Постанова № 71286144, 27.12.2017, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
27.12.2017
Номер справи
353/1118/17
Номер документу
71286144
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/1118/17

Провадження № 3/353/367/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2017 року м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря Курко М.М., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, на утриманні має одну малолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_3, інженера лісового господарства ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр», гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2, будучи інженером лісового господарства ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр», що в с. Остриня Тлумацького району Івано-Франківської області, відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» являється суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, оскільки граничний термін подачі був 30.04.2017 року, а декларація ним фактично подана 02.11.2017 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є посадова особа юридичної особи публічного права. ОСОБА_2, будучи інженером лісового господарства ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, підпункті «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2 ч. 1 розяснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23.03.2017 року, продовжено до 01.05.2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_2 станом на 01.05.2017 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а подав її несвоєчасно без поважних причин 02.11.2017 року, тоді як граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 30.04.2017 року.

Таким чином ОСОБА_2, порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Магулій І.І. вважає доведеним вчинення корупційного діяння інженером лісового господарства ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр» ОСОБА_2 Просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу відповідно до санкції даної статті.

В судовому засіданні ОСОБА_2 розяснені права, передбачені ст. 268 КУпАП, заяв та клопотань не надходило.

При розгляді справи ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав. Зазначив, що в лютому 2017 року в управлінні лісового господарства його повідомили про те, що до 01.04.2017 року він зобовязаний подати декларацію про майновий стан та доходи за 2016 рік. В подальшому термін подачі декларації було продовжено до 01.05.2017 року. В межах дозволеного терміну він здійснював дії щодо успішного подання електронної декларації, проте не перевірив чи була вона опублікована на сайті НАЗК. Приблизно 29.09.2017 року Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України повідомило його про те, що ним вчасно не подана декларація про майновий стан та доходи за 2016 рік на сайті НАЗК. У звязку з закінченням терміну дії електронного ключа, він не мав змоги зайти в особистий кабінет на сайті НАЗК. А тому, він почав робити новий ключ доступу, збирати інформацію та в перших числах жовтня давав пояснення щодо причини відсутності декларації. Після отримання нового ключа, 02.11.2017 року він подав декларацію з особистого кабінету на сайті НАЗК.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 120 від 30.11.2017 року (а.с. 8-13), з якого вбачається, що ОСОБА_2 несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, оскільки граничний термін подачі був 30.04.2017 року, а декларація ним фактично подана 02.11.2017 року; рапорті від 28.11.2017 року (а.с. 14), з якого вбачається, що виявлено інформацію про те, що декларація ОСОБА_2 опублікована на сайті 02.11.2017 року; витязі з реєстру про доходи ОСОБА_2 за 2016 рік та скріншоту інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с. 15-22, 23), з яких вбачається що тузяк подав електронну декларацію 02.11.2017 року; поясненнях ОСОБА_2 від 17.10.2017 року (24-25), з яких вбачається, що він був повідомлений уповноваженими особами з питань декларування по підприємству про те, що він зобовязаний до 01.05.2017 року подати декларацію про майновий стан та доходи за 2016 рік. 28.03.2017 року він був зареєстрований на сайті НАЗК з метою подачі декларації, цього ж дня здійснив перший вхід в систему. В межах з 08.03.2017 року до кінця дозволеного терміну він здійснював дії щодо успішного подання електронної декларації, а саме вніс всі необхідні дані та натиснув кнопку, яка підтверджує успішне завершення декларування. Приблизно 29.09.2017 року його було попереджено про те, що декларація не висвітлюється на сайті НАЗК. Крім цього термін дії електронного ключа, що давало йому змогу зайти в особистий кабінет закінчився 09.09.2017 року. 13.10.2017 року він отримав новий ключ та подав заяву в НАЗК для зміни ключа доступу; копії листа Департаменту захисту економіки від 26.09.2017 року про проведення перевірки (а.с. 28), з якого вбачається, що відносно ОСОБА_2 проводиться перевірка щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства та необхідності надання додаткових документів; копія відповіді ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр» (а.с. 29), з якої вбачається, що на момент перевірки факту подання ОСОБА_2 електронної декларації, яка здійснювалась відповідальною особою протягом 10 робочих днів з граничної дати подання декларацій, його електронна декларація була присутня в реєстрі декларацій на сайті НАЗК; копія наказу ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр» про прийняття ОСОБА_2 на посаду інженера лісового господарства ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр» (а.с. 30); копія посадової інструкції ОСОБА_2 у ДП «Івано-Франківський лісовий селекційно-насіннєвий центр» (а.с. 31-32); копія розписки про ознайомлення ОСОБА_2 із Законом України «Про запобігання корупції» (а.с. 34).

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності за законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_2 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.

Вислухавши пояснення ОСОБА_2, заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; р/р 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 320 (Триста двадцять) грн. 00 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Івано-Франківської області на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.

Суддя Н.І. Лущак