
Справа № 417/5040/17
Провадження № 2-а/417/73/17
У Х В А Л А
Іменем україни
"26" грудня 2017 р. с. Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Логвіненко Т.Г.
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Біловодського пенсійного фонду в особі керуючого пенсійним фондом ОСОБА_2 про правильність нарахування пенсії та додатків-збільшення пенсії по пенсійній реформі з 1 жовтня 2017 року та матеріали додані до нього,
ВСТАНОВИВ:
26.12.2017 року до Марківського районного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Біловодського пенсійного фонду в особі керуючого пенсійним фондом ОСОБА_2 про правильність нарахування пенсії та додатків-збільшення пенсії по пенсійній реформі з 1 жовтня 2017 року
Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд прийшов до наступного висновку.
15.12.2017 року набрав чинності Закон України № 2147-19 від 03.10.2017 року «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» в якому кодекс адміністративного судочинства викладено в новій редакції.
Згідно ч.1 ст.20 КАС місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно п.12 ч.1 розділу 7 перехідних положень КАС установити, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей справи у судах першої та апеляційної інстанцій, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу;
Згідно з п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду
Відповідно до ч.1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне направити справу до Луганського окружного адміністративного суду для розгляди справи по суті.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.20,29, 30, 248, 256 КАС України,
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Біловодського пенсійного фонду в особі керуючого пенсійним фондом ОСОБА_2 про правильність нарахування пенсії та додатків-збільшення пенсії по пенсійній реформі з 1 жовтня 2017 року передати до Луганського окружного адміністративного суду за підсудністю.
Ухвалу може бути оскаржено до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя Т.Г.Логвіненко
.