розвитку культури та творчості "Лотос" ( код ЄДРПОУ 24405894) зареєстрований Головним управлінням юстиції в АР Крим 01.12.2000р., (а.с.6-7).
Судом встановлено, що Благодійний фонд розвитку культури та творчості "Лотос" зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду в Київському районі м. Сімферополя АР Крим як платник внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ( 14-04-6638)(а.с.5).
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі – Закон № 1058-ІV) орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону № 1058-ІV всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону № 1058-ІV страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону № 1058-ІV визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Відповідно до п.5 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками також є застраховані особи, зазначені у п.3 статті 11 Закону № 1058- IV фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності.
Згідно з п. 4 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до частини 1 статті 21 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік страхових внесків.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року № 7-6 затверджено Порядок формування та надання органам Пенсійного фонду України відомостей про застрахованих осіб, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 року № 1000/9599 (далі - Порядок).
Пунктом 1.1 Порядку врегульовані правила формування та надання до органів Пенсійного фонду відомостей про застрахованих осіб, які використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Пунктом 1.3. Порядку передбачено обов’язок страхувальників один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подавати до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Відповідно до п.5 ч.9.статті 106 Закону № 1058- IV та п.1.5 Порядку за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою, або подання недостовірних відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення – 20 відсотків зазначених сум та не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідачем не надані відомості до системи персоніфікованого обліку за 2007р., у зв’язку з чим, 20.05.2008р. Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим було винесено рішення №693П про застосування фінансових санкцій за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, згідно якого до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 3410,96грн. (а.с.9).
Рішення отримане уповноваженою особою відповідача 20.05.2008р. (а.с.9).
Судом встановлено, що станом на день судового розгляду справи відповідачем було частково сплачено заборгованість у розмірі 1063,21 грн., таким чином за відповідачем склалась заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 2347,75 грн.
Під час розгляду справи, до суду не надано підтвердження зі сплати заборгованості по фінансовим санкціям у розмірі 2347,75 грн.
На підставі викладеного, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкції в сумі 2347,75 грн. підлягають задоволенню повністю.
Згідно з п.34 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про сплату державного мита” від 21.01.1993 року №7-93, органи Пенсійного фонду України звільнені від сплати державного мита.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Під час судового засідання, яке відбулось 08.12.2009 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено та підписано 14.12.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути зБлагодійного фонду розвитку культури та творчості "Лотос" ( код ЄДРПОУ 24405894) на користь Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 2347( дві тисячі триста сорок сім) гривень 75 копійок на р/р 2560570445712 в ОАО " Державний ощадний банк України" м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 20725930.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набираєзаконної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаленко С.А.